Автор Тема: Нашата скромна колекция  (Прочетена 7598 пъти)

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Нашата скромна колекция
« -: 23 Октомври 2017, 11:36:46 »
 До тук сме стигнали за сега! Всичко вече е дигитализирано, за което искам да благодаря специално на Стефан Генчев за огромното търпение да отговаря на безбройните ми въпроси. На Марио за помощта при поръчването на разни нещица и на хората в клуба, които бяха така любезни да изтърпят възклицанията ни когато ги посетихме :drinks:.







Имаме и вагони разбира се, но мен лично ме омагьосват локомотивите. Непрекъснато искам нови локомотиви, децата пък искат вагони, а трябва да се купуват и релси  ;D. Нямаме насита все още :dance1:.

Ще попитам тук за витринката (за стена) която планирам да направя тази зима защото тези съкровища е грехота да стоят по кутиите :pleasantry:. Горе-долу ми е ясно как да направя "кутията" със нивата, но нищо не ми хрумва за предната прозрачна част.  Всякакви идеи са добре дошли.

P.S. Ще пускам доста снимки на неща, които вече сте виждали, но снимането на композициите ми доставя също толкова голямо удоволствие  :im_so_happy:. Поздрави!

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Нашата скромна колекция
« Отговор #1 -: 19 Декември 2017, 12:02:04 »
Пълен съм с нови вагони и един нов локомотив, но ще ги представя след коледа защото сега не мога да ги снимам спокойно  :dance1: Междувременно имам една оферта, да я нарека. Попаднаха ми три неразличими от нови "мечтовоза" Roco 44832, 44828 и 44227. Както става ясно обаче единия (44227) не е от същата серия и седи малко различно  :(. Преди няколко месеца изобщо не би ми направило впечатление, но явно се влошавам ;D. Идеята ми е да го "бартеросам" за вагон от серията, от която имам два. Някой ако има интерес да пише. Вагона е неразличим от нов, а аз съм супер капризен. Поздрави и весели празници на всички  :drinks:!!!

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Нашата скромна колекция
« Отговор #2 -: 04 Април 2018, 13:13:35 »
Опит за състаряване на иначе така скучния Таурус. Сатна супер! Гледах да е по-дискретно, че да не стои кичозно. На живо е много по-добре:







И една маневра, която съвсем не си личи  как се получи. На живо е мноооого по-добре:







Каквото и да е, ми харесва повече то "новичко". Вероятно поетапно ще изцапам цялото депо  ;D

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Нашата скромна колекция
« Отговор #3 -: 05 Април 2018, 15:03:26 »
Днес реших да пробвам малко графити върху Тауруса. В гугъла има огромно количество снимки. Избрах се една картинка достатъчно лесна, като за начало. Горе-долу стана, но имаше някакъв надпис и понеже често са неприлични реших да проверя в транслейтъра. Заприлича ми на немски и стрелях. Не можах да повярвам на очите си когато видях превода - ЩАСТЛИВ ВЕЛИКДЕН!!! И това ако не е знак  :yes:!!




mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Нашата скромна колекция
« Отговор #4 -: 05 Април 2018, 17:07:49 »
щастлив великден и на теб!
Не разбрах - намерил си си ваденки, или ти си ги печаташ?

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Нашата скромна колекция
« Отговор #5 -: 05 Април 2018, 17:34:49 »
Нарисувах ги на ръка с маркери. Извинявам се, мислех, че е ясно.