Автор Тема: PayPal  (Прочетена 27257 пъти)

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re: PayPal
« Отговор #15 -: 02 Декември 2016, 18:46:05 »
...това с шурата беше за пръв и последен път...като му трябват кинти (или на мен) само по човек! Никакви банки , пейпали ,уестърни и т.н.!!!

п.п.  Доколкото знам в уестърна взимат твърда такса плюс процент...

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: PayPal
« Отговор #16 -: 02 Декември 2016, 19:37:23 »
Цитат на: Adrian link=topic=4913.msg105514#msg105514 date=1480677085
И най-добре е да си държите валутата в paypal акаунта - еврото си e  euro , доларът си  e $  :hi:
Държиш, ако имаш директни постъпления в пейпал акаунта си от продажби. Но нерядко и западняци не го ползват и пращат директно парите по банкова сметка /включително и левова/ в БГ банка. Както се сещате, таксите им явно са съвсем приемливи и надали се различават от таксите за вътрешни преводи за сътоветната държава. Ако сметката в БГ банка ти е левова, а постъпи чужда валута, банката автоматично обръща нея в левова по обявения за деня курс "купува" - това мисля, че не е тайна и всеки го знае.
     Американ Експрес и прочие кредитни карти са си също тесла. Както казва и pach - мале-леле на лихвите им /там ебавката е по друг параграф/. Има сайтове и магазини, които са в банково-еврейската далавера и не приемат дебитни карти изобщо - искат само кредитни. Хубавото в този случай е, че виртуалната карта на Банка ДСК минава тоя "филтър" и работи, въпреки че я водят дебитна /за карти на други БГ банки нямам информация/. Лично аз смятам следващия път да регистрирам виртуалната карта директно в проверен търговец като "липето" и да не използвам пейпал. Така ще стане ли?
     А някой има ли представа дали с такава виртуална карта може да се плаща директно и в ибея, стига продавачът да приема и други начини на плащане освен пейпал?

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: PayPal
« Отговор #17 -: 02 Декември 2016, 21:25:04 »
Тези крадци ми откраднаха 350 лева , защото изпратих пари на роднина- от бг имейл до бг имейл . Нещастниците искаха доказателство , че нещо е купено . Обясних им , че има превод , няма покупка . уж щяха да проверяват . След многократни пазарлъци спряха да отговарят и си прибраха парите.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: PayPal
« Отговор #18 -: 02 Декември 2016, 21:57:22 »
Плащането с кредитна или дебитна карта е възможно при всички търговци, които са го обявили като опция, включително и в и-бей.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: PayPal
« Отговор #19 -: 02 Декември 2016, 22:47:24 »
Цитат на: София 70 link=topic=4913.msg105527#msg105527 date=1480706704
Тези крадци ми откраднаха 350 лева , защото изпратих пари на роднина- от бг имейл до бг имейл . Нещастниците искаха доказателство , че нещо е купено . Обясних им , че има превод , няма покупка . уж щяха да проверяват . След многократни пазарлъци спряха да отговарят и си прибраха парите.

Това е много странно, ако става дума за PayPal. При съмнение за злоупотреба, трансакцията се блокира и ако няма положителен резултат, парите се връщат на платеца. Възможни са удръжки от такси, но не и цялата сума. Ако преводът е бил от картова наличност, винаги можеш да поискаш chargeback през банката издател. За някои видове карти можеш да поискаш това дори и след като е изтекло доста време (май беше до 6 месеца).

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: PayPal
« Отговор #20 -: 03 Декември 2016, 11:13:46 »
WUnion взимат твърда такса :



лошото е ,че официално не работят с USD !~ което е голям проблем за руския пазар - там НЕ признават Paypal , и приемат плащане САМО с долари !

Ти отиваш в офиса им с левове и там почват половите актове  в  стойка 'кръстосани курсове' . Както и да е , пращаш парите и ако руснакът отиде да ги освободи , курсът на доларът е вече друг и банката му дава по-малко от исканите от него кинти , той иска доплащане , пак WU , пак такса...


Цитат на: schatsi link=topic=4913.msg105517#msg105517 date=1480697165
...това с шурата беше за пръв и последен път...като му трябват кинти (или на мен) само по човек! Никакви банки , пейпали ,уестърни и т.н.!!!

п.п.  Доколкото знам в уестърна взимат твърда такса плюс процент...

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: PayPal
« Отговор #21 -: 03 Декември 2016, 12:59:55 »
Цитат на: Mixy link=topic=4913.msg105529#msg105529 date=1480711644
Това е много странно, ако става дума за PayPal. При съмнение за злоупотреба, трансакцията се блокира и ако няма положителен резултат, парите се връщат на платеца. Възможни са удръжки от такси, но не и цялата сума. Ако преводът е бил от картова наличност, винаги можеш да поискаш chargeback през банката издател. За някои видове карти можеш да поискаш това дори и след като е изтекло доста време (май беше до 6 месеца).
Нещо такова е. В долния край на имейла за транзакцията пише срока за рекламации и за пейпала мисля, че си е половин година от датата на действието.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PayPal
« Отговор #22 -: 04 Декември 2016, 02:09:29 »
Цитат на: Mixy link=topic=4913.msg105529#msg105529 date=1480711644
Това е много странно, ако става дума за PayPal. При съмнение за злоупотреба, трансакцията се блокира и ако няма положителен резултат, парите се връщат на платеца. Възможни са удръжки от такси, но не и цялата сума. Ако преводът е бил от картова наличност, винаги можеш да поискаш chargeback през банката издател. За някои видове карти можеш да поискаш това дори и след като е изтекло доста време (май беше до 6 месеца).

ако е пратена като "подарък", то няма протекции за измама.

протекциите важат само за продукти. като пратиш като подарък, няма и paypal такса и така тарикати мислят че минават paypal, докато не се зададе проблем и тогавa те са миналите се.

не мога до броя колко пъти някой ми е искал да пусна транзакция като подарък за да не му вземат 3% такса. да ама не.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: PayPal
« Отговор #23 -: 04 Декември 2016, 10:26:49 »
Цитат на: mite link=topic=4913.msg105539#msg105539 date=1480810169
не мога до броя колко пъти някой ми е искал да пусна транзакция като подарък за да не му вземат 3% такса. да ама не.

Дори и тогава, остава защитата на самата карта. Подаваш оплакване в банката и ако то е основателно, сумата ти се възстановява от самата картова компания и PayPal не може нищо да направи.

Но аз, доколкото разбрах от Георги, той е пратил пари на роднина и PayPal са счели плащането за измама, след което са задържали безвъзвратно цялата сума. Просто не виждам как това ще стане - PayPal е само посредник и сумата винаги отива в получателя или се връща на изпращача при проблем, а посредникът си удържа някакъв процент за обработката. Единственият случай при който можеш да изгориш с повече пари, отколко си дал след картово плащане е за малки суми (до 10$-$20), защото таксите от chargeback и други трърди удръжки при разрешаване на проблеми могат да надхвърлят самата сума. Обаче ако се плаща от банкова сметка или от баланс в самия PayPal, може и да е доста по-кофти. PayPal може да задържи парите блокирани и да поиска напр. доказване на самоличност или други подобни действия и тогава става мазало. Може това да е станало...

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PayPal
« Отговор #24 -: 04 Декември 2016, 20:19:21 »
Пейпал решиха да те чарджат само в национална валута, независимо дали картата ти е в евро или долари,
но все още има възможност да се плати в евро или която и да е друга валута дори и с карта в лева, просто
когато плащате, избирате друг метод на плащане (от линка, където е показано, че плащате с въпросната
левова карта), след което кликвате върху линка, където е означено, че транзакцията се извършва по оня,
дървения курс на пейпал (1BGN=0.49EUR), излиза ви отново логин за пейпал, след което две опции - 1-та
да платите в лева с конвертиране от пейпал (дървеният курс), а втората да ви чарджат във валутата, в
която правите покупката, а конвертирането, таксите и т.н. да са от издателя на картата ви, т.е. всяка
банка в Бг конвертира валутите по фиксинга на БНБ за деня. По тоя начин плащанията си минават по
стандартния начин и така не ви прецакват идиотите от пейпал.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PayPal
« Отговор #25 -: 04 Декември 2016, 20:46:47 »
Ето го нагледно в картинки:













Остава проблемът когато трябва да пратите пари на търговец (а не да платите сума по издадена фактура/инвойс),
тогава тази опция я няма, но пък можете да заредите сумата в пейпал баланса си, трансферирайки я от картата,
която е линкната към акаунта ви (в нужната ви валута по фиксинга за деня на БНБ). След това спокойно можете да
пратите парите, без да ви цакат с дървени курсове ония кретени от пейпал.
« Последна редакция: 04 Декември 2016, 20:52:55 от widowmaker »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: PayPal
« Отговор #26 -: 05 Декември 2016, 11:40:54 »
След плащане с виртуалната карта след 3 дни излизат за доплащане още някакви дребни суми /пропорционално на парите по плащане/. Това идва от факта, че банката обръща парите за плащане в фиксинга на БНБ за деня, а после иска разликата между него и своя курс продава за деня, така ли се получава? Примерно основният курс на еврото е 1,95583 лв., а ДСК продава еврото на 1,96 за деня - и си иска разликата с малко закъснение. От това ли идва? От друга страна обаче като си смятам похарчените левове по плащането, курсът не е 1,95583, а си е 1,96 и после още дреболии искат... Два пъти съм се обаждал в банката и не можаха да ми отговорят на какво се дължи тая шашма.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: PayPal
« Отговор #27 -: 05 Декември 2016, 12:34:13 »
ПейПал въведоха при плащане такса и за купувача, макар и минимална

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: PayPal
« Отговор #28 -: 05 Декември 2016, 13:27:32 »
Цитат на: mgirginov link=topic=4913.msg105556#msg105556 date=1480934053
ПейПал въведоха при плащане такса и за купувача, макар и минимална
Това откога? Щото моето с виартуалната карта е откак я имам... повече от 3 г.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PayPal
« Отговор #29 -: 05 Декември 2016, 13:42:56 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=4913.msg105553#msg105553 date=1480930854
...а ДСК...
Смени банката, аз ползвам дебитна Виза електрон на ЦКБ и не съм имал никакви
проблеми с плащането навсякъде по света, докато със служебната кредитна на
Уникредит (Булбанк) преди около година не можех да платя нищичко в Русия.
Единствено кола не мога да наема с нея, за там винаги се е искало кредитна карта.
В пейпал няма никакви такси (и никога не е имало) за купувача, всичко се поема
от търговеца.