Автор Тема: Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY  (Прочетена 6263 пъти)

Jordan Ivanov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY
« -: 12 Декември 2016, 13:26:45 »
Здравейте,

Предварително се извинявам,ако не съм видял отговора на моя казус във вече съществуваща тема, четох но не срещах такава.
Та по същество dcc ready би следвало да е plug and play да ама не.След запояване на декодера при поставяне върху релсите се получава дава на късо.
Имам стартов сет на Роко с мултимаулс и там се опитвам да го подкарам.Вероятно нещо пропускам или нещо трябва да се премахне от платка, но аз съм доста не запознат за да знам какво точно.Ще се опитам да прикача снимки на платката.
Благодаря на всеки който се опита да ми помогне и се извинявам за глупавият въпрос, но за първи път се опитвам да направя такова нещо до момента неуспешно.






Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY
« Отговор #1 -: 12 Декември 2016, 14:07:15 »
Какъв е декодера? А лока щом е DCC трябва да си има гнездо директно за поставяне на декодера...

Jordan Ivanov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY
« Отговор #2 -: 12 Декември 2016, 14:29:01 »
Декодера е "декодери ToM 8 pin 1A H0 TT (N)" TRAIN-O-MATIC, на лока има куплунг, но с мъжки пинчета и са по дебели от стандартните и не стана с рейка

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY
« Отговор #3 -: 12 Декември 2016, 19:01:32 »
А какъв точно е локомотивът /мащаб, артикулен номер/?
« Последна редакция: 12 Декември 2016, 19:04:15 от pavlinbg »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY
« Отговор #4 -: 12 Декември 2016, 20:24:32 »
Здравей и добре дошъл.

До колкото се разбира от описанието, което си дал, и от снимките (това е друга тема - вместо -special в линка да пише -big), а и като гладам платката, локомотивът ти наистина е dcc ready, или plug-n-play, както си го написал. Трябва да извадиш тапата (или заглушката - както ти харесва), това е онова черното нещо което се вижда от едната страна на платката на купллунга (онова бялото е куплунга). На негово място да сложиш декодера. Не е нужно нищо да се запоява и да се прави.
От снимките се вижда че не си извадил тапата, и си запоил куплунга на декодера към куплунга на локомотива (на гъвкавата платка) от другата страна на тапата. Съответно на тапата има три мостчета, всяко от коитосвързва по три крачета накъсо, в момента свързват директно релсите към мотора и дцц централата ти дава късо.
Не ми се вярва да можеш вече да почистиш и да възстановиш куплунга както си е бил. Може и да стане, пробвай се. Или пробвай да извадиш тапата (ако не се е запоила). в краен случай - изпилваш тапата с дремела, да остане само декодера запоен за платката.
« Последна редакция: 12 Декември 2016, 21:46:12 от mitko0888 »

Jordan Ivanov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Поставяне на декодер ROCO BR V60 DCC OVP READY
« Отговор #5 -: 13 Декември 2016, 10:41:38 »
Такам знаех, че отговора е много прост не предполагах , че аз съм толкова прост.Вече всичко е наред в движение сме.
Възстанових почти всички поразии

Много благодаря и се извинявам за невежеството си.