ВАЖНО !!! | IMPORTANT !!! > Календар на събитията

ТТ среща Königsmoos, Германия, 4-7 Август 2016

(1/4) > >>

emilchaushev:
Реших да дам гласност преди светлия празник и за тази среща.

Организиран по случай 20 годишния юбилей на ТТ Клуб Байерн, още преди повече от година получихме покана за участие, като за уточнение срещата е на написаните дати, но празненствата са в рамките на две седмици и се завършва с тази среща.

Хайко Муфел е организатор и доста от вас са го виждали- кой в Музея в София на първата среща, кой в Будапеща, но това е виновника ние, унгарци, а след нас и румънци и сърби за се захванем на това хоро. И идеята на тази среща е да събере всички подскокоросани от Хайко на едно място. Дори на срещата ще има италианско участие .... с този екзотичен за тези ширини мащаб, но факт Хайко и там се е вихрил.

На срещата КЖМБ ще участва макар и в твърде скромен състав, тъй като Хайко беше категоричен, че не приема отказ. Ние ще носим румънските и сръбските модули..., а трасето....  ето го и дано да можете да огкриете нашата гара... на мен ми отне към 5 минути:

http://fktt-module.de/sites/default/files/dir_treffen/K%C3%B6mo2016g.pdf

А иначе това е сайта на срещата:
http://fktt-module.de/de/node/410

Old Boris:
Емиле, защо толкова време ти е трябвало? Отиваш на 1600% увеличение на pdf файла и et voila "Bhf Gavrailovo"  :) :hi: &bgflag

emilchaushev:
Когато го гледам през телефона е сложно, даже и от процентите.
За самия рожден ден ще има друго трасе:



...или още така наречените Stammticsh
http://www.tt-club-bayern.de/termine-ausstellungen/stammtisch-20-jahre-tt-club-bayern

Само мога да си пожелая времето, когато този тип срещи ще започнат да се случват и у нас.

emilchaushev:
Поздрави от Будапеща... Тръгнахме.
От утре сутринта та до 07.08 светът ми е жп моделизъм

emilchaushev:
Тръгнахме към 22.30 от София със Стефчо. Нощта е пред нас, а графика ни за пътуването лимитиран. Аз така и не успях да поспя в петък след работа. Поне няма много движение вечерта и отмятаме бързо километрите в Румъния. На сутринта умората си каза думата и спряхме за кратка дрямка. По обяд пристигнехме в Будапеща.




Габор ни беше домакин за обед и хапнахме чудни унгарски гозби приготвени от жена му. Лягаме в "хотелчето". Оказва се тесла, няма климатик, а жегата е голяма. спахме 2-3 часа и станахме за по кафе, което прераства във вечеря.




В 23.30 поемаме за Кьонигсмос (КоМо) с Габор. Сега съм спокоен, че поне той води и не трябва да се дзверя по табелите и GPS-а. В 9 сутринта пристигнахме в КоМо и веднага се втурнаха да разтоварят колата с целия багаж. за 1 час трасето беше довършено с нашия клон и започнахме да редим влаковете.






Част от пейзажите на модулите веднаха ми напомниха картините видени по пътя...



...а трасето е в два мащаба ТТ и ТТм



Хапнахме, поляхме с бира пристигането ни и очаквахме срещата с Хер Грох (Groh) от Тилиг. Той обясни как работят, показа, новите модели за тази година и ни призова, ако искаме български състав да си кажем, придружено с документи, снимки, описания...



Запона се така наречения Stammtische. Това да ви кажа си е чист Workshop само дето всеки си прави каквото иска. Един си състарява вагоните, друг си кара влаци на трасето без да има и разписание правеено, трети си кичи модулите с тревички, аз правя разписанието за Riesa... кеф голям, полят с бира... ама много бира.

А Хайко се е погрижил за всичко. Ядене осигурено, хладилници, заредени с бира и безалкохолно.
На тази първа среща не сме много хора. Поканени са само избрана селекция по случай рождения ден на ТТ клуб Байерн - или Баварската секция на АКТТ. Присъстват само част от клубните членове, ние, сърби, словенци, унгарци... италианците и швейцарците изпортили работата и не дойдоха.

И като е рожден ден на клуба без подаръци не се ходи... спретнахме едни магнити с клубното им лого.



На хапка и пийка първия ден замина

Следва продължение...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия