Автор Тема: Диорама под телевизора  (Прочетена 3821 пъти)

fizik

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 2
Диорама под телевизора
« -: 22 Януари 2021, 22:00:57 »
Здравейте, форумци!

Знам този форум от много години и съм чел много от темите, но чак сега си създадох акаунт за да ви споделя моя модел.

Малко за идеята. От известно време започнах да си събирам колекция локомотиви и вагони и исках някъде да си ги сложа, така че да мога да им се любувам -  не само да си стоят в кутиите. 2019-та си купих нова маса за под новия телевизор и реших че на рафта под телевизора е идеалното пространство за този модел-диорама. Хем няма да ми заема място в апартамента, хем е централно и мога да си го гледам, хем не е огромно пространството, че да се мъча да правя голяма диорама.

Под телевизора:


Добре че дойде короната и го направих. Най-голямото предизвикателство се оказа да събера диорама в пространство с размери 57х39х16. Събрах двуетажна сграда на гара, перони, 4 коловоза (3 от които "челни") и дъно с прекарано електричество за осветление на сградата и пероните. Поиграх си да направя отделни вериги за осветлението на пероните, гарата, навеса, телефонната будка и т.н. Има още някои дреболии за довършване (предполагам винаги ще има), но въпреки това споделям за моя (най-вече) и ваша наслада. Локомотивният ми парк е изцяло аналогов засега и не съм слагал дигитално управление, но под телевизора има 2 рафта, та на втория може да направя и дигитална диорама.


Ден в диорамата:


Коловозно развитие на гарата:


Нощ в диорамата:


Нощ в празна диорама:


Детайл перон:


« Последна редакция: 23 Януари 2021, 20:47:31 от fizik »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Диорама под телевизора
« Отговор #1 -: 05 Февруари 2021, 16:59:30 »
Добре си направил!
И аз си бях направил в апартамента преди много години.....в една далечна галактика  ;D




Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Диорама под телевизора
« Отговор #2 -: 05 Февруари 2021, 17:38:01 »
Да, за хора които нямат място за макет - това е идеалното решешние.
При теб се е получило много добре.  :yes: