Автор Тема: КРАЖБА  (Прочетена 23386 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: КРАЖБА
« Отговор #15 -: 04 Октомври 2017, 11:40:21 »
Така е. Не се сърдете; хвана ме яд...


Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #16 -: 29 Май 2018, 11:59:34 »
Съдържанието на този пост беше премахнато, тъй като засяга потребител, който вече не е част от форума. Кражбата е сериозно нещо и подмятането на подобни двусмислени линкове не е в интерес на никой. Моля, който разполага с достоверна информация по случая да се обърне към потърпевшите или към съответните компетентни органи.   

Mixy

Администратор на Railwaypassion.com
« Последна редакция: 29 Май 2018, 14:34:39 от Mixy »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: КРАЖБА
« Отговор #17 -: 29 Май 2018, 16:17:06 »
Администраторе, премълчаването също не е много по правилата...дори на държавата, не само на форумите.
Щом подозираш двусмисленост, от какво се безпокоиш всъщност? Всяка теория има право на проверка, все пак.

Намерен продавач, който продава някакви модели. Ако го публикуват в темата за "ибей", или "препоръчани продавачи",
( или там както е), дали ще имаш същите безпокойства!?

Да не се окажем съучастници накрая....мен това би ме пО ...безпокоило. Иди обяснявай после, че нямаш сестра...
А и доколкото виждам в списъка на форума, въпросния потребител все още е тук. Нито има някаква рестрикция спрямо него  в момента.
Не казвам, че е длъжен да се включи, но все пак,
не съм разбрал от кога го представляваш...Аможе би знаеш нещо
повече от до тук представения информиращ линк!?

Както и да е... :hi:

Питам се обаче, когато очаквахме нещо подобно, защо все още твърдим, че "те такова животно няма"?

И много силно  стискам палци,
въпросния потребител да няма нищо общо с тези очаквания
.

В крайна сметка това си е лично негова работа, нали!?
« Последна редакция: 29 Май 2018, 16:19:34 от pach »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #18 -: 29 Май 2018, 16:53:22 »
Въпросният потребител който
Off-Topic:
няма нищо общо със сдружението от 1 Май 2012
и който си бил занесъл вкъщи само една къса права релса да си я гледа, 6 години след напускането на сдружението успешно продава релси, стрелки, вагони и локомотиви, при това някои от продажбите са отпреди повече от една година. Приемам че може би е закупувал допълнителни релси и стрелки "за общото благо" и впоследствие като е напуснал сдружението си ги е взел обратно и сега ги разпродава, но вагоните и локомотивите са си точно същите от ПЖИ, които бяха обявени за откраднати. Вярвам че всичките тези приходи от продажбата на
Off-Topic:
милото ми социалистическо наследство
(както се беше изразил веднъж продавачът), дори и да не бъдат върнати на ПЖИ, то поне биха подпомогнали за възраждането на това сдружение и най-вече за отпечатването на вторият том на книгата за пътническите вагони, където за последно се споменаваше за наличието на някакви финансови затруднения. Цензурата от болшевишко-герберски тип Ви прави пасивни съучастници, който е заинтересован - може да ми пише на лично съобщение да му изпратя изтрития линк  :hi:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: КРАЖБА
« Отговор #19 -: 29 Май 2018, 17:17:02 »
За съжаление изпуснах първоначалния пост на Хетцера, но до колкото разбирам, изчезнали неща от ПЖИ-то са започнали да се появяват в някой продавалник (не ми се занимава да търся къде)? Ако е така не мисля че трябва да го прикриваме, независимо за кой член на форума става въпрос.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #20 -: 29 Май 2018, 17:23:17 »
В немския ebay, сутринта имаше 15 активни артикула в продажба, сега са изтрити и няма нито един...
Иначе "фийдбека" също е интересен, около 200 продажби на Мерклин Spur 1, някои от тях преди повече от 1 година (тоест преди новината за кражбата)
« Последна редакция: 29 Май 2018, 17:25:32 от Der Hetzer »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: КРАЖБА
« Отговор #21 -: 29 Май 2018, 17:36:27 »
Цитат на: pach link=topic=5002.msg111811#msg111811 date=1527599826
Администраторе, премълчаването също не е много по правилата...дори на държавата, не само на форумите.
Щом подозираш двусмисленост, от какво се безпокоиш всъщност? Всяка теория има право на проверка, все пак.

Намерен продавач, който продава някакви модели. Ако го публикуват в темата за "ибей", или "препоръчани продавачи",
( или там както е), дали ще имаш същите безпокойства!?

Да не се окажем съучастници накрая....мен това би ме пО ...безпокоило. Иди обяснявай после, че нямаш сестра...
А и доколкото виждам в списъка на форума, въпросния потребител все още е тук. Нито има някаква рестрикция спрямо него  в момента.
Не казвам, че е длъжен да се включи, но все пак,
не съм разбрал от кога го представляваш...Аможе би знаеш нещо
повече от до тук представения информиращ линк!?

Както и да е... :hi:

Питам се обаче, когато очаквахме нещо подобно, защо все още твърдим, че "те такова животно няма"?

И много силно  стискам палци,
въпросния потребител да няма нищо общо с тези очаквания
.

В крайна сметка това си е лично негова работа, нали!?

Потребителю pach, аз също искам истината да излезе наяве, кражбата да бъде разкрита и виновните да си понесат съответните последствия. Но не и по начин, който повече прилича на донос с цел оклеветяване. Ако ти, Der Hetzer или някой друг имате информация по случая, поднесете я със съответното описание, факти, снимки и/или други данни, така, както аз направих по казуса с urko. И най-вече, уведомете сдружението, полицията и прокуратурата, които би следвало да разледват това деяние. Най-малко аз бих цензурирал каквито и да са факти, които биха довели до разкриването на това или друго престъпление.

P.S. Любо вече е дал повече инфо, докато пишех моя пост. Ако беше почнал с това, нямаше въобще да се намесвам.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: КРАЖБА
« Отговор #22 -: 29 Май 2018, 17:43:16 »
Артикулите са изтрити, но като се цъкне на оценките може да се види какво е продавано в последните май 12 месеца.
« Последна редакция: 29 Май 2018, 17:44:53 от mitko0888 »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #23 -: 29 Май 2018, 18:16:31 »




Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #24 -: 29 Май 2018, 18:19:42 »




TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: КРАЖБА
« Отговор #25 -: 29 Май 2018, 18:25:40 »
За "непросветените" само да вметна, че Венци - "Best Ripper" от поне 5 години има много по - различна колекция в мащаб "I", за разлика от боклуците и натрошените изделия в  ВТУ "Тодор Каблешков". Това бе и причината да си купи централа "Märklin", да разпродаде всичко в мащабите които имаше ТТ 1:120 и Н0 1:87. Новата му колекция е изцяло "Märklin" в мащаб Н0 1:87 и I 1:45.  Това може да бъде видяно и от снимките които е пускал из форума.

P.S. Не съм му нито секретарка, нито адвокат! Дразнят ме тъпотиите в този форум и непотвърдената информация! А за книгата, обадете се на Гроздан Грозев и ще разберете защо не излиза следващия том!  :hi:
« Последна редакция: 29 Май 2018, 18:27:22 от TheJackal »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #26 -: 29 Май 2018, 18:52:16 »
4963 Евро и 03 евроцента е цялата сума
Цитат на: TheJackal link=topic=5002.msg111822#msg111822 date=1527607540
от боклуците и натрошените изделия в  ВТУ "Тодор Каблешков"
продадени до момента, като в тях не влиза сумата от продажбата на комплект от един локомотив, 9 вагона и чифт стрелки, пуснати първоначално за 600 Евро и приета в последствие най-добра оферта.
Иначе какво си е купил и какво има не знам и не ме интересува.
« Последна редакция: 29 Май 2018, 19:00:14 от Der Hetzer »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #27 -: 30 Май 2018, 08:58:20 »
Преди години в една друга тема, едноличният собственик на сдружението (което за краткост е по-удачно за в бъдеще да наричам ОПГ т.е. Организирана "Приватизационна" Група) - Ъдвукат Венелин Граматик (виден представител на ИазНеЗнамКоя книжовна школа, да не се бърка с живялия през XV-ти В. Владислав Граматик) се беше похвалил, че ОПГ ЖП Приватизатори било прието за член на някаква световнонеизвестна и също толкова значима организация на "Директорите на водопади", където поради двата статични музейни локомотива, които им били зачислени, били възнаградени с категория 5 Звезди/Точки/Калинки и влизали в не знам си каква категория. Да, както се досещате става въпрос за статичната Шкода 42-ра серия намираща се на плаца на ВТУ. В показаните по горе оценки се виждат 3 продажби на табели от Шкода "тип 46", представена като чешка серия 240 "Ламинатка" на първоначална цена от 49,90 Евро всяка, с опция за най-добра оферта, която в последствие е приета. Дали иде реч за опощването на музейният 42 или пък може би става въпрос за някакви качествени реплики, продавани на немците и чехите като оригинални? Ако е второто - то шапки долу  :hi: пред българският технически гений, както и пред така проявените "бизнес нюх" съчетан с "патриотическа предприемчивост" (ми така де, не е лошо да им взимаме парите на чужденците и да ги влагаме в и без това разклатената БГ икономика), пък и самата технология би била интересна в темата за фотоец, лазерно гравиране и 3D принтиране.  :spiteful:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: КРАЖБА
« Отговор #28 -: 30 Май 2018, 09:15:53 »

Всичко това трябва да се разследва  :wacko:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: КРАЖБА
« Отговор #29 -: 31 Май 2018, 05:50:07 »
Цитат на: TheJackal link=topic=5002.msg111822#msg111822 date=1527607540
А за книгата, обадете се на Гроздан Грозев и ще разберете защо не излиза следващия том!  :hi:

Очевидно ти си му се обаждал и знаеш повече от нас, защо направо не ни споделиш какво ти е казал за книгата, очевидно сте си близки, другите ви там взаимоотношения не ни интересуват. Така ще бъде по-лесно за всички, отколкото всеки да му звъни да го пита поотделно, и без това сега сигурно му е напрегнато, поне на хората които имат съвест (била тя гузна или не) би им било...