Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Всичко за 3D-принтирането - споделен опит, въпроси и отговори.

(1/18) > >>

pach:
Понеже си нямаме конкретна такава тема, а 3D принтирането
навлиза все повече в моделизмите, включително и стендовия,
мисля си, че тук може да събираме всичко по въпроса като помощ.

Вече има и наши колеги които или ползват детайли изработени
по този начин, или самите те имат достъп до конкретните
принтери, на които си изработват свой проекти.
Надявам се и те да споделят тук своя безценен опит.

Като за начало, ми прави впечатление, че в областта не всеки
от нас е запознат с спецификата на 3D-принтирането - инструменти, машини и консумативи.

Ето едно кратко клипче като начална конкретна помощ - за петте основни проблема (според автора) при 3D принтирането:
https://youtu.be/sh-PdgH7T_Y

И така колеги, надявам се да развием и допълним постепенно
тази важна за моделизма тема със своя опит. Оповестяването на нашите проби и грешките също биха биха били в помощ на всички останали.

Хубаво е да не "цапаме" с нашите въпроси свързани с този вид
изработка на проекти, в темите на колегите ни от форума.
Тоест тук да си задаваме въпросите и отговорите които ни вълнуват.
  ;D ;D ;D

Krasi Tankista:
Да, принтерите могат да се използват в жп моделизма ,но по-скоро за създаване на демонстрационни модели или за тестване на някои детайли .Имам пред вид масово разпространените у нас евтини модели принтери.Разбира се има и качествени принтери по света но за жалост все още не съм попадал на такъв в България.Това естествено ме принуждава да поръчвам необходимите ми детайли предимно вчужбина.

TheJackal:
Краси, до колкото ми е известно братя Красимир и Тодор Тодорови от Разград, ако не греша закупиха такъв принтер с голям плотер. Ето сайта им:  http://www.dioramatt.com/index.html  Тел. 0898/999165 и e-mail: elida_todorov@abv.bg  можеш да се свържеш с тях. Много коректни и точни хора са!  :hi:

Krasi Tankista:
Благодаря ,но от сайта не става ясно дали работят с качествен принтер .Хубавите принтери са с цена около 50 000 до 350 000 долара, съмнявам  се че у нас някой може да избие такава инвестиция с макетиране.Като казвам хубав принтер ,имам пред вид такъв сдебелина на слоя между 3 и 8 микрона. Въпреки ,че принтерите ползват различни технологии и невинаги е задължително да има слоеве.Така или иначе, ако върху  прототипа ,при 7-10 диоптъра увеличение личи наслояването на материала, то такъв детаил е годен единствено за демонстрация ,но не и за  мастермодел.Особенно в НО за по малките мащаби да не говорим.За тези, които не ме познават ще кажа ,че говоря на базата на повече от десетгодишен опит придобит при изработка на множество,всъщност над 100 различни мастермодели ползвайки принтерни технологии.

mitko0888:
Аз спокойно бих си поръчал напр. БДЖ 43/44/45, ако ще и с 0.1 мм слой да е. А такива притери са под 1000 лв. Проблем ли е да се пипне с шкурката, и после да се пръсне?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия