Автор Тема: Некоректни продавачи!  (Прочетена 42046 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #60 -: 18 Февруари 2010, 14:06:46 »
Е, щом не може да ме "набожури" с отрицателен - ще повдигна диспут и ако се прави на две и половина - аз ще му шляпна отрицателен, та макар и това да е безсмислено.А дори да са виновни пощите, според мен вина носи и търговеца, защото той поема риска на незастрахованата пратка, тоест риска той да си получи кинтите, а аз - нищо.Е, докога питам аз, с тези българщини, тоест все ние да се чувстваме виновни?!Не ми е предлагано да бъде застрахована пратката, не чаткам езика и не знам тарифите на скапаните им пощи (че аз на нашите не знам, та и техните ще уча), а и за къф Х ще ги знам?!Как разсъждаваме само в наш'та китна държавица:
- Да зная кое застраховано, кое - не  в техните пощи, да знам сума ти езици, да знам всички закони (сакън да не присъпя някой), да знам къде - какви срокове има за регистриране на това - онова, абе що си не е _ _ т  мамата? Аз професор ли съм или редови гражданин?! Докога ще ни принуждават да знаем всичко, пък от нищо като хората в крайна сметка?!Това не беше ли соц. идея, пък после ще приказваме, че се развиваме демократично?! :angry:
Пък нашите пощи ме разбиват отвсякъде, онзи ден отивам да проверя за една китайска пратка и служителката ми казва, че няма нищо, а предният ден (понеделник) не е имало международни пратки.Естествено, предната седмица (събота включително) им се бях втръснал да ги питам и то лично, не по телефон искам да кажа.Същият следобед (във вторника) комшията ми звъни, че имам покана за колет.  :blink: Е, това не мога да си го обясня и ми се случва за втори път.Значи в тези нашите пощи едната ръка не знае какво прави другата.Големи са цървули, дума да няма.  :fie:

Извинявайте за словесната канонада.  :blush2:  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #61 -: 18 Февруари 2010, 15:47:32 »
Ицееее, отпусни гарда , момче , нещо си загубил ...кефа!!! :nyam:
Никой не те кара да знаеш тарифи, език, срокове и т.н.
Ама никой и не те кара да пазаруваш от вън...

Като си поемеш въздух, изпусни
 и при Жоро с парички се ръсни!!!
(да не се счита за реклама, а Жоро ще почерпи ;))
 :lol: :lol: :lol: :lol:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #62 -: 18 Февруари 2010, 16:00:49 »
Ами аз там се ръсвам, ама що се отнася до подвижен състав - предпочитам 3-4 стари вместо едно ново - въпрос е на гледна точка, нали знаеш?...защото ако гледам само на ново, не ще съм жив да се сдобия с това, което искам, та камо ли да им се порадвам.:no:
Нали се сещаш, че не е само хобито - тез дни ще трябва и  кола да си купувам...    ::)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #63 -: 18 Февруари 2010, 16:06:15 »


Бате Ицо , така е в тая шибана , бедна и петорно изнасилена държава със скапана и опикана пощенска с-ма ! И се заблуждаваш накрая ,че си купил евтино , като сложиш черта на нерви , време и пари , разбираш че си трикратно изнасилен , прецакан и странно облекчен .
Пацо хубаво ти го каза - тогава не се ври там ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #64 -: 18 Февруари 2010, 16:31:19 »
А-а-а, ще се вра, защото и две пратки да ми изгубят още и пак ми идва на сметка досегашното пазаруване.А и нали знаеш - купи си да ти олекне! :pleasantry:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #65 -: 18 Февруари 2010, 16:39:42 »
Цитат на: Adrian link=topic=497.msg36324#msg36324 date=1266501975


Бате Ицо , така е в тая шибана , бедна и петорно изнасилена държава със скапана и опикана пощенска с-ма ! И се заблуждаваш накрая ,че си купил евтино , като сложиш черта на нерви , време и пари , разбираш че си трикратно изнасилен , прецакан и странно облекчен .

  :lol: ;D ;D  Събирай сълфетки. :pleasantry:
Яяяя повече усмивки ;D :yes:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #66 -: 18 Февруари 2010, 16:41:25 »
Тъкмо се бях заел да изучавам тая тъмна за мен "индия" -е_bay ....като чета ко става ...фидбеци,тикмеци,тинтири-минтири....за.би. :suicide:Ще чакаме бг версията :spiteful:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #67 -: 18 Февруари 2010, 16:44:08 »
Ами имаше някакви бг опити, ама нелегални както винаги и естествено бяха забранени и забърсани.  ::)
Мите, не е толкова страшно, спускай се надолу с главата! Най - много да се прецакаш с някой - друг лев, но ние откакто сме се родили сме си прецакани.  ;D

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #68 -: 18 Февруари 2010, 16:44:43 »
Цитат на: XRISTO link=topic=497.msg36323#msg36323 date=1266501649
Ами аз там се ръсвам, ама що се отнася до подвижен състав - предпочитам 3-4 стари вместо едно ново - въпрос е на гледна точка, нали знаеш?...защото ако гледам само на ново, не ще съм жив да се сдобия с това, което искам, та камо ли да им се порадвам.:no:
Нали се сещаш, че не е само хобито - тез дни ще трябва и  кола да си купувам...    ::)


 :yes: :yes: :yes: З...и колата и си купувай ново. Мишо го каза: "Кеф цена няма". Кола пфу.... за какво ти е? Само разходи и нерви! ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #69 -: 18 Февруари 2010, 16:46:17 »
Старата е... стара...  :lol: :lol: :lol:Затуй - друга стара, по-нова(типично по български, нова кола на 10 години  ;D).

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #70 -: 18 Февруари 2010, 16:54:21 »
Имаме си абсолютно легален аналог на Ибей - това е нашенското AUKRO , или Аукцион, или Молоток.
Членуват Полша, Унгария, България, Украйна, Румъния, Гърция,Русия,Молдова, Турция,Чехия и Словакия (по отделно) .Аз на това му казвам "Източноевропески Ибей".
Регистрация лесна - с проверка само по телефона и кода там ти го дават, плаща се с всички банкови карти , Епай и т.н. като за сметките към енергото...
Може да съм добавил или изпуснал някоя страна но това е в общи линий.
Единствено в българската част няма "влакчета" но е пълно с антики, монети и ордени в графа "колекционерство".
За различните страни си е на техният език или английски , но има и допълнителни опции - от Полша ми излиза на български, а цените в злоти , евро и левове.
Перфектно е но е по-малко развито от Ибея.
Впрочем в ТТ има страшно много стока и на невероятни цени понякога...
Ама айде стига , щото и там все пак искат ...пари!
Тежка е съдбата на железопътния моделист... :scratch_ones_head:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #71 -: 18 Февруари 2010, 17:21:10 »
Тежка...  :swoon:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #72 -: 26 Февруари 2010, 09:39:50 »
Аз да се похваля, че книжката пристигна...След като подплаших господина, че ще му повдигна диспут в Paypal, веднага каза, че още днес - по-миналия петък - книгата ще бъде изпратена.

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #73 -: 12 Ноември 2010, 07:13:27 »
http://cgi.ebay.de/Kurzbeschreibung-Dieseltriebfahrzeuges-BR-106-Auto-/390254774348?pt=Sach_Fachb%C3%BCcher&hash=item5adcff484c#ht_744wt_821
ето за това ставаше въпрос при покупките в ebay -да се чете внимателно. в случая за 43 Евро ще си купим кратко описание за лок BR106, а не самият лок... :sorry:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Некоректни продавачи!
« Отговор #74 -: 12 Ноември 2010, 07:35:15 »
Цитат на: anubis link=topic=497.msg49128#msg49128 date=1289538807
http://cgi.ebay.de/Kurzbeschreibung-Dieseltriebfahrzeuges-BR-106-Auto-/390254774348?pt=Sach_Fachb%C3%BCcher&hash=item5adcff484c#ht_744wt_821
ето за това ставаше въпрос при покупките в ebay -да се чете внимателно. в случая за 43 Евро ще си купим кратко описание за лок BR106, а не самият лок... :sorry:

Ами да, той си е написал човекът и то не някъде с мънички букви в дъното.Не е виновен, че не знаем немски, все пак си продава в немския ибей, където се предполага, че на повечето юзъри им е родният език или поне го говорят безпроблемно.
panzerbaran - тоз го не бях срещал, ще рече на немско - руски брониран овен...  :on_the_quiet: :on_the_quiet: :lol: :lol: :lol: