Автор Тема: Колекцията в HO на цеци  (Прочетена 23034 пъти)

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Колекцията в HO на цеци
« -: 02 Юли 2017, 14:41:09 »
Здравейте. Казвам се Цветелин. Вчера се представих и реших днес да покажа какво имам. Далеч е от представите ми за колекция,но както намекнах в представянето ми,влаковете са допълнение към идеята ми за макет! Имам само два локомотива и мисля,че още 2,3 ще са ми достатачни. Може би ще наблегна на вагоните. Ето и първия..ALCO-C420 производител LIMA И втория на всички познат дизел на ROCO RH 2045  

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #1 -: 02 Юли 2017, 15:17:12 »
Ето и вагоните.. ROCO 4355 и ROCO 46209  

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #2 -: 02 Юли 2017, 15:25:17 »
И 2 цистерни едната на  Bachmann другата нейзвестен производител. Качество ПОД ВСЯКЪКВА КРИТИКА...

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #3 -: 02 Юли 2017, 16:32:15 »
И нещо което на мен лично много ми допада..производител CON-COR на този му се отварят вратите.. ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #4 -: 02 Юли 2017, 17:47:35 »
Здравей!
Ако няма коментари за сега това е по две причини.
Лято е, и повечето влизат седмично, а и...малко познаваме
американския тип модели. Но това да не те разочарова!
Повечето потребителите са много готини и
 ще си доволен, че се реши не само да се регистрираш,
но и да покажеш макар е скромно наличната техника.
Търпение, питане, учене и развитие! И всичко ще е о'кей!!!
Това е велико хоби и ти желая приятни часове с него!!!
 ;D

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #5 -: 02 Юли 2017, 18:01:05 »
Хубава колекция! Интересът ти към дизелите и северноамериканските железници целенасочен ли е, или моделите си ги събирал по някакъв друг критерий?

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #6 -: 02 Юли 2017, 19:19:39 »
Благодаря ви топлото посрещане. Мисля,че много мога да се уча от вас. По-принцип,Аз съм страстен колекционер на всичко в мащаб 1/87 HO. Именно влаковете ме подтикнаха към хобито,въпреки,че доста време стоях настрани от железници. :( Идеята беше за макет,но все отлагам в времето.Надявам се, някой ден да се сбъдне) Имам колекциика от подвижен състав и ландшафт. Сега е време и за малко железопътен транспорт. Насочил съм се към северноамериканските,защото просто много ми харесват,въпреки,че повечето ми модели са на европейска техника и ще бъде трудна комбинацията при изработка на макета като жанр,но мисля че ще се справя! Ето и някоя снимка на много малка част от колекцията ми,разделена на жанрове. Ако модератора предцени,че не е за тази тема може да ги изтрие! Поради липса на място,всичко друго е по кашони.....

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #7 -: 02 Юли 2017, 19:30:10 »
Забравих да спомена,че живея в КАНАДА където това хоби е на доста развито ниво! ( Като се замисля,може би и това провокира интереса ми към този тип железници)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #8 -: 02 Юли 2017, 19:33:39 »
 :hi: :hi: :hi:  welcome

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #9 -: 02 Юли 2017, 21:24:54 »
Мислех, че е грешка по-горе писаното "300,400 модела" пък то си е така. Подвижен състав наричаме всичко което се движи по релси.
На автомоделите понякога им казваме и колесни превозни средства или МПС (Моторни Превозни Средства).
А това, че живееш в Канада обяснява вече и насочеността ти към авериканските влакове. Както каза и Микси - станахте двама. Тук в София с такива модели и Ванката (супер модели са неговите).
В кой град си и от кога в Канада. Имаме един преселил се там миналата година ( чакаме да пише тук) и един дето ходи при вас по задължение.
 ;D

ПП. С какво се занимаваш извън хобито?

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #10 -: 03 Юли 2017, 04:45:54 »
В Канада съм от година и половина. Живея в LAVAL сравнително голям град,мисля трети или четвърти по големина в привинция КВЕБЕК. По професия съм монтъор на леки и тежкотоварни автомобили. Тук работя същия занаят. За колегата мисля,че става въпрос за ПАВЕЛ(IKAR) не го познавам лично,но както споменах,чета форума от години и видях че е заминал за Канада. Само че той е в друга провинция. Все пак Канада е огромна по територия..! Аз съм родом от РУСЕ и съм на 40 години. ( Видях,че скоро е имало изложение на КЖМ в РУСЕ. В център Канев. Съжелявам,че не съм присъствал. Било е доста интересно.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #11 -: 03 Юли 2017, 09:05:31 »
Да, за Павел става въпрос!
Радвам се, че си се устроил в истинска социална държава.
Предполагам, някога да се върнеш обратно.

Като имаш толкова много автомодели,
 мислил ли си за Фалер Кар Система?
В Европа освен, че има цели клубове в мащаб 1/87, но без влакове,
доста вече от тях развиват макети само с автомобили от мащаба.
Особено след навлизането на цифровите схеми и безжичните системи за управление на тяхните дешифратори.

В началото бяха като допълнение на нашите макети,
но сега са си направо не клон, ами напълно самостоятелно хоби!



petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #12 -: 03 Юли 2017, 14:41:15 »
Да,отдавна се замислям за това и е прекрасно и много реалистично когато авто-моделите НЕ са статични! Но мисля,че още съм много далеч от това. На първо място трябва МЯСТО. Не,че сега ми е тясно,но мисля за в бъдеще за собствено жилище(задължително къща) и тогава мисля.че ще мога да изработя това което ми е в главата. А тук имотите за 2,3 години скочиха драстично и е много трудно да направиш първата стъпка. Имам малко дете на 4 години и знам какво се случва с моделите сега,камо ли ако е макет и види нещо да се движи. Става страшно ЗА МЕН! Лошото тук е,че работата ти определя къде ще живееш. Мисля,да се пробвам с някой модел скоро,поне да му сложа микро мотор и редуктор,пък и скоро мернах,че китайците ги продават на символични пари. Може би само за предния мост ще си купя КИТ..,не че неможе да се изработи,но да Клонираме оригинала! ;D

petrov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #13 -: 05 Юли 2017, 07:12:39 »
Последно време ми минават някакви идейки за ЖП ЕШЕЛОН. В форума има прекрасна и обоснователна тема точно за този ТИП транспорт. Мислех с руска техника,но ще видя ЗОР точно с това което искам. С американци......,пак ЗОР нищо което ми харесва като детайли в 1/87. Може би има,но аз не съм го намерил. Пък и цените ще са КОСМОС! Остава май БУНДЕСВЕРА най лекия вариянт. Ама то пак Американци,нали са си в НАТО....! С ROCO модели е пълно и разнообразни.  С леки доработки мисля,че може да се получи добре.  Остава въпроса какво да ги тегли...! Въпрос към старшите в ФОРУМА..?( Епоха 4...,може би 5)
« Последна редакция: 05 Юли 2017, 07:15:12 от petrov »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Колекцията в HO на цеци
« Отговор #14 -: 05 Юли 2017, 10:33:59 »
Кажи конкретни руски машини които искаш?
Може би има някъде производство в 1/87!