Автор Тема: Моята гара  (Прочетена 5662 пъти)

Vlado Gruev

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 1

Vlado Gruev

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 1
Re: Моята гара
« Отговор #1 -: 25 Декември 2017, 06:47:16 »
Здравеите група. Показвам ви снимки от малката ми гара построена от мен.Няма да казвам подробности как съм я направил,ако някой се интересува готов съм да отговоря. мечтая за по голяма ама теснотията не позволява.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Моята гара
« Отговор #2 -: 25 Декември 2017, 10:58:13 »
Здравей и честита Коледа!!!
Може да е малко, но с мерак правено! Това май е единствения
"американски макет" тук. Италианския и швейцарски локомотиви
явно са по изключение. Важното е всичко да те кефи!!!
Разкажи моля, конкретно за приемната сграда на самата гара.
С червените тухли от сн.7 и 24? Фирмена ли е? Кат. номер?


И понеже си ни дал линка не от първата снимка, ще кача тук и снимките ти с общ план, за улеснение на всички.


 :hi:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Моята гара
« Отговор #3 -: 25 Декември 2017, 11:38:25 »
Поздравления за хубавия макет.
Направен е много добре с много дръвчета и зеленина.  :good:

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Моята гара
« Отговор #4 -: 25 Декември 2017, 14:03:46 »
браво станало е доста яко особено тея планини са доста сполучливи.
Сподели от какво си ги направил с какво ги оцвети некви пинизи ако си използвал тая в ъгъла особено не с тунели изглежда доста реалистично  :yes:

Vlado Gruev

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 1
Re: Моята гара
« Отговор #5 -: 26 Декември 2017, 04:53:31 »
Привет!! Весела Коледа и щастливи празници на всички от мен!.Ето ,това е гарата” HO Scale-Model Power-480-2 “ фабрично е червена със сив покрив , аз съм я оцветявал (weathered) да изглежда естествено овехтяла както и всички други къщи влакчета коли камиони за да изглеждат истински. Използвам акрилни водни и пастелни бои за целта. Боядисвам със Бяла водна боя тухлите на къщата , като изсъхне избърсвам с влажна кърпичка така че фугите между тухлите да останат бели и след това със пастелно черно (настъргвам го леко с нож да стане на прах )и със суха четка нанасям прахообразно с постоянно нежно разтъркване докато ми хареса, ако сбъркаш измиваш и пак отначало.Така се трупа опит. A за влакчетата харесвам да има разнообразие, харесвам повече американски но и европейките ме кефят. Като дете бях фен на Piko и още съм, но старите издания Е 44, М61, Е 11. Още си ги обичам.Ще разкажа мнение и за Локомотиви и вагони ама още работя с “weathering”  по тях.

Vlado Gruev

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 1
Re: Моята гара
« Отговор #6 -: 26 Декември 2017, 06:27:27 »
Току що качих 22 снимки от изработването на макета. Върху обикновена маса (може и дървена) поставих парче пресован стериупор 4/8 фута(1.20/2.10метра) и го болтвах в 4 края, след което наредих и залепих релсите и сградите които бях проектирал предварително. Планините изградих също от стериупор но обикновен. Изрязах го според проекта и залепих няколко пласта един върху друг.После ги оформих и грапавините загладих със силикон. /за да не се лепи по пръстите често потапях ръката в съд с вода (с гумени ръкавици)./Върху основата направих разрези по мое въображение и представа да приличат на планини.Оцветих ги с акрилни бои тъй като изсъхнат да мога да напластя втори цвят без да се смеси с първият. Поръсих трева (зелен прах и храсти)които се продават както и китайски борчета. Много от материалите се случва да са ярко нереални цветове които се налага да оцветявам допълнително. От една година и половина може би го майсторя. Всичко купувам от “e-bay”.Баластра,храсти,къщи,гари, с изключение на селикона,стериупора и лепилото. За завършек оцветих планините и покривите с пастели.(dry brushing). Както и вагоните с ръждив и черникав цвят.И последно втвърдих баластрата и тревата със разтвор от 1/3 лепило С-200+2/3 вода. Смесва се и се полива с капкомер или нещо подобно(шише с пробита капачка).Ще ви изпратя и снимки с материалите които използвах.