Автор Тема: Представяне на Piko BR 187  (Прочетена 14926 пъти)

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #15 -: 25 Февруари 2017, 10:35:25 »
Поздравления за представянето на локомотива с много снимки и обяснения.  :)

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #16 -: 25 Февруари 2017, 13:47:57 »
Здравейте!

Иво, благодаря за отделеното внимание на ревюто! Радвам се, че ти харесва! :)

Сега започваме с обещаната ат мен 3-та част на ревюто. ;D ;D ;D

3 част от ревюто:   Вътрешно устройство на локомотива.

Забележка: (Информацията в тази част от ревюто е базирана на статии и лични наблюдения, свързани с локомотива. Някои детайли и пояснения не гарантирам, че са верни на 100%)

Локомотивът се отваря много лесно. Корубата се държи на 4 пластинки, които са част от новата
конструкция на модела. Тези пластинки са направени от вътрешната страна на всяка от страните на локомотива.
След като корубата бъде премахната, веднага ще вземете под внимание черната платка,
която е поставена на вътрешните полу-стени. Новият дизайн позволява и нещо друго-
тя е прикрепена само с едно единствено винтче. Мястото, където седи тази платка, е направено така,
че тя да не може да се размести, за което не е нужно повече от един винт.



(Платката е прикрепена с едно единствено винтче благодарение на новата конструкция )

Дори и от пръв поглед, личи си, че Пико са се постарали- и от вътре локомотивът изглежда чист и подреден,
няма стърчащи кабелчета, както например Тауруса ми, където аз трябваше да ги подредждам.

(Подредеността и чистата работа радва очите)

Близо до декодера, тип Plux22, с дигитален интерфейс NEM 658 , се намира Susi-платката, кактои прецизно направените спойки за кабелите към осем полюсовия мотор,
високоговорителя и не на последно място- за металните пластинки, които взимат тока от колелата. Виждат се и
споените жички за фаровете(лед осветлението тип SMD-LED), както и лед- крушката, намираща се по средата
във всеки от краищата на основната платка,за кабината на машинистите.
Общо 6 финни болтчета ни делят и от мотора, който е оборудван с голям маховик, и говорителя, който е настина
много силен, които се намират под основната платка. Тук се виждат и карданите, които всъщност задвижват колеата.
А колелата се задвижват чрез зъбци, като има един основен, който се задвижва от кардана -този зъбец пък движи останалите.
Двата гумени бандажа, по един на едно от колелата на всяка талига, помагат за блавно и гладко движение,
както и помагат за по-голямата издръжливост. Според тестовете, ако бързината на модела  можеше да се определи в истински km/h,
то той щеше да се движи с над 190 km/h.

Снимки и пояснения:


(Жичките, свързващи мотора към платката, както и част от шестте финни винтчета, които трябва да отвием, за да стигнем до мотора )


(лед осветлението тип SMD-LED)


( Лед- крушката, намираща се по средата във всеки от краищата на основната платка, за кабината на машинистите.)


(На тази снимка се вижда как има основен зъбец, задвижван от кардана към мотора, като този зъбец задвижва останалите. )
(Общо двата гумени бандажа се намират от едната, и от другата страна )

И като извод от видяното и прочетеното, искам да кажа, че наистина съм изключително доволен- Пико доказват,
че могат да направят нещо, като просто можеш да седиш пред него, и без да правиш нищо, само да го гледаш и да му се радваш.




(Следва продължение)

« Последна редакция: 25 Февруари 2017, 14:00:53 от stivi1504 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #17 -: 25 Февруари 2017, 14:23:13 »



   Заклеваш ли се ,че всичко това е вярно на 100% ?

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #18 -: 25 Февруари 2017, 14:59:04 »
Ххаха, Адри!

Цитат на: stivi1504 link=topic=4880.msg106881#msg106881 date=1488023277

3 част от ревюто:   Вътрешно устройство на локомотива.

Забележка: (Информацията в тази част от ревюто е базирана на статии и лични наблюдения, свързани с локомотива. Някои детайли и пояснения не гарантирам, че са верни на 100%)

Май нещо си се пообъркал.  ;D ;D ;D

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #19 -: 25 Февруари 2017, 20:23:35 »
Малък, не му обръщай внимание на Адрико... Той притежава неизлечимата способност щом някой почне да пише нещо съществено във форума, той да прави някакви щурави подмятания тип "йониката даде яко на късо, брато"...

Иначе такова животну като лед-крушка няма... или едното, или другото... А да търсиш сравнение между PIKO Hobby /какъвто ти е Тауруса/ и PIKO Expert /какъвто е този електровоз/ или Classic е все едно да търсиш сравнение между велосипед и кола...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #20 -: 25 Февруари 2017, 22:04:39 »
Малък приятелю ( след такова ревю)...
Да знаеш, че си се нагърбил с неблагодарна задача!
Тук мнозина недолюбват фирмата PIKO...Може би защото
им напомня първите стъпки в моделизма и колекционерството.
...И по-късното осъзнаване, че това е само една малка част.

Ревюто е в пъти по-добро...Особено на фона ...
Който някоИ не са си и помисляли да направят!

Да, разбира се - имаш някои неточности, но не им се връзвай.
Продължавай в същия дух и съвсем скоро ще млъкнат,
Защото ти ще си по-добър ( а някой няма да го понесе)!
Ама хич да не ти пука...Важното е ти да се кефиш към моделите си
на ниво повече от обикновенни играчки.

ЖП моделизма е един свят в миниатюра и колкото повече
знаеш за него, толкова повече ще си на "ТИ" с реалния такъв.

Лед-крушки има, но те са само за осветление на дома.
В моделизма такива не ползваме.
Предполагам, че имаш предвид плафона за кабината на модела, който си е обикновен светодиод (лед), със съответната форма.( на кабинното осветление или "лампа")

Имаш разбира се и други омешани наименования ...
Но ще ги научиш след време ( или на ЛС).

Очаквам и следващата част от ревюто, а като напишеш " край",
ще ти задам някои доуточняващи въпроса, с единствената цел
да ми се изяснят още подробности по модела и прототипа му.

Впрочем, според "мастити експерти" този модел от серията "хоби" на PIKO, се различава от серията "експерт" на фирмата,
Не по наличната детайлност, а само по модела на електродвигателя в него. Показания горе на снимките НЕ Е ОСЕМ ПОЛЮСЕН (?), ами обикновен двуполюсен с две или макс три бобинки на котвата (ротора) и четки към колектора, които не предполагат дълго експлоатация.
Но това е максимума на серия "хоби"!
За толкова пари...Толкова!
Но пък кефа си е почти същия!!!
 ;D  ;D  ;D

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #21 -: 26 Февруари 2017, 09:49:09 »
Здравейте!

Преди да кажа нещо друго, искам да се извиня за информацията по-горе, която благодарение на Pach, установих, че е грешна.
Истинските характеристики на конкретно моя модел, сериен номер 51564, са: 5 полюсов мотор и два маховика.
Посочената по-горе информация е конкретно за тестовия модел, показан на снимките, както и за моделите на Piko Br 187, които не са със звук и допълнителни функции.

Best Ripper, благодаря за отговора ти. Адри само се закачака, не мисля, че е имал някакви лоши намерения.
Много се радвам, че смяташ написаното от мен съществено. Такива думи само ме нахъсват да продължа напред с пълна сила.
А за разликата с Хоби и Експерт серията- наистина се убедих, просто сравнението ти с колелото и колата са абсолютно точни.

Pach, благодаря за споделените грешки, за винаги доброто отношение към мен. Изключително много съм щастлив,
че хора като тебе и много други хобисти като тебе, оценяват моя труд и желание да направя нещо, което досега не е правено във форума.
Разбира се, ревюто не е само да се чете, а и да забавлява, да покаже какво всъщност може да постигне толкова омразна фирма тук, във форума.
Да поел съм риска, това го знам. Но за мен няма проблем. Всъщност фактите говорят сами, а това никой не може да го отрече.
Може да имам някои неточности, но те не губят смисъла на ревюто-тост да представя модел, който наистина си заслужава да бъде показан.
Което, всъщност, мен ме радва и кефи. Защо- защото всяко нещо е уникално само по себе си. Няма как да отречем и това. Все ки, който мисли,
че Пико е лоша фирма, ще се съглася. Но не, защото е напълно прав, а защото  всеки има право да изрази своето мнение, но стига то да е коректно
спрямо фактите, които винаги са налице. Мнението винаги е важно, независимо дали ще е за фирми, или за нещо друго. Това прави съществуването
ни по добро, защото от мнението на хората, било то положително, или отрицателно, светът се усъвършенства, с което постигаме своя напредък и в
бъдещето. А защо казвам това- защото в последно време Пико стана иновативна фирма, наблегна на качеството, на много други фактори, които
дразнеха повечето моделисти. Тази година, чрез своя напредък и усъвършенстване на част от продуктите, Пико стана 3-тия най- голям производител
на влакчета. А това, според мен, ще ги накара да осмислят добре- дали да продължат да инвестират и в бъдеще за по-качествени продукти,
или да си останат на същото дередже, и да произвеждат модели, които във нищо не са конкурентоспособни. Според вас кое ще избере?
Мисля, че отговорът на този въпрос е напълно ясен! :) :) :)



« Последна редакция: 26 Февруари 2017, 09:51:44 от stivi1504 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #22 -: 26 Февруари 2017, 10:52:41 »



    Сега разбра ли защо исках да се закълнеш в изнесената информация - тъй като тя беше подвеждаща ;)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #23 -: 26 Февруари 2017, 11:10:06 »
Стиви, не мисля че твоето ревю трябва да се превърне в дискусия дали Пико е добро или зло. Има си тема за това.

Ще ти кажа честно, ама без да се обиждаш - очаквах наистина да продължиш ТВОЕТО представяне на ТВОЯ модел, а не да преведеш/преразкажеш ревюто от MIBA бр. 12 от 2014 година. Става въпрос за третата част. Предполагам че не си го отварял още, но като го отвориш (по някаква причина, не заради ревюто!) може да нащракаш няколко снимчици отвътре - може и със светкавица, ама леко настрани ... И да кажеш наистина колко "полюса" / намотки ти е моторчето - това което пико продава, а не това, което рекламира. Добре е, ако изразяваш някакви качествени оценки, да го сравниш (ако можеш и имаш) с подобен по вид локомотив (не е задължително да е същия модел) на друг производител - да кажеш как работи кинематиката на закачалките, кривят ли се колелата, виждат ли се отдолу някакви зъбчатки, как изглежда пластмасата и т.н. А като цяло - външно добре изглежда - особено както си е оригинален със звук - сигурно кефът е голям!
« Последна редакция: 26 Февруари 2017, 11:24:18 от mitko0888 »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #24 -: 26 Февруари 2017, 13:27:05 »
Звукът, който е записан в декодера...
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=16820

Декодер ESU LokPilot 4.0 с куплунг NEM658 PluX22. Допълнително може да се добави звуков модул с кат. №56345. Електровозът BR187 се продава и със звук, и без звук. В няколко ливреи... "Бомбардието" със сините кабини е лимитирана серия, която се е изчерпала...

Цитат
Впрочем, според "мастити експерти" този модел от серията "хоби" на PIKO, се различава от серията "експерт" на фирмата,
Не по наличната детайлност, а само по модела на електродвигателя в него. Показания горе на снимките НЕ Е ОСЕМ ПОЛЮСЕН (?), ами обикновен двуполюсен с две или макс три бобинки на котвата (ротора) и четки към колектора, които не предполагат дълго експлоатация.

Майко мила! Колко моделистки хаос и незнание има в тия редове...  :fool: Вместо да пишеш несвързани неща, вземи отвори и сравни в твое представяне двете серии на PIKO - Hobby и Expert. Барем разбереш някоЙ неща най-накрая...  :dirol:

Вместо да допълваш хаоса с поредния противоречив и заядлив коментар, вземи и се обоснови кое точно не е наред и защо, барем ме откажеш да те сложа под модерация най-накрая.

Mixy

Администратор на Railwaypassion.com
« Последна редакция: 26 Февруари 2017, 14:43:25 от Mixy »

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #25 -: 26 Февруари 2017, 15:39:01 »
Милене, ми той Урко първи почна да хвърга мозък по темата на малкия, ама нали е в ТТ и линейките са около квартала, та Венци е удобния виновен
Нито ша му порасне пикалото, нито ръста, като го прикриваш.... Пък и на спонсорите може дадеш "награда за спам по точка...еди си коя", ако си сигурен че няма се наакаш от страх


Малък, да си жив и здрав, и далеч от комплексарите, дето ти дават акъл за всичко :yes:

 :dirol:

Засега, единствената "награда" я давам на теб - за изключителни заслуги при използването на нецензурен език и завидното постоянство за излагане на показ на тоталната ти липса на елементарна култура - честито! ;)

Mixy

Администратор на Railwaypassion.com
« Последна редакция: 26 Февруари 2017, 16:55:44 от Mixy »

stivi1504

  • Trade Count: (4)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 199
  • Рейтинг: 83
  • "Най-висшата ценност е любовта"- 1 Коринтяни 13
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #26 -: 26 Февруари 2017, 23:04:02 »
Здравейте!

Митко, спокойно, няма за какво да ти се обидя. ;)

"Моето" ревю на "моя модел" наистина така и не се състоя в тази част. Много е хубаво да чуя,
че имаш интерес към ревюто, че се вълнуваш какво пиша и коментирам. Но да отговоря на твоето разочарование
защо стана така  :(

Никога не съм се занимавал, но и не съм бил в час с това, какво устройство имат влаковете - не само моделчетата,
но и истинските. Всъщност, благодарение на този локомотив, започнах тепърва да проучвам. До преди месец
не знаех какво е значението на моторите, камо ли да знам, че имат полюси и т.н. Изобщо не се вълнувах
какви модели имам, дори и сега не знам повече от половината детайли по вагони и локомотиви за какво са и
защо са поставени на определено място.
Затова направих и това ревю- да се запозная поне малко, да мога да вникна в нещата, и после гордо да призная-
да, това го проучих, да- това го знам.
Преди да представя третата част напълно, не случайно съм написал:
"Забележка: (Информацията в тази част от ревюто е базирана на статии и лични наблюдения, свързани с локомотива.
Някои детайли и пояснения не гарантирам, че са верни на 100%)"

Аз предупредих, защото наистина е така. Информацията, както и ти сам каза, е от статии, но и от мнения
на много хобисти от немски сайтове. По- скоро те потвърждаваха информацията, която пишеше в статията.
 И така се появи тази част на ревюто. Аз, иначе, и да исках да я напиша, нямаше да мога, защото си нямам и
на представа какво представлява локомотив  от такъв тип. Съжалявам, че стана така, но просто нямах избор.
Както Pach каза, имам да се уча, което изисква време.

Моделчето никога няма да го отворя, ако не се наложи. Просто не смея. Нека си седи фабрично затворено.
Както не знам, ще взема да направя нещо, та поле всички пари на вятъра. ;D ;D ;D

 Сега сигурно се чудиш как така го купих, като си нямах и на представа от характеристиките му.
Преди да го купя, бях чел много за него- че е много добър модел, като за цената получаваш много. Всъщност, в това се убедих.
В моите очи- той е страхотен, защото е първият ми такъв. Ако имах друг на друга, или дори на същата фирма, щях да ги сравня,
но като този ми е единствения от колекцията по- висш модел, няма как. :yes: :) :)
« Последна редакция: 26 Февруари 2017, 23:07:33 от stivi1504 »

Георги

  • Trade Count: (2)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
Re: Представяне на Piko BR 187
« Отговор #27 -: 19 Май 2017, 22:00:57 »
Пантографите са четири , като двата външните са с по малки каретки. Причината затова е различният габарит при контакта мрежа в тунелите. В Швейцария габарита е по малък и там се ползват с по малката каретка. Иначе зигзага е стандартен навсякъде. Например в Германия стандартният габарит при тунелите е 1950мм а в Швейцария е 1450мм за пантографите. Ето и линк с иновациите при пантографите: https://www.youtube.com/watch?v=dINLYHyD1zc . Относно модела 10 ТОЧКИ.  :good: