Автор Тема: Как мога да възстановя членството си в клуба?  (Прочетена 21724 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте, затъжил съм се за любимото хоби...!

Как мога да се върна в клуба?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #1 -: 04 Октомври 2017, 14:42:07 »
Че ти кога изобщо си бил член на Сдружение "ЖП моделисти", че напираш да се връщаш?!?!  :blink: Аз поне нямам изобщо такива спомени. Това, че си идвал по национални срещи и си ходил по клубовете не значи, че си бил член на нещо... Няма те, няма те - па току изчезнеш... Да ти имам любимото хоби... И като вземеш, че се появиш и оревеш форума с некви странности...  :dirol:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #2 -: 04 Октомври 2017, 14:53:53 »
Бил съм, и такса плащах при Марио. Кое са странности? Супер много се кефех на реликвата в пжи-то; уникална за времето си; а и за България инсталация .

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #3 -: 04 Октомври 2017, 22:13:23 »
Цитат на: 760mm link=topic=5018.msg109090#msg109090 date=1507118033
Бил съм, и такса плащах при Марио....

Това е най-истинското доказателство, че тотално не си в час... Никакъв Марио не е имало в Сдружението. А доколкото имам някакви спомени, ти си бил член на КЖМБ, а не на "ЖП моделисти"...   :fool: Ама ти си знаеш.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #4 -: 04 Октомври 2017, 22:32:36 »
Светлинео, друг тука е неадекватен (нищо ново),
защото ти си си написал МАРИО, а не венчелистче,
при това в правилния раздел - на КЖМБ.
Сега председател на ТОВА сдружение е Емил Чаушев.
Но мисля с който и да се свържеш от официалния сайт
на Клуба, ще те упъти по процедурата (и устава).

ПП. И спри със старите навици да отваряш за всеки въпрос нови теми!!! Почти за всичко си има теми тук, където да се включиш с въпросите си. само трябва да четеш обаче...
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 04 Октомври 2017, 22:35:32 от pach »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #5 -: 04 Октомври 2017, 22:56:46 »
Да не повярваш, ама тоя път /случайно/ ти си прав. Но въпросният Светлин като бълва хаотично нови теми из какви ли не раздели и не съм догледал. Все пак не съм човекът-форум, който да живее тук...  :pleasantry:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #6 -: 05 Октомври 2017, 08:57:41 »
Цитат на: 760mm link=topic=5018.msg109086#msg109086 date=1507110679
Как мога да се върна в клуба?

Като подадеш заявление за членство по образец от тук http://railwaymodellingclub.com/?cid=26 и го пуснеш на мейла от същата страница.
« Последна редакция: 05 Октомври 2017, 09:02:55 от Mixy »

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #7 -: 08 Октомври 2017, 14:36:29 »
Благодаря на Микси за отговора, но мисля да поясня.

Клубното членство не бива да се асоциира само и единствено с временните желания на кандидатстващите за членство. Устава на Сдружението е категоричен- Подава се молба за членство, като Клубния съвет на следващото си заседание разглежда кандидатурата. Подаването на молба за членство не означава автоматично приемане за клубен член. Кандидатурата на кандидатстващия се преценява в зависимост от мотивите за членство, дългосрочността на намеренията за членуване, както и предишни отношения с клуба/сдружението (предишно членство, причини за прекратяване на членството, дарителство, спонсорства и т.н.).

Кандидатстването за клубно членство е акт на волеизявление за участие в кауза, съпричастност с нея и споделяне на общи ценности и идеи, както и готовност за участие в клубните инициативи. В този смисъл временното прозрение на кандидатстващия, че иска да бъде част от клуба и дейността му не спомагат по никакъв начин за постигане целите и осъществяване на дейността на сдружението, тъй като се възпрепятства дългосрочното планиране на бюджета и ресурсите.

Ето защо при наличие на желание се тръгва по стъпките посочени от Микси, а резултата зависи от решенията на ръководството на сдружението.

Беше изказана теза, че нещата и процедурите ни са сложни, но се съгласете, че това е единствения начин да имаме контрол и да се подсигури стабилността на сдружението, което май остана единственото действащо в България.

Ето защо правим Ден на отворени врати. Да за съжаление все по- рядко, но това пак е свързано с дейнността на клуба. Националната среща, която организираме, както и международните срещи, които посещаваме възпрепятстват подходящите условия в клубното помещение за провеждане на такава инициатива по- често, тъй като почти винаги се работи по преработка на модули. Надявам се от тази есен дните на отворени врати да зачестят, като всички желаещи ще могат да ни посетят и така да се разтушат по любимото хоби. А ако искате да ни подкрепите, то в клуба има кутия в която можете да "изкажете" своята благодарност от видяното, като не е задължително да бъдете клубни членове, за да подпомогнете финансово дейността ни.
« Последна редакция: 08 Октомври 2017, 14:39:27 от emilchaushev »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #8 -: 10 Октомври 2017, 15:46:47 »
Как се променят нещата само, аз като напусках клуба ме питаха дали не мога да платя авансово един или няколко бъдещи членски вноса за месеците напред въпреки че вече не съм член (предполагам един вид "спонсорство"), радостно е че клубът в наши дни се радва на финансова стабилност и просперитет, позволявайки си да връща желаещите да плащат членските си такси и встъпителни вноски, а изискването за препоръки и пленум на президиума с цел обсъждане и решаване на кандидатурите за членство са напълно в духа на старите британски традиции с техниите кралски джентълменски клубове. Елитна работа и туй то!  :hi:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #9 -: 10 Октомври 2017, 17:03:55 »
 &bgflag

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #10 -: 11 Октомври 2017, 12:21:01 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=5018.msg109143#msg109143 date=1507639607
Как се променят нещата само, аз като напусках клуба ме питаха дали не мога да платя авансово един или няколко бъдещи членски вноса за месеците напред въпреки че вече не съм член (предполагам един вид "спонсорство"), радостно е че клубът в наши дни се радва на финансова стабилност и просперитет, позволявайки си да връща желаещите да плащат членските си такси и встъпителни вноски, а изискването за препоръки и пленум на президиума с цел обсъждане и решаване на кандидатурите за членство са напълно в духа на старите британски традиции с техниите кралски джентълменски клубове. Елитна работа и туй то!  :hi:

Ами хобито изисква финанси. Двата клуба, които мислеха, че ще съществуват без клубни такси в момента са в историята.
Клубът освен по собствено желание се напуска и поради неплащане на клубни такси. И когато трябва някой да играе ролята на пъдар и да се моли да се внесат таксите означава, че "материала" не е качествен. От това искаме да се предпазим, за това има условия, устав и порядки, които са задължение на клубните членове да се познават и спазват, което декларират с молбата си за членство.
Нито устава е скрит, нито правилника.

Моите уважения към българския жп моделист, на който все някой му е длъжен, все някой не прави нещо за него, все той е онеправдан, но без пари може да очаква именно това. А като гледам и срещите, които организираме уж са безплатни пък горкия български жп моделист пак го няма- дали пък някой не го е щипал под масата или не му е напил водата?

Аз лично предпочитам да гледам резултатите, а не собствената изгода, що се отнася до клубна дейност. И ако някой има различни от тези възгледи, то просто не става за клубна дейност и ще помоля да се въздържа от коментари по темата. Ако някой може да посочи постигнати резултати от художествена самодейност на тема жп моделизъм у дома, доближаващи се или поне близки до тези на клуба за последните 8 години ще се радвам да сподели ноу - хау, може пък да се усъвършенстваме и да станем още по- добри.

И един пример.... давате ли си сметка как съществува този форум? Някой плаща за него, някой го обгрижва за да съществува. И това благодарение на едно анти- тесногръдо мислене за очаквани облаги.  Кой от вас нечленуващ в организация може да се похвали с такова отношение към хобито?

Едва ли клуба е идеален. Но той е резултат от решенията на клубните членове и е такъв, какъвто е в момента.

Тъй , че моля да оставите лесния път на хулите към клуба. Ако искате да помагате- помагайте, ако не искате недейте, но бъдете поне градивни!!!

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #11 -: 11 Октомври 2017, 12:26:40 »
Хайде сега, драма стана. Просто се присетих за хобито, но не срещам приятелско, топло отношение, а дистанцирани коментари, като отговора на Емо в прав текст на въпроса ми - как мога да се присъединя пак към клуба - “Трудно”.

Съжалявам, че попитах изобщо.

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #12 -: 11 Октомври 2017, 12:40:05 »
Имаш желание=> Подаваш молба=>Чакаш решение


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #13 -: 11 Октомври 2017, 14:22:13 »
Едно уточнение, за да бъдем коректни.
Единият клуб без членски внос прекрати своето съществуване,
по много ... вътрешни причини...а и доста "помощ" от вън. като всеки негов член може да го потвърди, както и че липсата на членски внос,
въобще не е в причините за неговото закриване!

Цитат на: emilchaushev link=topic=5018.msg109152#msg109152 date=1507713661
.... Ако някой може да посочи постигнати резултати от художествена самодейност на тема жп моделизъм у дома, доближаващи се или поне близки до тези на клуба за последните 8 години ще се радвам да сподели ноу - хау, може пък да се усъвършенстваме и да станем още по- добри.
...

Не ви и хуля, но това от цитата също е...некоректно.
Надявам се да държите високо нивото си, като се сравнявате с други клубове, нали такива има не само у нас и вие най-добре ги знаете. Ако сами се сравнявате с домашни макети, реализации и т.н. просто сами си сваляте нивото, защото двете ...направления
не могат да бъдат сравнявани и никъде не се и прави!!!

Както казах - това са уточниния, за да не се изкривява инфото,
а не да се хули, спори и т.н.

Нека не се издребнява до махленско ниво все пак!
 :hi:

Колкото до форума, тук винаги сме били благодарни,
и ние извън клуба, и вие от клуба, че го има и се поддържа,
но да не забравяме, че със съдържащото се инфо, той е полезен на всички ни!!!
Нали за това всъщност е създаден и съществува.
Надявам се да не ни таксувате за влизане във форума
и с членски внос! Нали форума става собственик на информацията в него по правило!
Все пак всички знаем колко струва един такъв форум, като подръжка.А  като информационна стойност в Гугъл е всъщност  вече на доста високо ниво. Преди шест години бе ... доколкото си спомням над ~ 50 000$ !!! Всеки който се интересува може да го
провери...сигурен съм, че най-малкото сумата се е удвоила!!

И нека за напред да е така, както с клуба, така и с форума!!!
 :bb2: :clapping: :clapping: :clapping:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Как мога да възстановя членството си в клуба?
« Отговор #14 -: 11 Октомври 2017, 14:37:13 »
 &bgflag