Анкета

Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?

ДА, в интерес бъдещето на форума!
12 (37.5%)
Не, те са атракцията на форума!
11 (34.4%)
Въздържам се!
9 (28.1%)

Общ брой гласове: 29

Гласуването приключено: 04 Януари 2018, 21:09:36

Автор Тема: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?  (Прочетена 10064 пъти)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Здравейте!

Позволявам си да пусна тази анкета, родена от последните, поредни изцепки във форума, отравящи атмосферата му.
Също така, знаете съм фен на една железница (SBB), в чиято страна е чест и привилегия, населението да бъде допитвано с референдуми и анкети.

Та, свидетели сме от близо 8 - 9 години на липса на колегионалност, добронамереност, спортменство между двамата потребители. И вместо техните отношения да си останат между тях, двамата ги пренасят тук, стремейки се всячески да приобщят някой друг на своя страна срещу другия. Ако случайно някой вземе дадена страна на единият, то веднага става "мушка" на другият. Раздават се епитети, обиди, характеристики, "лекарства"  и т.н. Атмосферата се отравя и се получава дискомфорт да си във форума, четейки постоянни негативи. Много хора се и отдръпнаха. Не бих искал да съм многословен, давайки и конкретни примери за думите си, като смятам, че всички ние сме си направили извод за държанието им през последните години - справка "Наказания"

Но, прилаганите мерки, според мен не дават траен, положителен резултат. Затова предлагам и двамата заедно (да не се сърдят), да са под постоянна модерация, като постовете им биват преглеждани за "въшки" преди да бъдат пускани в час. Защото, все пак те са, и допринасят за развитието на форума по един или друг начин. Така, дано страстите утихнат!

Та... Вие сте - моля, гласувайте! bg&flag

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #1 -: 28 Декември 2017, 21:23:13 »
Грег, мойто единствено лично отношение към него е игнориране.
Успявам на 90%, защото има м и приятели които постоянно се ядосват на неговото форумно преследване след мен.
Прочети и виж на колко мой постове, той веднага се е включил
с какви ли не средства и съответно на колко негови постове
аз съм реагирал така?
Иначе и двамата сме били под такава модерация и поне аз
(а в днешните "дебати" и други го забелязаха),
 мисля че съм си взел поука!!!

Жалко, че отново е Коледа...и идва Нова година!
Аз това съм го ручал вече...Жалко, че не мога да
търпя лъжата и отново се поддадох! :(
 :hi:

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #2 -: 28 Декември 2017, 22:06:15 »
Много негативизъм на напоследък лъхна от тоя форум.
Надейте така бе хора .
По логиката на една пернишка поговорка Бие е щото е обича
Дайте да не приемаме нещата пък чак толкова лично  :drinks:

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #3 -: 29 Декември 2017, 01:31:48 »
  И аз да драсна какво мисля пък, ако решат модераторите да ме делнат. Идея си нямам от къде е "ябълката на раздора",  но явно я има. Някой мой познати, ще кажат, че  в такива дразги винаги в основата е жена  :), тука май не е "боата" замесена. Относно Patch мога да кажа само и единствено добри думи, според мен
човека се стреми  постоянно да помага, пресен пример:http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,5039.0.html.
 Още при първите ми питанки във форума той и Митко се поблъскаха с проблемите ми, и споделяха какво мислят. Хората на които са помагали тук/от това което съм чел/ не са един и двама. Затова не мисля, че някой трябва да проверява поста на някой, който се старае да помогне.
  Bestriper също има постнати неща /обр.ухо, лок. за 2и3 релсова с-ма/, които са полезни за тези на които им трябва разбира се. Личи, че му е доста остър езика "бухнеш един тигър" , или "аналогова тапа", ноо и аз понякога съм на три домошарки  :drinks:.
  И тримата които изброих, не четат за себе си, а споделят тук познания.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #4 -: 29 Декември 2017, 09:56:20 »

Гласувах с 'не' ! -
макар, че след като толкова балансиран и възпитан човек като gregary  стигна до там , да пусне анкета - двамата герои наистина трябва да се замислят дали да пребиват тези , които знаят повече , или да пият по бира с тях .

Винаги съм казвал  'Господ  да  ме  пази  от  манияци' и старателно ги избягвам. Маниякът е добре подготвен - той е чел , зубрил , проверил , сравнил - до последната буква изкълвал. Той е готов да се бие , да те смаже , да те обижда без да е бит , смазан или обиден -  само и само егото му да победи . Това си е болестно състояние , някаква лудост да се вкопчиш в нещо , сякаш е живота ти . Манияците плашат хората и затова лека-полека форума опустява . Просто ги отбягват , не влизат в дискусия с тях . И те ... влизат в дискусия помежду си . И тогава става толкова цветно и весело ! Изведнъж играта с влакчета става някаква наука с централи , таймери , бустери , мишки , кантонерки , имперски разрушители ...междузвездни войни

и нормалният човек си казва...ч'ай ся - аз влакчета ли карам или пържа картофи ?

Много е тънка границата м/у хоби и болестно състояние !!! Много е тънка границата м/у истинска радост имаш влакчета и мъката те да не са регистрирани в FReDL , MIddle  или LIDL ....

не са виновни момчетата , те просто си горят в своя ад , а един модератор трудно би се справил с този огън .

Така е , нещата се движат от Светлината и Мрака , Доброто и Лошото , Скайуокър и Вейдър , от Надал и Федерер ... а балансът е в Съпротивата и в Григор Димитров !

Наздраве и Весели празници

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #5 -: 29 Декември 2017, 11:32:34 »
Здравейте!
Аз също гласувах с "НЕ". Двамата ги познавам лично Венци и Пламен. Смея да твърдя, че са повече от "пичове та дрънкат"! Помага ли са ми във всеки един момент в който съм потърсил помощ. Присъствал съм на мероприятия и събирания с двамата и смея да кажа ,че не е имало никакви разправии по между им.
Много правилно някой написа, че зад всеки "НИК" във форума се крие някой "мушморок"! :hi:
Лично аз си мисля и дано е така, че меренето на "кой колко пари има и какви влакове си е купил" отдавна отмина във форума и това се доказа от многото събирания, срещи и прочие.
Една шепа хора сме, замислете се! Какво делим: коли, пари, жени....................... влакчета!  :drinks:

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #6 -: 29 Декември 2017, 13:52:35 »
Цитат на: Adrian link=topic=5040.msg110013#msg110013 date=1514534180
Гласувах с 'не' ! -
макар, че след като толкова балансиран и възпитан човек като gregary  стигна до там , да пусне анкета - двамата герои наистина трябва да се замислят дали да пребиват тези , които знаят повече , или да пият по бира с тях .

Винаги съм казвал  'Господ  да  ме  пази  от  манияци' и старателно ги избягвам. Маниякът е добре подготвен - той е чел , зубрил , проверил , сравнил - до последната буква изкълвал. Той е готов да се бие , да те смаже , да те обижда без да е бит , смазан или обиден -  само и само егото му да победи . Това си е болестно състояние , някаква лудост да се вкопчиш в нещо , сякаш е живота ти . Манияците плашат хората и затова лека-полека форума опустява . Просто ги отбягват , не влизат в дискусия с тях . И те ... влизат в дискусия помежду си . И тогава става толкова цветно и весело ! Изведнъж играта с влакчета става някаква наука с централи , таймери , бустери , мишки , кантонерки , имперски разрушители ...междузвездни войни

и нормалният човек си казва...ч'ай ся - аз влакчета ли карам или пържа картофи ?

Много е тънка границата м/у хоби и болестно състояние !!! Много е тънка границата м/у истинска радост имаш влакчета и мъката те да не са регистрирани в FReDL , MIddle  или LIDL ....

не са виновни момчетата , те просто си горят в своя ад , а един модератор трудно би се справил с този огън .

Така е , нещата се движат от Светлината и Мрака , Доброто и Лошото , Скайуокър и Вейдър , от Надал и Федерер ... а балансът е в Съпротивата и в Григор Димитров !

Наздраве и Весели празници

Много, много добре казано !! "Протата" винаги имат склонност да са досадни, но пък и много знаят. Лично аз не се наемам да участвам в решаването на подобен въпрос.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #7 -: 29 Декември 2017, 14:21:24 »
Благодаря на гласувалите до тук!

Но, явно имам проблем с изказа си и обосновката си (знам за този си проблем). Под "постоянна модерация" съм имал предвид, не въобще за постоянно/завинаги премахване на двамата от форума. Както по-горе съм посочил, че те са допринесли за развитието, надявам се и да продължът за развитието му. Имам предвид: пуска единият поста си и той стои за одобрение от модератор, което би следвало да е вид гарант за спазване на добрия тон и елементарно възпитание. Модераторът ще одобри и пусне поста, когато той прецени, че има свободно време и е подходящ за обстановката. Т.е. по никакъв начин не се обременява чак полкова. Последен пример за тази ми идея е горещата тема за z21. Ако авторът и бе под модерация, нямаше да скочи (за кой ли пореден път???) и с това, че няма никой право да му АКА в темата. Форумът не му е бащиния! Последва резонна реакция и АКАНЕТО, СРАНЕТО започна и темата вече е почи извън контрол. Хората се карат, сърдят се и след това не влизат и публикуват. При този потребител, такова поведение, явно е перманентно и всякакви банове за месец, два или година не важи!!!  Да давам ли примери назад?! Трябваше ли и аз да поискам публично извинение от него, за тава, че публично ме обиди (за което близо година доброволно не се логвам и не пиша?) Колко ли са още такива като мен?! Знам за няколко ...
Не разбирам потребителите които са гласували с "НЕ", при цялото ми уважение към тях!!! Така ли трябва да продължи?! Знаете - миналото не можем да го променим, но бъдещето ще е такова, каквото го направим НИЕ!!!  &bgflag

Адри, теб те разбирам. Гледаш такива конфликти да ги пребориш с хумор. Аз съм голям фен на фумора ти, защото той е сатира, а не ХЕЙТхумор като на г-н Бест Риппер... Продължавай така да разсмиваш - смехът води до разтоварване!
Стефчо, аз никъде не съм казал, че двамата не са пичове. И двамата са ми помагали и не съм го отричал! Но, това не е тема тук, ако трябва ще го коментирам другаде. Идеята ми е като твоята. Защо трябва да се правим на кой е по по най, кой превел старата мишката (колелото с педали) и кой показал със снимки ръководството на z21 (автомобила според същия), да се усмиват и започват на ново!

Но, глас народен - глас Божий

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #8 -: 29 Декември 2017, 14:25:13 »
Изчакай поне 24 часа, ако не до 4-ти.

Аз пък гласувах с Да. Единстевно защото другите два отговора означават нищо да не се промени.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #9 -: 29 Декември 2017, 15:34:18 »

  Аз хубаво ги боря с хумор , но те са прекалено самовлюбени ... и двамата са нарциси . От друга страна винаги помагат... Все пак влез в кожата и на модератора - това е много голямо натоварване - те генерират доста постове на ден !?

И двамата слагат на  всяка манджа мерудия … което си е тормоз

Това, което често убягва от фокуса на вниманието покрай този израз, е всъщност идеята, че не на всяка манджа е необходимо да се слага мерудия…

Общо взето тази стара българска мъдрост внушава, че някои простички схеми с 1-2 коловоза и лок с 2-3 вагона  са си хубави  и без да ги блъскаш с електроники или каквито и да е  екзотични Фредели. Че не е нужно всичко да знаеш, навсякъде да си, за всичко да имаш мнение и позиция, от всичко да си опитал.

пп. апропо , Венци съм го блокирал отдавна ( защото държанието му прогресивно се влошава) , а на Пламенчу видя ли пост с повече от 2 реда и 2 емотикона го маркирам 'като прочетен' .
« Последна редакция: 29 Декември 2017, 15:44:32 от Adrian »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #10 -: 29 Декември 2017, 15:50:40 »
Не е майтап или подигравка. Ще пиша по-късно и мнението си...

Off-Topic:
Защитните механизми са психични стратегии, чрез които ние редуцираме или избягваме негативните състояния като конфликт, фрустрация, тревожност и стрес. Въпросът за защитните психологични механизми на личността за пръв път е поставен от бащата на психоанализата Зигмунд Фройд. Според него, всеки човек използва характерен за своята личност репертоар от психологични защитни механизми. Появата им може да бъде епизодична, най-вече, като реакция на травматични събития, въздействащи върху психиката, но някои от тях могат да станат част от личността на човека.
Още по темата


Дъщерята на Зигмунд Фройд - Ана Фройд - е един от най-верните му последователи. Тя е родена на 3 декември 1895 година във Виена и е шестото, най-малкото дете на Фройд. Завършва педагогика и специализира психоанализа при баща си. От 1922 г. става член на Виенското психоаналитично общество. През 1938 емигрира заедно с баща си в  Англия, където работи в приют за деца, пострадали от войната. През 1936 г. публикува книгата „Азът и механизмите на защитата”, в която доразвива и дава имена на специфичните механизми, които Азът използва, за да се се съхрани целостта на личността в условията на външна или вътрешна заплаха. В нея Ана Фройд прави йерархична класификация на защитните механизми от психологично естество според относителната степен на зрелост на личността в нейните отделни етапи на развитие:

- нарцистични защити (при децата и при някои лица с психични разстройства);
- незрели защити (в детска и юношеската възраст, но се срещат и при зрели възрастни  хора);
- невротични защити при хора в различна възраст, подложени на психичен стрес и при възрастни хора с невротични  проблеми);
- зрели защити (в зрялата възраст на психично здрави хора).

Ще се опитаме да разгледаме някои от най-разпространените защитни механизми, които Ана Фройд описва в своята книга “Азът и механизмите на защита”.

При Проекцията личността не съзнава собствените си нежелани черти и емоции. По този начин тя несъзнателно ги изтласква в подсъзнанието и след това ги проектира извън себе си - върху другите. В детството този механизъм се използва особено интензивно.

Механизмът на изтласкването се състои в избирателно забравяне на случката или събитието, свързана с конфликт, стрес или травмиращи състояния. При изтласкването се отстраняват чрез отхвърляне от съзнанието нежеланите и стресиращите импулси. То е безсъзнателен отказ да се признае определено психическо съдържание, което плаши, предизвиква вина, тревога или е неприятно и стресиращо.

Изместването е такъв защитен механизъм, при който емоционалният конфликт се измества от една идея или обект към друга, която наподобява оригинала по някои свои качества. Обръщане срещу себе си наблюдаваме в поведението примерно на дете, което, бидейки ядосано на някого, но същевременно страхувайки се да прояви яростта си, удря или наранява себе си. Вариант на изместването е да бъдеш ядосан на съпруга си, когато всъщност си гневен на някой друг. Този механизъм позволява избягването на отговорност за собственото поведение.

При отричането човек омаловажава конфликта и аспектите на конфликтната ситуация, като ги интерпретира така, че да изглеждат по-малко заплашителни и застрашаващи го. Може да се прояви в отказ да се разбере реалната причина за поведението. Например, алкохолиците често отричат своята зависимост от алкохола.

Соматизацията е тенденцията за реагиране с телесни (вместо с психични) прояви. Пример за соматизация на психичен конфликт може да бъде продължителното главоболие.

При механизма на регресията личността, изправена пред конфликт, стрес и фрустрация, може да се върне към по-ранен етап, в който се е чувствала сигурна и обгрижена, да се избегне актуалната конфликтна и стресогенна ситуация. В емоционално трудни ситуации възрастните могат да се държат като деца. При по-големи деца може да се изрази във връщане и поведение, характерно за ранни детски години. Реакциите при регресията са импулсивни, често придружени с неоснователни рискове и агресивни действия срещу авторитети. В ситуации на затруднение и фрустрация хората често регресират към по-ранни образци на адаптация, актуализирайки инфантилния си опит. Например, при преждевременно раждане на следващо дете в семейството, често първото реагира с регрес, тъй като се чувства ощетено във вниманието и любовта на майката. В някои случаи обаче регресът не успява да осигури защитата на Егото, и вместо да настъпи спокойствие, се появява нов конфликт, който може да доведе до патология.

Агресивното поведение е вид защита, която се проявява като индиректна агресия към другите или към себе си. Манифестирането на пасивно-агресивно поведение включва провали, отлагане или заболявания.

Идентификацията е защитен механизъм, при който личността приема върху себе си личните характеристики на друг човек, идентифицира себе си с някои друг. При интроективната идентификация другият се поглъща изцяло в собствения Аз, който се идентифицира с някои или почти всички качества на обекта на идентификация (другия). Вариант на идентификацията е механизмът на идентификация с агресора или нападателя. Той може да се прояви при хора, станали жертва на насилие. Те приемат образа на насилника и извършват подобно насилие върху друг, по-беззащитен от тях.

