Клуб "Железопътен моделизъм - България" | Club railway modelling - Bulgaria > Устав, членство и организационни въпроси

Как мога да възстановя членството си в клуба?

<< < (2/6) > >>

Best Ripper:
Да не повярваш, ама тоя път /случайно/ ти си прав. Но въпросният Светлин като бълва хаотично нови теми из какви ли не раздели и не съм догледал. Все пак не съм човекът-форум, който да живее тук...  :pleasantry:

Mixy:

--- Цитат на: 760mm link=topic=5018.msg109086#msg109086 date=1507110679 ---Как мога да се върна в клуба?

--- Край на цитат ---

Като подадеш заявление за членство по образец от тук http://railwaymodellingclub.com/?cid=26 и го пуснеш на мейла от същата страница.

emilchaushev:
Благодаря на Микси за отговора, но мисля да поясня.

Клубното членство не бива да се асоциира само и единствено с временните желания на кандидатстващите за членство. Устава на Сдружението е категоричен- Подава се молба за членство, като Клубния съвет на следващото си заседание разглежда кандидатурата. Подаването на молба за членство не означава автоматично приемане за клубен член. Кандидатурата на кандидатстващия се преценява в зависимост от мотивите за членство, дългосрочността на намеренията за членуване, както и предишни отношения с клуба/сдружението (предишно членство, причини за прекратяване на членството, дарителство, спонсорства и т.н.).

Кандидатстването за клубно членство е акт на волеизявление за участие в кауза, съпричастност с нея и споделяне на общи ценности и идеи, както и готовност за участие в клубните инициативи. В този смисъл временното прозрение на кандидатстващия, че иска да бъде част от клуба и дейността му не спомагат по никакъв начин за постигане целите и осъществяване на дейността на сдружението, тъй като се възпрепятства дългосрочното планиране на бюджета и ресурсите.

Ето защо при наличие на желание се тръгва по стъпките посочени от Микси, а резултата зависи от решенията на ръководството на сдружението.

Беше изказана теза, че нещата и процедурите ни са сложни, но се съгласете, че това е единствения начин да имаме контрол и да се подсигури стабилността на сдружението, което май остана единственото действащо в България.

Ето защо правим Ден на отворени врати. Да за съжаление все по- рядко, но това пак е свързано с дейнността на клуба. Националната среща, която организираме, както и международните срещи, които посещаваме възпрепятстват подходящите условия в клубното помещение за провеждане на такава инициатива по- често, тъй като почти винаги се работи по преработка на модули. Надявам се от тази есен дните на отворени врати да зачестят, като всички желаещи ще могат да ни посетят и така да се разтушат по любимото хоби. А ако искате да ни подкрепите, то в клуба има кутия в която можете да "изкажете" своята благодарност от видяното, като не е задължително да бъдете клубни членове, за да подпомогнете финансово дейността ни.

Der Hetzer:
Как се променят нещата само, аз като напусках клуба ме питаха дали не мога да платя авансово един или няколко бъдещи членски вноса за месеците напред въпреки че вече не съм член (предполагам един вид "спонсорство"), радостно е че клубът в наши дни се радва на финансова стабилност и просперитет, позволявайки си да връща желаещите да плащат членските си такси и встъпителни вноски, а изискването за препоръки и пленум на президиума с цел обсъждане и решаване на кандидатурите за членство са напълно в духа на старите британски традиции с техниите кралски джентълменски клубове. Елитна работа и туй то!  :hi:

760mm:
 &bgflag

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия