Автор Тема: Казусът с Urko  (Прочетена 21101 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Казусът с Urko
« Отговор #30 -: 31 Май 2018, 20:49:49 »
Щом е толкова важно, да потвърждавам и аз еднозначен отговор не е имало, но в интерес на истината имаше намек.

Това което ме озадачава е как след това:



Успявате да стигнете до тая помия тука?

Цитат на: Adrian link=topic=4852.msg111878#msg111878 date=1527774353

     Като гледам изказванията на двама от Кортенската афера - изключително замазани и хлъзгави btw - ми става ясно ,че други изказвания няма и да получиш . Явно всички са знаели , а ти не си разбрал. Но има и някаква тежка тайна с внезапното изчезване на БГТТ , нещо като омерта за мълчание ?... ето това е интересно да разберем

Адри, пак да те питам. Какво те интересува?
Че да ти дам едни "изключително замазани и хлъзгави btw" отговори.
« Последна редакция: 31 Май 2018, 20:51:51 от zazo »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Казусът с Urko
« Отговор #31 -: 31 Май 2018, 21:11:24 »
На няколко пъти бях на телефона и все пропускам че са публикувани нови отговори докато съм прекъснал писането и така нещата леко се объркаха.

Mixy, Mилене с теб не се познаваме освен задочно, но с работата като администратор се справяш повече от отлично, така че не се излагай и остани на този пост!
Относно кой е urko си имам собствена теория още кратко време след появата му и то без да съм бил на софри или клубни сбирки и без да имам достъп до АйПи-та и тем подобни. Просто интуиция + аналитични Шерлокхолмсовски заложби, както и поради несъмнените ми литературни заложби явно някак си умея да различавам стилистиката в писането. Когато притежаваш тези умения е изключително лесно и именно поради това след като ми спретнеха по някой и друг другарски народен съд, самозаблуждавайки се че "са ме разстреляли" - искрено се забавлявах, а пък какви теми пусках само, някои от тях си бяха направо шедьовър  :lol: , но такива бяха времената. Няма да казвам че тогава някои хора са били подведени, най-малкото защото така излиза че правя комплимент на ШАЙКАТА провъзгласявайки ги за умели манипулатори, каквито всъщност не са, то много не им достига - пълни лебедари, особено след като дори случайно бяха разкрити по такъв балъшки начин.
Че ОНЕЗИ (или иначе казано ШАЙКАТА) кроят нещо беше ясно и видно с просто око още от началото, веселбата с тях тепърва предстои, но за сметка на това е гарантирана! И не за друго, а понеже много се дървеха и се репчеха, а сега не им остава нищо друго освен да си траят (то оставаше и да имат очи да кажат изобщо нещо) като нека ги наречем "цепки", каквито всъщност са си и да се скрият някъде вдън горите рунтавелски на родителите им от женски пол! Кофти е да бъдеш завинаги доживот отлъчен от нещо, някаква група или общество, към което си си мислил че принадлежиш. Дори и да стане чудото на чудесата и макар и в сферата на фантазиите да издадат втория том на така дългоочакваната книга - едва ли вече биха могли да очакват пари предварително, а даже мога да им дам и идея за цената - направо я направете 103 лева - това за да покрива разходите за Еконт или Спийди, понеже едва ли някой иска да ви види повече, а пък не вярвам дори и вие да имате чак такова дебелоочие за да се появите на живо пред когото и да е. Но това последното и без това е в областта на ненаучната фантастика, добрите пожелания и най-вече на мечтите.
На тези, които тогава ги защитаваха, а сега нищо не казват и аз нищо няма да им казвам, те си знаят...

Ай със здраве и НАЗДРАВЕ!  :drinks:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Казусът с Urko
« Отговор #32 -: 31 Май 2018, 21:12:49 »
Цитат на: Mixy link=topic=4852.msg111893#msg111893 date=1527788619
... Ето, прибързах и от недоглеждане допуснах грешка. ...

Милене, понеже желанието ти за твоята ваканция се появи веднага след моето предишно писане, не знам дали си ме разбрал правилно. Въобще не мисля че твоето действие е било грешка, нито прибързване, нито недоглеждане. Написах че това е напълно нормалната и правилна реакция, която може би Пламен е възприел като прибързана и цензура и т.н., но "и аз бих постъпил точно така".
Или в прав текст: Аз нямам забележки към твоето администриране, нито към събитията от последния ден, освен че му се върза на Пламен :).

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Казусът с Urko
« Отговор #33 -: 31 Май 2018, 23:49:26 »
Милене, МОЛЯ ТЕ преспи и утре, сигурен съм ще е по спокойно. Не вярвам, някой да те обвинява в каквото и да е било или ако е така, аз това не го разбирам... Както казват, вземи си почивка ( но кратка де  ;D) и всичко ще мине.

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Казусът с Urko
« Отговор #34 -: 01 Юни 2018, 00:22:38 »
В България съм! В България съм! Тъжна ралта. Едно и също навсякъде!

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re: Казусът с Urko
« Отговор #35 -: 01 Юни 2018, 07:21:38 »
Сталин:  Има човек  (Урко = ....) — има проблем, няма човек (Урко = ....) — няма проблем............. :hi:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Казусът с Urko
« Отговор #36 -: 01 Юни 2018, 08:02:59 »
Казано е: всяко село има своя луд. Когато няма — създава си го. :) Не му се връзвай Милене.

Форума си има админ и той е Милен

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Казусът с Urko
« Отговор #37 -: 01 Юни 2018, 09:30:27 »
Аааааа  хайде да се спрете вече.

Не знам как така всички скандали все покрай Пламен започват. Вземи се спри бе човек. Поне веднъж преглътни, премълчи... Заради теб спях преди време да поствам теми за цифровизация, за правене на ландшафт и пр., няма админ , който да не ме е кандардисвал да започна да пиша пак.

Само, че сега категорично искам да застана зад Милен, защото активността ми отново във форума се дължи на него. И не искам заради Пламен и заради всичките му лудости, заедно с всички полезни негови качества да загубим Милен като администратор.

Миленски, вярвам в теб. заключи темите. преспи, но остани. Нужен си ни на всички. искам цензура на тая помия.

И защо всички ровите в БГТТ. Имало е проект, той е приключил. Какво ви интересуват чуждите кахъри. Ако сте били част от проекта ще знаете подробностите, ако не сте били част от БГТТ приемете, че не е ваша работа. Както не искате никой да ви се вре в семействата и да чопли дали биете жена си и децата си или не, така приемете БГТТ като едно семейство, в което да не се месите.


Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Казусът с Urko
« Отговор #38 -: 01 Юни 2018, 10:26:35 »
Мисля, че темата е напълно излишна! Микси подкрепям те за всички усилия които полагаш и според мен ако имаш желание и сили остани! Така или иначе плявата ще се отсее и лятото ще даде възможности ненужните да изчезнат!

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Казусът с Urko
« Отговор #39 -: 01 Юни 2018, 21:25:24 »
Подкрепям МИЛЕН - НАПЪЛНО . ДА остане администратор !
А ако пач е един истински мъж - рицар на честта майко юнашка - би се отказал сам.
Без подкана , покана , бан и прочее.
Така постъпват мъжете на честта.
--- Заради 1 форума се е превърнал в мъхленска седянка.Лични наблюдения,немеродавни.
---И пак заради 1 нищо не виждаме от работата и напредъка на колегите в моделизма.
1 Е НАД ВСИЧКИ. Няма администатор , няма модератор . Като валяк мачка.
1 е в основата на 99 % от всички безсмислени заяждания.
1 е специалист по всичко / на всяка манджа - мерудия /
1 е навсякъде - няма празно.
1 никъде не се появява от маса време / няколко години / на сбирки , срещи , аперитивки и прочее. ЗАЩО ЛИ ?
1 Е ВИНАГИ готов , настръхнал за свирепа атака , към всички и всичко.
1 е той 1 .
Познайте кой е той - 1 ?

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Казусът с Urko
« Отговор #40 -: 02 Юни 2018, 17:07:15 »
Като виден форумен милитърист, просто ме провокирате да взема отношение и да напиша най-накрая кой е Урко !
Белким се кротнете и престанете с мантрата "кой е Урко, та кой е Урко".  :on_the_quiet:

Урко е прякора на подп. Христо Иванов. Известен е на хилядите служили през 90-те години в ШЗО-то в Плевен. Той беше дългогодишен началник на школата и като такъв за него се носеха стотици легенди, митове и вицове, кой от кой по смешен, невероятен и крайно върл, но все Урко е в ролята на откачалката с големия болт на пагона. Историите за него край нямаха, беше изпушил от служба ! Колко от тях са истина / измислица един Бог знае, но като цяло надделява мнението, че е бил пълно куку. Вероятно всеки от нас би имал подобна диагноза ако му се е случило на командва най-голямото поделение на Балканския полуостров. 
Вероятно е бил кумир на някой, който си е присвоил прякора му.
« Последна редакция: 02 Юни 2018, 17:09:26 от gzo »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Казусът с Urko
« Отговор #41 -: 03 Юни 2018, 00:49:54 »
Между 1987 и 1989 служих в  24260 Елхово. Там имаше офицер с прякор Урко. Тогава като че ли беше капитан. Възможно ли е да е същият човек, за когото пише gzo?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Казусът с Urko
« Отговор #42 -: 03 Юни 2018, 11:10:09 »

Какво удивително нещо е Човекът ! Прас една война - Светът оживява- икономики , кинти , прогрес! Млада никому незнайна фолкаджийка с парче по Вапцаров - хоп на другият ден супер известна ! Отново казус с Урко - и форумът напъпи от живот - та втора тема , та се разписаха и  отдавна мълчащи членове (gevro , gts-s , Caprito , zazo , Жоро , refilkata) , активност по-висока и от интереса към срещата в Русе . Лошото е , че винаги има жертви...

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: 42
  • Клуб BG TT
Re: Казусът с Urko
« Отговор #43 -: 03 Юни 2018, 11:38:56 »
Абе Адрико,ти няма ли да престанешшшшш ? :nono:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Казусът с Urko
« Отговор #44 -: 03 Юни 2018, 12:30:29 »


Амиии  не  ... темата не е заключена и Пламен още не се е извинил официално  :drinks: