Автор Тема: Некоректни продавачи!  (Прочетена 41886 пъти)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #15 -: 14 Май 2008, 19:30:43 »
Тая направо си е Мортиша Адамс бре  :o
Заслужава да скокна до кварталния компютърен клуб и да си прасна 10-20 регистрации в и-бей (които няма никога да използвам), да "напазарувам" доста щедро, и след това изведнъж да я понашаря с негативни отзиви  8)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #16 -: 14 Май 2008, 19:32:05 »
Адри, за 12 цифрения код, така наре4еният "Трекинг намбър", да той важи за Германия, но не и за другите държави. В Норвегия пратката полу4ава друг код, който е с 2 букви, 8 цифри, и оШте 2 букви накрая. Сигурно е така и за България. Единствено диспута в Пейпал оправя работата( и ескалирането на диспута) ина4е не става.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #17 -: 14 Май 2008, 22:57:20 »
Вай,вай ,колко лошаво имало из белия свят.Аз съм седнал да се оплаквам от Конрад.Па тая дано 100 манафа да я нагъзат и да пукне от яд,да ме прощавате за тона,ама....

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #18 -: 16 Май 2008, 14:38:56 »
:) Добра новина за купувачите в Еbay :) имат нови правила. Important changes to Feedback Buyers, you can no longer receive negative or neutral Feedback from sellers. You should leave honest and accurate Feedback without the fear of receiving negative or neutral ratings.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #19 -: 16 Май 2008, 15:06:43 »
Цитат на: ivo link=topic=497.msg5344#msg5344 date=1210937936
:) Добра новина за купувачите в Еbay :) имат нови правила. Important changes to Feedback Buyers, you can no longer receive negative or neutral Feedback from sellers. You should leave honest and accurate Feedback without the fear of receiving negative or neutral ratings.
Аз се надявам като събера парици за e-bay , някой от вас да ми "играе" борсов посредник  (например Адри , ако не е против де...) , че в ТТ си изгледах очите по някой модели и цените , въпреки вашите съвети.
Ама сега ако кажеш новината и на български ще е трепач!
 :) ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #20 -: 16 Май 2008, 16:11:14 »
Няма проблем :)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #21 -: 17 Май 2008, 01:47:03 »
Новината е, че новите правила на ибея не позволяват купувачите да получават негативни отзиви от продавачите и призовават да гласувате по съвест, без да се притеснявате, че можете да получите негативен отзвук от страна на някой продавач. Супер, сега остава да я сринем кощрамбата  >:( Такова отношение си го заслужава.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #22 -: 22 Май 2008, 11:37:54 »
Цитат на: caprycorn link=topic=497.msg5213#msg5213 date=1210782224
И това става през ноШтта между 3 и 5. Излиза, 4е тя си има друга регистрация, от която си пиШе сама за себе си позитивни фийтбеци, за да "неутрализира" доколкото може негативните.

което изведнъж ми навя представата колко прелестно красива, изящна и обсипана с нежни ласки е въпросната Лейди  ;D

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #23 -: 28 Ноември 2008, 03:17:20 »
ВНИМАНИЕ, отново некоректен продавач:
modellbau-sester
Доста скъп локомотив, офериран като "НОВ", пристигна без фаровете на тендера и със счупен куплунг между локомотива и тендера. Никакъв отговор на емаилите ми (на немски и английски). Избягвайте покупки от този продавач!

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #24 -: 28 Ноември 2008, 08:51:11 »
Е, затова избягвам е-bay. Никога не можеш да си сигурен в това което купуваш. А пичовете които продават така, просто след това си правят нова регистрация, и въобще не се интересува от мненията за него. А пръста остава за клиента. Общо взето и Германците се научиха на нашите номера. Между другото, ако човек следи намалените неща по магазините в интернет, може да си купи неща на на почти 50% от нормалната цена при това са гарантирано нови и при това с 2г. гаранция.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #25 -: 12 Февруари 2010, 09:59:42 »
Може би въпросът ми не е за тази тема, но ако е необходимо нека се премести по преценка на модераторите. Значи вече три години интензивно пазарувам по интернет от чужбина и досега никакви проблеми с никой не съм имал изключая чакане до 6 месеца за доставката не по вина на търговеца, а на DHL - знаете за доставките от Германия. Но тоя път едни австрийци ме прее*аха. Всичко започна от там, че търсих една книга, посветена на българските железници, която се оказа с изчерпан тираж. Намерих я само в една австрийска антикварна книжарница. Та направих поръчка онлайн, платих чрез PayPal, но ония наглеци поискаха второ плащане, което аз разбира се отказах. Зададох въпрос и оня ми отговаря, че първо съм платил, а после съм си взел парите обратно и няма плащане. Което не е вярно - картата ми е чарджната. Както и да е, пуснах плащане втори път и това говедо отново не потвърждава. Въпросът ми е ако подам оплакване в PayPal срещу него ще има ли някакви негативни последици за мен? Все пак и двете плащания са регистрирани в системата и парите са получени 100%. Става въпрос за неголяма сума - два пъти по 20 евро, но не може така - все пак жена ми в момента е без работа и ми е трудно да отделям и толкова....

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Некоректни продавачи!
« Отговор #26 -: 12 Февруари 2010, 10:33:19 »
Цитат на: muncho link=topic=497.msg5236#msg5236 date=1210795040
Вай,вай ,колко лошаво имало из белия свят.Аз съм седнал да се оплаквам от Конрад.Па тая дано 100 манафа да я нагъзат и да пукне от яд,да ме прощавате за тона,ама....


 :clapping: :clapping: :clapping:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #27 -: 12 Февруари 2010, 10:39:29 »
Искай си парите през PAYPAL и озобщо да не ти пука.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #28 -: 12 Февруари 2010, 10:47:24 »
Съчувствам ти и напълно те разбирам.Аз чакам една немска пратка, и да ви кажа, започвам леко да се притеснявам - скоро ще стане месец, откакто съм платил, статуса и е "изпратено", а аз нищичко не съм получил.Два дена преди да излезе статуса "изпратено" на въпросният пакет, друг немец ми изпрати един лок, пак от Германия, който получих за една седмица.  :no:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #29 -: 12 Февруари 2010, 10:53:18 »
Ако е от Германия, не е толкова притеснително - там редовно си се чака по 4-5 седмици, аз имах случай с 6 месеца, но за това вината не е на хората - виновни са DHL с тъпизма си пратките за България да минават през Гърция. А сега с тия блокади на Кулата....

Иначе ето за тия става дума: http://www.antiquariat-schleifer.at/