ВАЖНО !!! | IMPORTANT !!! > Новини и предстоящи събития | News and upcoming events

КРАЖБА

(1/9) > >>

KEPT-EOOD:
Огромна кражба!
Току що научих от адв.Венелин Василев,председател на Сдружение „ЖП моделист”.
Те се помещаваха на таванския етаж на централната сграда на ВТУ Тодор Каблешков.
Влакове,вагони,жп трасе,мащаб 1, с който са се обучавали студенти през соца,фирма Мерклин,Германия.
По стари пари,3.5 млн.$,валутни лева.
Колекцията е огромна,това е бил организиран грабеж.
Води се разследване.
Ако някой знае нещо,нека да помогне.
Тихомир

Ivo Nedkov:
Да, това са доста неприятни новини....
Това помещение колко често се ползва и кога е установена кражбата?
Предполагам че това е темата за трасето:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1827.0.html

Der Hetzer:
Вярвате ли че такова голямо количество в такъв едър мащаб се изнася толкова лесно?
Да беше HO - да го мушнеш под якето или в джоба (едно по едно), ама в този мащаб???
Все пак в ПЖИ/ВТУ нали има портиери/охрана?
Защо ли си мисля нещо друго...

Като начална отправна точка на "разследването" би могъл да помогне сайта http://xn--80afolofl7a.com/ ;)

emilchaushev:
От така представената информация на мен не ми става ясно:

1. Дали кражбата е от времето на соца и сега да се установяват лиспите
2. Дали кражбата е станала сега при вече известни наличности
3. Дали липсва всичко - релсов материал и подвижен състав
4. Цялата инвестиция ли е открадната или цената е само фактологическа за изяняване на инвестицията.
5. Дали изобщо се е знаело какви наличности е имало в помещението при приемането му от сдружението

.... много неизвестни

Best Ripper:

--- Цитат ---По стари пари,3.5 млн.$,валутни лева.

--- Край на цитат ---
:haha: :spiteful: :fool:  :fool:

А ако наистина навремето целият проект е бил за толкова пари, то кражбите са започнали във вид на тлъсти комисиони и "усвояване" още преди 35-40 г.! И това го казвам като човек, който близо три години се е занимавал с въпросния макет и на когото /без да се хваля/ е минала сигурно 90% от цялата свършена работа... Преди окончателно да се убедя, че всичко е безполезно и да напусна официално сдружението на 1 май 2012 г. Не се наемам да определям експертно, но според мен цялото съдържание на целия етаж по днешни цени едва ли има повече от 15 хиляди ЛЕВА... В това число влизат почти всички изгорели локомотиви, десетките потрошени вагони, десетките други вагони в ужасяващо занемарен вид, стотиците потрошени релси и стрелки, "невероятните" пернишки токозарядни за електрокари, километрите вмирисани кабели, захвърлените, недовършени и разграбени табла за управление, дървените подиуми /сигурно и те са с валута купувани?!/...

Само за сведения на "разбирачите", "спИциалистите" и "умниците"... Само чисто новите модели в Мащаб 1 са много скъпи!!! А интернет е пълен и с всякакви стари и евтини модели в "единица"... Така че тези, които твърдят, че локомотивите във ВТУ са стрували по няколко хиляди евро, а вагоните - по няколкостотин - са за чисто освидетелстване!  :hi:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия