Анкета

Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?

ДА, в интерес бъдещето на форума!
12 (37.5%)
Не, те са атракцията на форума!
11 (34.4%)
Въздържам се!
9 (28.1%)

Общ брой гласове: 29

Гласуването приключено: 04 Януари 2018, 21:09:36

Автор Тема: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?  (Прочетена 10065 пъти)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #15 -: 29 Декември 2017, 19:42:30 »
Още едно П.С. адресирано към Адри, понеже е засегнал един кулинарен проблем с мерудиите.

П.С.3  Навремето майка ми като готвеше супа, слагаше по малко магданоз, и на мене супата ми харесваше. В един момент обаче някой я беше подкокоросал, че магданоза е много полезен, и майка ми почна да слага в супата по цяла връзка. Да ама магданоза е една такава силно миризлива трева, и като така вече нямаше значение от какво е супата – всичко имаше вкус само на магданоз. Оттогава МРАЗЯ магданоз. И ми отне много време докато я убедя да слага по по- малко. Ей така – по 2 или 3 листенца, колкото за красота. И тя най накрая ме послуша.
Убеден съм, че ще ме разбереш. И не само ти.
 :hi: :drinks:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Да бъдат ли Best Ripper и Pach под постоянна модерация?
« Отговор #16 -: 31 Декември 2017, 07:06:48 »
Гласувах с НЕ поради няколко причини. Първо така се потъпква свободата на словото и се налага цензура. И двамата имат какво да кажат по въпроса за моделизма и са пускали (и надявам се и в бъдеще ще пускат) ценни мнения. При налагането на една такава цензура обаче това може и да не продължи. Примерно в някоя тема се разразява интересна дискусия и дори чисто технчески, поради физическата невъзможност модераторите да висят във форума 24/7 и 365 - отговорите и мненията и на двамата ще идват със закъснение. Отделно когато искат да напишат нещо и мнението им не бъде допуснато, само защото в някое изречение единият е споменал другия и това бъде разтълкувано като заяждане - така един, втори, трети път и на четвъртия ще се откажат да пишат поради наложената цензура. Нали не мислите че света извън този форум е много розов, напротив - дори и при винаги сочените като пример немци, в единия от техните два най-големи форума (на които рядко съм читател и изобщо не съм писател) се натъкнах на тема, в която един беше дал мнение, а друг очевидно стар негов познайник веднага му беше отговорил, без нито дори и една дума по съответната тема с нещо като "абе пак ли ти бе..." и последващ неособено приятен епитет-определение... мнението там си стои, явно и там си ги знаят. На фона на всичко останало (в мрежата и реалният живот), този форум тук може да бъде определен като едно от най-спокойните места. Ясно е че двамата изпитват някаква си породена от не знам какви причини взаимна неприязън и дори не очаквам на някое масово събитие (дали ще е форумен, клубен юбилей или просто софра някой Четвъртък) двамата да се прегърнат, разцелуват и заобичат, дори не бих се учудил и да не си стиснат ръцете и да не си кажат "наздраве", но всичко винаги е протичало нормално и цивилизовано, надявам се да бъде така и за в бъдеще. Само за сравнение - преди години в един друг български форум на съвсем различна тематика имаше доста по-тежък конфликт между двама от участниците, при това конфликт датиращ още от преди появата на масовият интернет (не визирам военните исторически разработки през 70-те). И двамата спорещи бяха (и са) доста известни в цяла България в тяхната (и тамошната форумна сфера), с репутация, иначе интелигентни мъже, още тогава на по 50+ години и с реални и бих казал силно деструктивни бойни умения (държа да подчертая че не иде реч за някакъв футболен или авто-шабански форум). Стигна се до съвсем откровенни нападки, обиди, заплахи и предизвикателства и покани за двубой и физическа саморазправа. От там се намесиха и техните приятели и поддръжници, които допълнително нагнетяваха обстановката и ги подсторваха с реплики от типа на "Давай, с теб съм", гарнирани с обиди към опонента, след което се включиха и обичайните сеирджии, които искаха да видят с очите си подобна пошла гледка, а някои дори започнаха да се изживяват като букмейкъри, желаещи да организират залози... За щастие с времето всичко утихна и две-три години по-късно във същия форум се появи снимка на двамата усмихнати и стиснали ръцете си. Далеч съм от мисълта че са станали първи приятели, конфликтът между тях беше и е доста по-голям от заяжданията между Пламен и Венци, но в крайна сметка показаха че нещата могат да се решат и цивилизовано. Неслучайно споменавам тази история, понеже наскоро имаше и подобни закани от силно превъзбуден трети участник. Колкото до Пламен и Венци - запомнете - когато не харесваш някого това си е твой проблем, а не негов...  :hi:

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
За много години на патерици!
Първо да кажа, че гласувам с Категорично ДА!
И оттук следва въпроса ми-защо, след като Венци сам напусна форума и показа едно достойно поведение, друтияТ потребител продължава да пише, че гледам и рейтинга си е върнал?
Нали както се казва: "Глас народен, глас Божий" пък се получава "кучетата си лаят, керванът си върви"
Въпроса ми е към началниците.
Иначе още от втория пост в темата се сещам за този цитат на Петър I -По-добре явен враг, отколкото подъл ласкател и лицемер; такъв позори човечеството.
А за лицемерието  в тази тема думи нямам, но Господ гледа........!

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Цитат на: Велко link=topic=5040.msg110876#msg110876 date=1519921239
За много години на патерици!

ЧНГ и на теб, жив и здрав!

Цитат на: Велко link=topic=5040.msg110876#msg110876 date=1519921239
Първо да кажа, че гласувам с Категорично ДА!
И оттук следва въпроса ми-защо, след като Венци сам напусна форума и показа едно достойно поведение, друтияТ потребител продължава да пише, че гледам и рейтинга си е върнал?

Венци напусна форума по своя воля, а другият потребител никой не го е ограничавал, нито пък някой му е отнемал от рейтинг точките.

Цитат на: Велко link=topic=5040.msg110876#msg110876 date=1519921239
Нали както се казва: "Глас народен, глас Божий" пък се получава "кучетата си лаят, керванът си върви"
Въпроса ми е към началниците.

Ами доколкото мога да смятам, гласовете "Да" са 12, което е по-малко от гласовете "Не" и "Въздържал се" (20). Дори и да приемем, че ти гласуваш с две ръце (два гласа), и въпреки изтеклото време за гласуване, сметката пак не излиза. За да се наложи някакво решение или ограничение по волята на форумните членове, трябва да имаме мнозинство от 50% + 1 гласа, иначе излиза, че 12 > 20.

Цитат на: Велко link=topic=5040.msg110876#msg110876 date=1519921239
Иначе още от втория пост в темата се сещам за този цитат на Петър I -По-добре явен враг, отколкото подъл ласкател и лицемер; такъв позори човечеството.
А за лицемерието  в тази тема думи нямам, но Господ гледа........!

Господ прощава, но не забравя. За разлика от него, аз понякога забравям (да обновявам постоянното ниво за модерация на наказаните потребители), но не прощавам (на тези, които са си го изпросили), поне докато не се уверя, че са се покаяли и са се върнали в лоното на традиционния ЖП моделизъм и нормалното форумно общуване.

P.S. Считам темата относно гласуването за изчерпана, затова и я заключих. Ако някой все още желае да каже нещо по въпроса, нека ми пише на ЛС.
« Последна редакция: 01 Март 2018, 19:07:38 от Mixy »