Автор Тема: Всичко за 3D-принтирането - споделен опит, въпроси и отговори.  (Прочетена 33005 пъти)

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Къде може да се види от месинг?

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
КРАСИ има майсторски модели от месинг,но не ги показва тук , защото има доста кусурджии и очевидно не му се влиза в безсмислен спор с тях.
А иначе не е далеч времето , както каза колега по-горе , че ще си купуваме принтери и файлове / даже колеги ще си разменят готови / и всеки ще може да си прави каквото си иска за лична употреба.
И определено БДЖ , ще се възроди,макар и в миниатюри.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Няма проблем, ще се опитам скоро да ви покажа докъде съм стигнал. Що се отнася до косурджиите, всеки има право на мнение. В безсмислени спорове наистина не ми се влиза. Струва ми се, че целта на този форум е да се споделят опит и възможности, а не да се спори заради самия спор.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Именно КРАСИ.Всяко нещо направено от човек има кусури.
Видях 1 твое творение,пипнах и държах в ръка.
Търсих кусури - не видях.
И колкото повече гледах , толкова повече ми хареса.
Ти давай да видим и други творения пък кусурджиите , ако могат да го направят по-добре.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Краси, би ли споделил при ваденките как си решил проблемът със светлите надписи на тъмен фон.
Досега съм си правил ваденките сам. Когато имаш тъмни неща на светъл фон не е драма - печатам на прозрачна ваденка.
Но примерно, при бял надпис на тъмно зелен фон досега съм опитвам да се приближа до зеленото и да печатам на бяла ваденка. Някой път става, някой път не.
Т.е. трябва печат с бяло върху прозрачната ваденка.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
За всяко нещо си има хора. Аз си поръчвам ваденките при един от най - големите производители на ваденки в света. Няма проблеми нито с бяло върху черно, нито със сребристите  или пантонните цветове. Единственият косур е, че трябва да се поръчват най - малко 50 броя с формат А4, което е малко нанагорно, като се има предвид нашия ограничен пазар. Качеството обаче оправдава присъствието на този не достатък.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Има едни лазерни принтери, които печатат И бяло (white toner printer).

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Мите, те не дават качеството което се изисква за надписите на ЖП - модел. При това почти винаги резултатът е полупрозрачен и не върши работа.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=5071.msg112153#msg112153 date=1530176827
Мите, те не дават качеството което се изисква за надписите на ЖП - модел. При това почти винаги резултатът е полупрозрачен и не върши работа.

Благодаря, значи няма да си купувам :) такъв принтер. 50 листа А4 не звучи толкова отчайващо. Аз бих си поръчал ... евентуално ... нещо подобно, зависи какво има на него.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Ами зависи какво ти трябва. Не ми представлява никакъв проблем да го включа в следващата поръчка. :good:

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Може ли да помоля за вашето мнение относно тея два принтера
какво мислите стават ли за нещо или ?!?

https://www.olx.bg/ad/prodavam-originalen-101-hero-3d-printer-3d-printer-CID632-ID7qLWL.html

https://www.olx.bg/ad/cube-3d-printer-3d-printer-filament-filament-CID632-ID7jlex.html

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Krasi Tankista ама сподели малко подробности де кво им има що не стават какво да се гледа евентуално
щото аз нямам никва представа
аз бих го ползвал за дребни неща стълбички седалки на купета ей такива дето нямат кой знае кви детайли
аз и никога не съм правил нищо за принтери гледах неколко програми сложно е

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
За да върши работа трябва дебелината на слоевете да е под 30 микрона. Най - добре стереолитогравски. Не знам как си представяш да му избиеш цената правейки стълбички, които при това ще са изключително крехки и след около месец, най вероятно вече ще са криви.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Има хиляди фирми по света и у нас, които се занимават професионално с принтиране. Защо не се обръщате към тях със своите проекти, а на всяка цена искате да си купувате принтер. Не усещате ли, че става въпрос, ако не за измама, то поне за добре изигран търговски трик. Качваме се на модния в момента влак, ама той може и да не се движи, просто някой го клати. Или вас ви клати. Разберете най-после, че за да се получи приемлив резултат, принтера трябва да е много скъп и да печата слоеве от 2 до 10 микрона. По принцип от всеки принт може да се направи достоен мастермодел, но колкото по - ниско е качеството на принта, толкова повече труд трябва да се положи. Ако мислите, че трудът и времето ви не струват пари това си е ваш проблем.