Автор Тема: Голям макет в Пловдив.  (Прочетена 36420 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Голям макет в Пловдив.
« -: 04 Ноември 2017, 12:43:15 »
Нов голям макет е вече на разположение в Пловдив.



Днес (4 ноември 2017) бе надлежно показан в БтВ
 новините от 12.00 ч. Изработен е в свободното
си време за около шест месеца от пловдивският
моделист Николай Анев. Експониран е на железничарска
територия ( според бТВ е в НКЖИ!).



Спокойно може да се заключи, че това (за сега) е най-големият
железопътен макет от мащаб ТТ в България. Приблизителните
размери са ~ 700 х ~ 400 см. или обща площ около 30 кв.м!

За сега не мога да прихвана клипа от БтВ-новините
 ( още не са качени), но в вече има три леки клипа за "загрявка"!
Ето последния:0
https://youtu.be/3mKIm98h_-A

Тук редовно ви информирах за него в ежедневната тема на Пловдив ( или поне така смятах), но по неясни причини
тя се оказа вече заключена...За това отварям нова с
представянето само  на този макет.Надявам се да
 има продължение разбира се!

Или както се казва тук - хвала на такива моделистти!!!
 :hi: :clapping: bg&flag

И другите два частни клипа:
https://youtu.be/dkNdqHK5vVA
https://youtu.be/bAcvwGtLY5Q
« Последна редакция: 04 Ноември 2017, 12:53:17 от pach »

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #1 -: 04 Ноември 2017, 12:59:50 »
Има видеоматериал и в БТВ новините от 12 часа - започва на 14:30:
https://btvnovinite.bg/video/videos/emisii/btv-novinite-obedna-emisija-04-11-2017.html

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #2 -: 15 Ноември 2017, 16:12:20 »
 &bgflag &bgflag &bgflag

Утре (15.11.22017), след 8.00 часа (~8.15)
ще има пряко включване от този макет и
неговият създател, по БНТ, в сутрешния блок!!!
Очаква се да продължи около 5-10 минути може би.
Очертава се да е интиресно, особено ако се
 потвърди и Новина-та.... :spiteful:
 За вечерните новини ...ако остане свободно време в тях.
 :good:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #3 -: 15 Ноември 2017, 23:28:22 »
Не знам, ама 16-ти е утре... А наистина "директното" предаване бе заснето днес, на 15.11.2017 г.  :spiteful:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #4 -: 16 Ноември 2017, 11:09:59 »
 bg&flag
И така още една медия обърна внимание на пловдивския моделист, за неговата идея и програма за развитие.  :clapping:
Излъчено е вече - очакваме продължението
 ( може би в регионалните новини довечера):
https://bnt2.bnt.bg/bg/a/bezplaten-atraktsion-s-miniatyurni-vlakcheta-v-plovdiv

В горния пост е грешно е останала датата,
но не можех да я коригирам, поради изтичане на
времето за редакция. Два дена снимки и резултата е
 кратко репортажче с интервю!
Всъщност първия ден уж беше за проби ( и грешки) в
прякото включване, ама май и от него са ползвани кадри.

Off-Topic:
ПП. Интересно къде да останалите пловдивски моделисти,
колекционери,родолюбци и техните приятели? Защо така става!?
 &bgflag
« Последна редакция: 17 Ноември 2017, 20:33:39 от Mixy »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #5 -: 16 Ноември 2017, 14:36:38 »
Off-Topic:
Цитат на: pach link=topic=5026.msg109513#msg109513 date=1510823399
ПП. Интересно къде да останалите пловдивски моделисти,
колекционери,родолюбци и техните приятели? Защо така става!?

Ако наистина имаше малко информация и яснота за целите, вижданията и стремленията на моделистите, нямаше да задаваш този въпрос. Защото сега твоето звучи като "дайте да дадете"...
« Последна редакция: 17 Ноември 2017, 20:33:12 от Mixy »

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
мАкЕтА на пач И урко
« Отговор #6 -: 16 Ноември 2017, 21:09:43 »
Off-Topic:
    Интересно!„Човек“ е станал рано при зори,отишъл е на работа,борил се е с несгодите и,прибира се,когато зимно време всички в къщи се готвят за лягане,сяда в страни и иска да разпусне малко,иска му се да види нещо хубаво, след напрегнатия ден,да прочете нещо технично и интересно,което може да му е от полза като    http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,5030.msg109502.html#msg109502     ,а среща послеписи.

   И аз мога да ги пиша

  ПП.Интересно къде е BGTT,къде е jopeto  ,къде е mite с уникалната си колекция,която следях с голям интерес.


  ПП.Реалностите не са в нета.


  пп.Родолюбците?!

    Не исках да поствам вече нищо тук и доста ме придумваха за последната ми тема за SOFTRONIC да я направя.Знам мнението на всеки един за нея и я пуснах за тези който и се кефят макар след доста колебаене.
   Когато,те интересува нещо не бъркай с бъркалката за лютеница (каквато родолюбците имаме в колекцията си)там,където не трябва,а остави клавиатурата и слез при хората.Запой два кабела,забъркай малко гипс,наръси малко зеленина(не сол) и
направи нещата с <hepi end>  ,но не такъв

« Последна редакция: 17 Ноември 2017, 20:31:17 от Mixy »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #7 -: 17 Ноември 2017, 14:05:56 »
Off-Topic:
Миро аз зададох един стандартен въпрос.
Бях чул някои неща от други хора, но тъй като не се доверявам
само на чужди мнения, реших да попитам един вид ...дали е вярно.
Съдейки по промененото заглавие в темата ( на твоя пост),
за разлика от мен, ти твърде много се доверяваш на " приятелите"!
А по този начин коствено сам потвърди това което други хора ми
казаха, но не смятах че се е случило точно така в Пловдив!!!

Знаеш много добре колко много те уважавам!
Знаеш и точно защо! Като родолюбивата тема също е включена в това ми уважение към теб. Същото се отнася и за професионализма, другарството, човещината и възпитанието на подрастващите.

За мое най-голямо голямо съжаление, никой на земята не е безгрешен...включително и ти. Като си приел спретнете от твой  " приятел",
аз се почувствах много огорчен, че си позволил неговото мнение,
да ни повлияе по такъв грозен начин...но може и аз да греша,
ако това е твоето лично мнение и отношение към мен. Съжалявам ако е така, защото в малкото ни ( но качествени) срещи, ти по никакъв начин не си ми показал неприязънта си...
съответно и нямам на понятие от какво е предизвикана.

Колкото дооооо...." да се споят две жици, да се изцапаш с гипс, да подадеш дърво" и т.н. уверявам те,.че постоянно го правя. Сам знаеш, че опита не се придобива с гледане през витрината ( на месарницата). Както го знаят и хората които са поискали от мен помощ в моделизма им. На никого и никога не съм отказал такава помощ!!! Включително и на теб!
Нека някой който е поискал помощ от мен, и аз не съм му я дал тук, да " вдигне ръка"!!!! ...може пък и да има такъв...знам.ли...особено в светлината на някои " доброжелатели" които не спират да се сравняват с мен , вървейки по петите ми!!

Виждам, обаче че твойте " приятели" са ти затворили очите....
Но не виждам защо отиде чак до BGTT, jopeto и mite( който и да е той) и какво общо има това с моя резонен въпрос - какво се случва в Пловдив!?

Съжалявам, че ти прибирайки се от работа искайки да разпуснеш,
си попаднал в някакъв филм...за чийто сценарии можеш обаче.да се сърдиш само на свойте " приятели"!!!

ПП. Впрочем във въпросния ми пост който не е " натоварил" може да видиш, че израза за пловдивски моделисти, колекционери, родолюбци и техните приятели не е в кавички!!! За разлика от думата приятели в този ми пост. Дано да си разбрал нещо...

ПП. Сещам се за още един човек, с който бяхме започнали нещо също много голямо в София ( почти колкото това в Пловдив).
Даже щеше да се обучава на проектирането. Дори при последната ни среща, ми даде едно листче от тетрадка с едва скица с думите че ще се обади когато е свободен да коментираме и да видим какво ще правим. Както сам се сещаш ( може пък да са те светнали в тази част от поредния сценарий) той не само, че не се обади повече, но и след няколко месеца тотално промени както макета си, така и мнението му за.мен. Позна от първия път - същия този " приятел" добронамерено беше наговорил куп глупости и.той на свой ред се включи в направата на новия макет.
Изненадата ми бе пълна, щото никой не ми каза тогава за тази промяна и въпросния доброжелатели
ателие се нахвърли и направи лют скандал тогава тук, във форума за разпускане!!!
Сам се сети кой е този твой " приятел" и мой " доброжелател"!
А софийския "колега" даже беше питал защо така е станало между нас! Ми явно не само теб те заблуждават разни...


ПП. ;D извинявай за послеписите, ама и аз имам ефекти с тях...!
И смятам тук темата за изяснено, за да не стават пак излишни скандали. Който има ум и собствено мнение ще разбере. За останалите ...не е моя грижа, колкото и да се стараят някои!
« Последна редакция: 17 Ноември 2017, 20:28:24 от Mixy »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #8 -: 17 Ноември 2017, 20:02:10 »
Off-Topic:
      Ако обичаш, дай конкретни имена и проекти... Иначе всичко звучи като обичайните ти алабалистики. Знам, че конкретно имаш предвид мен, но искам да го чуят всички колко съм лош, гаден и проклет... Да си вземат мерки и поуки овреме от най-праведния... Нали си голям мъж, айде давай да те видим...

     Особено ми е интересно на мен за т.нар. от теб приятели /без кавички/. Ти ги наричаш приятели, ама те дали знаят това? Искрено се съмнявам, а и не само аз...

     Интересна е и тезата ти за "съвместни проекти". Доколкото знам такива се наричат проекти със съвместно парично, трудово и експлоатационно участие. Ти в кои участваш наистина? Щото да са те питали 1-2 пъти нещо или да си видял макет и да си си казал мнението - изобщо не означава, че и ти си част от проекта... Но ти явно така смяташ. /защо ли?/

      И преди пак да почнеш с празнословието си, ще ти кажа една-две истини, които пък аз съм научил от реални срещи с моделисти. Първата е реакцията им, когато стане въпрос за теб и твоя "моделизъм". Реакциите са все в една насока - от иронична усмивка и подигравка до закани за физическа разправа с летален изход. Явно затова се криеш, нищо не правиш на практика и не смееш да се покажеш... Обаче из форума си цар, лъвчо!!! Вторият интересен факт е, че щом се видя с някого, без значение по какъв повод и човекът е свързан с форума и моделизма, все чувам един и същи въпрос: "Абе ти виждал си ли на живо pach последните 2,5-3 г.? Ей, тоя човек напълно се покри! Никой не го е виждал!"
      Така че внимавай какви "мъжки" приказки пак ще изпишеш... Ако изобщо прочетеш това де. Щот другата ти класика е да не четеш нещо, но да пишеш. Особено пък написано от мен...  :dirol: Затова и пропускаш разни "съвместни" мероприятия...
« Последна редакция: 17 Ноември 2017, 20:27:59 от Mixy »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #9 -: 17 Ноември 2017, 20:25:51 »
Достатъчно off-topic натворихте. Моля след моя пост да пишете само по темата. Ако нямате какво да кажете за този макет, просто не пишете! Обратното ще считам за нарушение на правилата (спам) и това ще ме принуди да приложа съответните мерки.

Mixy

Администратор на Railwaypassion.com

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #10 -: 18 Ноември 2017, 12:53:54 »
На мен ми е любопитно тоя макет с какви средства е изграден някой спонсорира ли го или е с лични средства на моделиста.
Тоя подвижен състав към макета ли ще си остане или е на моделиста и след снимките ще си го прибере .
Темата е почната с изречението нов голям макет на разположение.
Това кво ще рече аз мога ли да си взема едно локомотивче и да отида да покарам на него . На кого е на разположение ?!?
Това зала ли е има ли работно време може ли всеки който има желание и интерес да отиде . Само за разглеждане ли е или може и
да се покара на него .
Изобщо такива подробности около този макет . Защото от писаното в темата и от репортажите по телевизията човек остава с впечатлението че това е нещо обществено все едно са открили нов паметник и всеки може да иде да види да пипне което предполагам най вероятно не е така .

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #11 -: 18 Ноември 2017, 13:38:39 »
Доколкото са ми сведенията макетът е достъпен за посетители всеки делничен ден от 15 до 17 ч., в събота - от 12 до 14 ч. Неделя не работи. /Това към днешна дата, за нататък може и да има промени/.
Относно това дали всеки може да си кара моделите - едва ли. Самият макет е ограден със стъклена витрина и през останалото време няма достъп до него. Може да се разглежда през стъклата. А и едва ли е удачно всеки да бърника и пуска моделите си без разрешение и без присъствието на собственика.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #12 -: 24 Ноември 2017, 14:08:46 »
Още малко информация по въпроса: Пловдивчанин подреди атракцион с мини влакчета







Както казаха и по-горе, макетът може да се види всеки работен ден от 15:00 до 17:00 часа в Железопътното управление в Пловдив. Композициите ще бъдат подменяни всеки месец. Човекът търси съдействие от общината за по-голяма зала и иска да организира кръжоци по ЖП моделизъм за деца и младежи.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #13 -: 17 Февруари 2021, 09:40:33 »


Съществува ли още?

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Голям макет в Пловдив.
« Отговор #14 -: 17 Февруари 2021, 12:45:39 »
Според любимия ни фасебуук (от малко преди нова година):

"Здравейте , заради обстановката отваря врати само събота по-обяд. Най добре е уговорка по телефона. Все още е на партера в управлението."