Автор Тема: Всичко за 3D-принтирането - споделен опит, въпроси и отговори.  (Прочетена 33075 пъти)

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Изобщо не става въпрос да му избивам парите аз не съм имал такива помисли дори
Не се обръщам към фирма защото никой няма да се навие да направи един детайл и то съвсем прост или ако се навие то ще ми иска пари сигурно колкото за цял сет нови вагони.

Аз го искам за направата на дребни детайли и то съвсем прости
стълби по вагоните тромбички спирачни кранове ей такива дребни детайлчета които често падат при каране и се губят
съвсем съвсем елементарни неща
то все пак и продавача му търси некви 200 лв

За това ще станат ли или няма това е въпросът ?!?  ;D

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Ето човекът не ползва принтер, но резултата му е напълно достоен http://www.rbd-breslau.de/71-tips/14-bau_ep_215/14-bau_ep_215.html

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Не, за това няма да стане. Виж снимките на готовите му принтове. Качеството им харесва ли ти? Ти пробвал ли си да си поръчаш нещо в някоя фирма? И не е ли по - добре да си ги купиш тези падащи детайли от фирмата производител на модела.
« Последна редакция: 03 Юли 2018, 18:17:32 от Krasi Tankista »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Краси е напълно прав.
С този принтер от обявата няма как да изкараш такива дребни детайли. Стълбички и подобни на тях елементи са предимно за фотоец.
Детайли като тромби и т.н. бихе излезнали само на стереолитографски принтер. Моя вади най- добро качество на 20 микрона.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Ето го отговора. Сега трябва само да се намери човек, който да проектира тромбичките и пей сърце.  :im_so_happy:

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
То в нета има готови файлове не знам обаче дали са съвместими с различните принтери или се правят за определен тип
по важно е колко ще струва една тромбичка
За вагон за който съм дал 10 лв за тромбичка давам макс 50 стинки  ;D

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Е нема как да стане. ;D

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Баш тромбичката можеш да си я издялкаш от парче пластмаса (литник му казваме, на което са закачени детайлите на разни пластмасови модели). И доста по сложни детайли можеш да си дялкаш. А принтерче за 150 лв. не е зле. А за какво става - мисля че в тази тема достатъчно е написано. Един иска 5 микрона, друг има 20, на теб може и 100 микрона да ти върши работа.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Off-Topic:
Е нема как да стане.

Еми то точно това е проблема как гледаш на това
аз гледам на влакчетата като на пластмасови механизирани играчки и за това парите които съм склонен да дам
са като за играчка
Други ги считат за шедьоври на изкуството за това са склони да платят като за шидьоври


Off-Topic:
Баш тромбичката можеш да си я издялкаш от парче пластмаса
mitko0888 аз лично не мога но си прав тук сигурно има хора които ще могат

Иначе аз не съм префекционист примерно спирачния кран е едно кръгче приличащо на волан на кола
Някой ще кажат трябва да е с 6 спици и с диаметър точно 7мм иначе не става пък аз отрязах воланчето на една количка мачбокс
и го сложих и за мен е ОК .
Там трябва да има елемент приличащ на спирачен кран а дали ще е с 3 или 5 спици за мен е все тая.

И на клипа ако се вижда единия локомотив е с 3 тромби от камьонче мажорете
щото на покрива трябва да има тромби трябва да го има елемента а дали ще е са две обърнати срещопуложно или ще са три квито съм имал или ще е само една за мен няма значение
има значение да го има елемента понеже без него малко нелепо стои  ;D

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
След като се казва железопътен моделизъм, според мен редно е да се развива, иначе щеше да си остане на нивото на 19 - ти век. Разни хора, разни идеали. Затова се произвеждат всякакви модели, детски, за напреднали, за колекционери. Всеки избира това, което него го устройва. Припомням, че въпроса беше, дали принтера става или не става.Той не става. :dirol:

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Чудесен е. Но не видях никъде цена , нито за принтера , нито за консумативите.
Или има , а аз не съм разгледал всичко.
Вероятно на имейл дават инфо.
Като гледам обаче , като цена може би 3000 евро или нагоре.
А консумативите в зависимост от материала - 100 и нагоре евро - килограм.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Мога да кажа цената на една от смолите, около 1000 долара за 800 грама. А иначе принтерите на тази фирма вървят някъде около 50000 долара. Струва ми се, че този би трябвало да е по - евтин, тъй като е по - масов модел, но гадая.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Ето и демонстрация на възможностите на такъв принтер. https://envisiontec.com/case-studies/consumer-goods/envisiontec-keeps-tenco-proto-on-track/

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Ето ти и цена на подобен.https://www.ebay.com/itm/EnvisionTec-3D-Printer-Perfactory-4-Standard-/172334791238 Ако нямаш нищо против де. :swoon:
« Последна редакция: 06 Юли 2018, 12:39:12 от Krasi Tankista »