Автор Тема: PayPal  (Прочетена 27261 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: PayPal
« Отговор #45 -: 26 Декември 2016, 15:08:16 »
Аз не можах да разбера какъв е проблема - имам сметка в евро, в бг банка. Имам си и карта към тази сметка, плюс виртуална карта. Продавачът е обявил цена в евро. Кой с какво ще ме цака новогодишно? (не ползвам пей пал, затова може да ми е тъп въпроса).

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: PayPal
« Отговор #46 -: 26 Декември 2016, 15:13:08 »
Плащането директно с кредитна карта не е засегнато от дискутирания проблем

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PayPal
« Отговор #47 -: 26 Декември 2016, 15:32:10 »
Цитат на: mgirginov link=topic=4913.msg105852#msg105852 date=1482756319
Още преди началото на темата не работеше

Работеше, щото миналата седмица плащах, сега обаче не работи:

Things don't appear to be working at the moment. Please try again later.

Ако продължат в тоя дух, закривам си акаунта и си решавам проблема.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PayPal
« Отговор #48 -: 28 Декември 2016, 08:04:37 »
Цитат на: mgirginov link=topic=4913.msg105855#msg105855 date=1482757988
Плащането директно с кредитна карта не е засегнато от дискутирания проблем

как не е.. кредитната карта те дере от тяхна страна. тоест банката издател... ПП е просто процесора на картата, за това техния курс не се ползва (никакви пари не минават през пп)

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: PayPal
« Отговор #49 -: 28 Декември 2016, 09:09:55 »
Директното плащане с кредитна или дебитна карта се извършва във валутата на картата, т.е. ако картата ти е в евро, плащаш евра и не те цакат с обменни курсове. Но захранването на картата трябва да е в евро! Ползването на пейпал довежда до двойно конвертиране на валутата - веднъж от пейпал и втори път от банката картодържач.

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: PayPal
« Отговор #50 -: 28 Декември 2016, 13:50:36 »
Здравейте !  :hi: Преди няколко дни се наложи да използвам PayPal. При потвърждаване на превода, системата ми даде възможност за конвертиране по курса на банката издател на картата. Другата опция беше техния курс /нещо от рода 1 лв. = 0,45хххх евро/. Избрах естествено курса на банката издател. Преди това направих настройките, които zazo e посочил по-горе. Всичко беше ОК! Успях да забележа, че разликата в крайната цена беше около 20-25 лв. между двата курса.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: PayPal
« Отговор #51 -: 28 Декември 2016, 18:23:19 »
Най-вероятно положението е както го каза emilchaushev: Ако работиш през станционарен компютър - имаш избор на курс, ако караш през мобилно устройство - телефон, таблет - тогава си само по дървения курс...

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: PayPal
« Отговор #52 -: 08 Февруари 2017, 13:37:00 »
Айде пак си сменят условията от 27.04.2017...

Като гледам само промените колко са и ми се отщява да ги чета.

https://www.paypal.com/BG/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full?locale.x=en_BG

Освен че качват таксата за преводи от 1,8 на 2 % кой знае колко капани са наслагали още

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: PayPal
« Отговор #53 -: 08 Февруари 2017, 14:54:29 »
Повечето неща разширяват обхвата на вече действащите клаузи, но след половин час четене и аз се отказах...

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: PayPal
« Отговор #54 -: 08 Февруари 2017, 15:30:48 »
Не свързано с новите условия за ползване, а с двата курса.

Същото важи и ако се плаща на POS терминал в Швейцария например, много удобно ти пише на български, дали да платиш в CHF или във
валутата на сметката, като при избор да се плати в CHF се използва курсът на банката, който отново е по-добър от предлагания от колкото цената сметната в BGN от тях.

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Re: PayPal
« Отговор #55 -: 08 Февруари 2019, 12:24:25 »
Здравейте!Имам нужда от съвет!На 12.01.2019 закупих три габс вагона на Роко 76856 (на промоция)от въпросният сайт:
https://dcctrainautomation.co.uk
Доста време се забави с отговора си на мейла този търговец.Едва на 18.01.2019 ми писа,че има два налични от трите платени с Пейпал още на 12.01.2019 и е поръчал третият специално заради мен.Едва на 30ти ги изпрати.
Днес пристигна въпросната пратка като в кашона имаше само двата вагона,но пусната фактура за три броя.На всичкото от горе вагоните са втора употреба със леки драскотини,което зверски вече ме издразни.Мисля,че е мошеник,защото ако ще ги праща по отделно,защо първите два ги изпрати на 30ти след като са платени още на 12ти.Моля за съвет!Благодаря предварително....п.с чудя се дали да отворя тема в Пейпал преди да е минал един месец?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: PayPal
« Отговор #56 -: 08 Февруари 2019, 12:30:29 »
Непременно отвори, иначе защо ти е да плащаш през Пейпал.
Я ти прати третия, я не. Ти за нови ли си ги купил? Виж си още веднъж описанието им, може ти да се бъркаш! Но пък третия
сякаш го е купил през ибея ( то и първите два може би са от там)...
Друг път пазарувал ли си от този?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: PayPal
« Отговор #57 -: 08 Февруари 2019, 12:31:18 »

Отвори диспут в PayPal - като причина посочи , че не си получил това за което си платил - и като бройка , и като качество ; изискай парите си обратно . И не забравяй ,че евтиното ВИНАГИ излиза по-скъпо !!

l-donovan

  • Trade Count: (3)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
  • Рейтинг: 22
  • DB,BDZ 4-5-6 epoha HO
Re: PayPal
« Отговор #58 -: 08 Февруари 2019, 14:16:57 »
Благодаря ви много!До сега не съм купувал от този магазин и със сигурност втори път няма да купя.Вагоните са хубави,но ме подразни това че използва снимки на нови,а наистина никъде не е отбелязал какво им е състоянието (в деиствителност са като нови с леки следи от употреба).Сега се чудя с колко време разполагам преди да отворя диспут..т.е преди ”евентуално” да получа и третият вагон?...да изчакам ли още малко или като мине един месец и горя с парите?
Благодаря ви още веднъж предварително!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: PayPal
« Отговор #59 -: 08 Февруари 2019, 14:45:20 »

Можеш да отвориш диспут до 45-т ден от момента на бидването, после гориш ; принципно около 40-а ден пускаш , след което ПейПал дава 2 седмици на кореспонденция м/у двама ви за да се разберете ; ако не се договорите - ти се връщат парите ( купувачът е с предимство) . Те му искат цялата история по сделката , както и пощенските осигуровки . той трябва да докаже , че е изпратил 3 вагона ; и че описанието , което е дал , отговаря на реалното състояние .

Имах подобен случай с парен лок , който ми бе продаден уж в състояние 1 ( ваден , пробван и на витрина ) , а се оказа ,че се беше разпаднал , липсваха прикачни и пр ; след като започнахме преговори чрез диспут му показах снимките и му казах ,че не само ще си взема парите , но и ще му дам тотално негативен вот - което го изплаши много и той предложи да ми възстанови 50 % от парите ; съгласих се и си ги получих в акаунта ; на Пал-а казах , че всичко е ок