При механизма на компенсация имаме изравняване на физиологични или психични дефицити чрез високи постижения в някаква област. При вродени недостатъци личността се опитва с големи достижения в други области, за да дезактуализира комплексите си. При наличие на малоценностови комплекси компенсацията може да се извърши чрез илюзорно създаване на увереност чрез материални или други външни неща или агресия.

При затварянето в себе си или изолацията имаме частично изтласкване, като желанието или съответния спомен от миналото си запазват достъпа до съзнанието, а емоцията, която обикновено е болезнена, е отделена от тях и не може да достигне съзнанието.

При аскетизма имаме директно отхвърляне на всички съзнателно преживявани удоволствия и елиминиране на удоволствието като един от аспектите на човешките преживявания. Забелязва се самозабрана за изпитване на радост и щастие и негативни чувства към всички, които са щастливи, доволни и хармонични в живота и взаимоотношенията си.

Сублимацията е един от зрелите защитни механизми. При нея личността обръща енергиите на неприемливите импулси в социално приемлива, творческа дейност. При сублимацията е възможно и поставяне и реализиране на цели от висшите етажи от скалата на човешките потребности – професионална и социална реализация, работа за просперитета на отечеството, работа за защита на отечеството, приобщаване към идеали и каузи.

Друг зрял защитен механизъм е хуморът. Tой представлява наблягане върху забавната или ироничната страна на даден конфликт или стресор. Хуморът позволява на личността да прояви толерантно отношение към онова, което по принцип би могло да бъде възприето като ужасяващо.

Алтруизмът е защитен механизъм, при който личността изпитва удовлетворение от това, че може да служи, да помага на други хора с полезни за тях действия и чрез съпреживяване на техните чувства. Ана Фройд говори за т.нар. алтруистичен отказ, при който се наблюдава отказ от задоволяването на собствените инстинктивни импулси в полза на други хора. Това е възможно благодарение на механизмите на проекция и интроекция.

При интелектуализацията има криене на емоционалния отговор зад думи и твърдения, отричащи проблема. Чувствата и конфликтите се описват като абстрактен интелектуален проблем. Това е ефект на вътрешно-психична съпротива.
« Последна редакция: 29 Декември 2017, 16:07:35 от Mixy »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #11 -: 29 Декември 2017, 16:10:37 »
Твърррррдо, НЕЕЕЕЕ !!!!!!  От Пламен, съм научил, толкова много!  Да не говорим, че е събрал великолепен архив. А пък, Венци направо разцепи мрака със статията си за централите на ROCO.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #12 -: 29 Декември 2017, 16:11:10 »
 :swoon:

 Боре ! - аз ще ти кажа по-късно мнението ми , но първо ела на себе си ,а  ?

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #13 -: 29 Декември 2017, 16:43:06 »
Твърдо НЕ!  Защото в спора се ражда истината!!!

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #14 -: 29 Декември 2017, 17:42:34 »
Грег, по принцип условието на задачата поставена от теб е малко грешно. Трябва да гласуваме с да или не за двама наведнъж. А според мен има само един цирей, който е хубаво да бъде изстискан от този форум, за да се кротнат нещата. Помисли за тези 10-тина години колко скандала избухнаха в тоя форум, и кой в 99% от случаите беше в дъното им. Имам предвид не потърпевшия, а инициатора на скандалите и интригите. Заедно с всичките му останали простотии и тъпи заяждания, изказвания и поучения какви теми да не пишем, щото са локумени, каква музика да не слушаме, щото от 30 години била една и съща и още, и още и още, и още...Еталон за нетолерантност, злоба и простотия. Мен не ме топли това, че някой помогнал на някого да направи 5 табла за управление, след като години наред се е държал като задник с почти всички останали(много добро попадение на Митко). На някои обаче явно не им пречи, сигурно дори се забавляват. Пък други даже видяха спор и родена истина след него. Ако има такава истина, то тя е много тъжна, обаче.

П.С.1  Ако горното бъде квалифицирано като обида към форумен член, моля да не бъдат правени изключения от правилата и да бъда наказан както е по устав. Затова предварително -  Честита Ви Нова година!
П.С.2 Ако този, който се е почуствал засегнат напише нещо по въпроса, нека да знае, че от години изобщо не го чета, няма и да го чета, и като следствие от това няма и да му отговоря.