Главен форум | Main forum > Фремо | Fremo

H0e модули

<< < (2/4) > >>

pavel75:

--- Цитат на: spas_tf link=topic=4944.msg106871#msg106871 date=1487884166 ---Питане - модулите може ли да са по-тесни от 40 см, защото тук в чертежите пише ,че размера е вариращ? В Русе какви модули ще се монтират и изобщо готови ли са ,че не ми става ясно?

--- Край на цитат ---
За Русе няма да успеем с НОе. Тази година НО ще бъде предимно от румънците.

emilchaushev:
На първите два профила има две вертикални червени линии. Разрешава се профила са е по- тесен от 40 см до червените или иначе казано 20 см.

За Русе Н0е няма да има. Ще има ТТм трасе, което ще е базирано на N модулите на КЖМБ и румънските модули, като ще включва и един чист Н0е модул на ПГЖПТ със спирка Цепина. Сградата е в мащаб 1:100, за да може модула да се ползва както за ТТм, така и за Н0е. Релсата е Н0е. Челото ще е комбинирано N-RE+H0e;

emilchaushev:
Една новинка без снимка.
Миналата събота с децата успяхме да сглобим модула (400х600мм), като цялата дървения е поставена на 100 %. Положена коркова лента. Положена релса със захранването й, както и бананщекери - електрическа част завършена на 100%. Поставен фибран от страната на гарата. Поставена мрежа от другата страна на линията.

Сглобена на 50% и боядисана е постройката на самата спирка Цепина.

Предстои изрязване на покривите и поставянето им, както и покриване на мрежата с хартия.
Следва баластриране и озеленяване.
Предизвикателството пред юношите ще е изработването на бившата рампа, както и на тоалетна

С това темпо мисля, че до срещата в Русе модулът ще бъде на 100% завършен.

Аз съм доволен, че дадахме шанс на децата да се занимават и докоснат до хобито. Всичко правят сами, като само ги наставлявам. Очите им светят от удоволствие, като виждат толкова бързи резултати. Разбира се, че не могат да изпипат детайлите по сградата например, но при положение, че нямат никакъв опит е разбираемо.

ivo:
Много писане  ;D никакви снимки ... Добре, че Тони не е като теб  :spiteful: само щяхме да четем.

emilchaushev:
Ето до къде я докарахме с децата:





Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия