Автор Тема: Проблем с цифровизация на Piko br 101  (Прочетена 6182 пъти)

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Проблем с цифровизация на Piko br 101
« -: 07 Октомври 2016, 09:12:43 »
Здравейте на всички! Прочетох доста теми, мнения и снимки, но никъде не видях за такъв проблем. Имам няколко стартови сетове, които съм нахвърлял на нещо като макет :). Та въпросният локомотив в аналогов режим работи много добре. Работи гладко и "мазно". Проблем става, когато се бодне декодер. Става въпрос за този локомотив : http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=9266.Пробвах с Laisdcc  декодер и положението направо беше плачевно /грам не слуша и всичко премига -даже задните му диоди/.Същият този декодер работи сносно на : Re485 на Trix -там само на моменти усещам леко лашкане. Когато му сложа roco 10884 локомотива слуша, потегля гладко, но на по висока скорост бръмчи, като от зъбчатки /предполагам моторчето/. Пико в мануала пишат, че само се монтира Nem652 декодера, но на самата платка на лока остават бобинките и керамичният кондензатор, който се махат на другите /старите/ локомотиви. Може ли тези елементи да бъркат декодерите? Дали да пробвам да им играя един поялник. Елементите са  smd , ако това има значение. Управлението ми е multimaus от този сет :https://www.roco.cc/en/product/231217-0-0-1-4-0-0-001001/products.html.

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Re: Проблем с цифровизация на Piko br 101
« Отговор #1 -: 07 Октомври 2016, 09:46:28 »
Здравей! На всички декодери проводниците към платката за включване са с един и същи цвят.Крачето на оранжевият проводник трябва да се постави на платката на локомотива там където има цифра 1.При теб ,ако няма надпис 1,обърни платката за включване.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Проблем с цифровизация на Piko br 101
« Отговор #2 -: 07 Октомври 2016, 09:54:21 »
Я пак кажи какъв е проблема с декодера на роко 10884. Разбирам че всичко му е наред, освен че бръмчи на висока скорост. Без декодер вдигаш ли такава скорост и бръмчи ли? Сигурен ли си че не дрънчи и на допира някоя жица някъде като сложиш декодера? Пробвай го отворен да видиш какво точно бръмчи. Поялника го забрави за сега.

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: Проблем с цифровизация на Piko br 101
« Отговор #3 -: 07 Октомври 2016, 10:10:05 »
Благодаря за бързите отговори. На платката има 1, и оранжевата жичка /1/ пин на nem652 съм гледал да спазя. Пробвал съм Laisdcc то, на обратно -сменя посоката, но пак е като изтърван от лудницата :).Мога да сложа по скъпият декодер /10884 на роко/ ,притеснява ме това бръмчене на мотора, във средните и високи обороти. Без декодер /в аналогов режим/ мотора почти не се чува ,а в цифров доста силно трака .При средна скорост започва да ромоли ,и с покачване на скоростта шума остава ,с една и съща честота.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Проблем с цифровизация на Piko br 101
« Отговор #4 -: 07 Октомври 2016, 15:22:31 »
По принцип всеки производител на модели работи тясно с определен производител на декодери и нещата се нагласят едното спрямо другото. PIKO работи с декодери на Uhlenbrock...  :hi:

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: Проблем с цифровизация на Piko br 101
« Отговор #5 -: 07 Октомври 2016, 19:07:26 »
Благодаря отново на всички, които отговориха по проблема! :good: Доволно намалих шума с настройка на cv9 на роко декодера. Локомотива се движи доволно и тихо  :). Стойността при която утихна е /12/.Някой беше писал, /в друга тема/ "проба друго, проба ново и така". Благодаря момчета и успех с хобито!! :good: