Автор Тема: Моделите на Мартин Гетов  (Прочетена 27614 пъти)

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #15 -: 16 Април 2018, 16:52:14 »
Цитат на: daddy_g link=topic=5072.msg111312#msg111312 date=1523886192
Най-добрата 04(тука не става дума само за визия) е на Адриан. Адри, ако искаш я снимай и качи снимки.
И няма да плача от мъка Машинисте, вярвай ми. Само ви гледам сеира.
Добре. Да видим , щом АДРИ има най-доброто с кеф ще разгледам и споделя впечатления.
Относно плачещи от мъка - не разбирам защо визираш себе си.
Може би , защото има по добри от теб , знаещи и можещи ?
Или някой те е задминал със светлинни години в производството на модели ?
Иначе , да , много сеирджии има .
Навсякъде и във всичко.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #16 -: 16 Април 2018, 17:55:02 »
Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=5072.msg111300#msg111300 date=1523867952
ИНТЕРЕСНО !
Почти 180 пъти четена тема , а коментари - няма !
Няма поздравления за най-добрия / върха / модел на 04 , някога правен до сега в БЪЛГАРИЯ , Няма мнения и прочее.
Колегата май тури всички ни в малкия си джоб ?
Очевидно вдигна летвата до небето.
Такива моделисти са за пример и малко е да му дадеш титла ПРОФЕСОР !
АКАДЕМИК е вярно.
ОТЛИЧНО АКАДЕМИК ГЕТОВ ! :hi: :hi: :hi:  :clapping: :clapping: :clapping:  bg&flag bg&flag bg&flag

Малко си се изказал....на чорчик !!!
Какво трябва да коментираме!?
Три снимки с ниска резолюция ли ???? ( четвъртата се повтаря)
Намекнах, че инфото не е достатъчно, но такова не бе дадено,
дори като общо описание!!!
Тоест модела продължава да е секретен!!!
Ти си единственият който го е видял на живо, за това и така се палиш!!! Ще ме прощаваш, ама това си е твоето мнение.... :dirol:
Като го видим и останалите, ще си кажем и ние мнението. :hi:
Но така или иначе, няма АБСОЛЮТНО НИКАКВИ други данни,
така че ще чакаме по-нагатъшното развитие!!!

Колкото до резолюцията на снимките, не е от сайта а от желанието да се споделят - с такава резолюция са качени там! ;D

Цитат на: daddy_g link=topic=5072.msg111306#msg111306 date=1523879776
Щото си голям разбирач щеше да знаеш че този в клуба е втория направен локомотив и е правен, заедно с първия по чертежите в книгата на Деянов. Всички следващи са по оригиналните чертежи на 04 предоставени от сегашния собственик на 2020 в Австрия. В модела на Марто до момента има 3 липсващи детайла.
Интересно е все пак - кой е собственика на 2020!? :spiteful:
И как ( с каква резолюция ако щете) е споделил "верните" чертежи на локомотива??? :scratch_ones_head:
Това звучи вярно, точно толкова, колкото звуковият му дешифратор в модела.... :haha:

Според мен и двамата "моделист-конструктори" работят по едни
и същи чертежи...само дето имат къса памет за това!!!!! :lol: :lol: :lol:
Но аз помня съвсем точно, приятели!!! :yes:

Единия модел...става, но има много още да се желае.
Другия за сега става, но има много големи амбиции.
Ще можем да ги сравним, когато...ни се предостави такава възможност.
Както намеква колегата "Дер Хетцер" - довършителните
дейности никак не трябва да се подценяват!
Аз ще добавя към това ... и от двамата "конструктори"!

Ще чакаме и се надяваме...все така, както и до сега!!!
 &bgflag :fool:

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #17 -: 16 Април 2018, 18:29:16 »
Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=5072.msg111300#msg111300 date=1523867952
Почти 180 пъти четена тема , а коментари - няма !

Ми автора на темата сам си го е казал:

Цитат на: martochkata link=topic=5072.msg111275#msg111275 date=1523444381
2.За да не пишем излишно в темата на Л.С.

Това трепе всякакво желание за коментари и въпроси. Пък ти развали омертата. И сега си имаме изписани 2 страници лай**. Дано Микси има служебна тоалетна хартия да ги позабрише.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #18 -: 16 Април 2018, 19:01:54 »
Понеже на всички ни е ясно че нещата се въртят около продажбите - казвам Ви го в прав текст:

 Понеже няма как да дойда и да ги видя на живо, когато видя детайлни снимки, чието качество ме задоволява (ще ме извинявате, но малките снимки създават впечатлението че нещо се крие), когато чуя мнения от други хобисти и колекционери, които са ги виждали на живо, станали са собственици и в чиято преценка вярвам и когато стане видно че поръчките и покупките валят - тогава ще си купя барем 5 броя с различни номера, така постъпвам и с моделите на Пико, Роко, Брава, Ривароси, Акме, Трикс, Флайшман итн. итн.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #19 -: 16 Април 2018, 20:17:55 »
Ще помоля участниците в дискусията да спазват правилата на форума и да се придържат към добрия тон.

Mixy

Администратор на Railwaypassion.com

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #20 -: 16 Април 2018, 20:23:40 »
БРАВО !
Така ми харесвате.Всеки , който желае , изказа мнение.
Да аз развалих  " омертата " , взех да дращя.
И си имаме 2 стр. с , кой каквото му харесва да го нарече.
Изказването на чорчик е щото съм кривоглед / не казвай на никой / и виждам правилно.
СТРОГО СЕКРЕТНО - има гриф. То и други снимки има тук такива,че и с размер на войнишко копче.
Нали знаеш / ЧЕЛЕБИЕВ / , Най-точния чертеж е оня на който са снети размерите на оригинала - 04 взети с измерителни инструменти , богат снимков материал и съпоставен с чертеж от сервизно описание .
Та ако има грешки в модела,то значи всичко е грешно и в оригинала
  моделист - конструктор /АКАДЕМИК ГЕТОВ лично се е погрижил за всичко това за да видим всички модела.
Не се паля , а имам разрешение от АКАДЕМИКА да чета и гледам документи с гриф СС , колкото си искам.
Даже го видях и в по-ранна фаза на развитие , както и на хартия.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #21 -: 16 Април 2018, 21:58:41 »
Всъщност всичкото което осира подобни проекти е, че има напоследък някакво огромно мерене на пи.ки... Което аз лично не разбирам. И тук и във фейсбук само се говори за мукава, плачене, най-добрия, най-лошия и т.н.т, честно казано вече ми се повръща  :bad:
 


 И сериозно започвам да обмислям напускането на всички фейсбук групи и форума защото ми омръзна през 2 реда да чета за най-добрите и мукавата. Направо обърнахте хобито на някакво състезание... и най-лошото е, че всичко се върти около пари. Засрамете се.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #22 -: 16 Април 2018, 22:00:24 »
Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=5072.msg111320#msg111320 date=1523899420
БРАВО !
Така ми харесвате.Всеки , който желае , изказа мнение.
Да аз развалих  " омертата " , взех да дращя.
И си имаме 2 стр. с , кой каквото му харесва да го нарече.
Изказването на чорчик е щото съм кривоглед / не казвай на никой / и виждам правилно.
СТРОГО СЕКРЕТНО - има гриф. То и други снимки има тук такива,че и с размер на войнишко копче.
Нали знаеш / ЧЕЛЕБИЕВ / , Най-точния чертеж е оня на който са снети размерите на оригинала - 04 взети с измерителни инструменти , богат снимков материал и съпоставен с чертеж от сервизно описание .
Та ако има грешки в модела,то значи всичко е грешно и в оригинала
  моделист - конструктор /АКАДЕМИК ГЕТОВ лично се е погрижил за всичко това за да видим всички модела.
Не се паля , а имам разрешение от АКАДЕМИКА да чета и гледам документи с гриф СС , колкото си искам.
Даже го видях и в по-ранна фаза на развитие , както и на хартия.

По принцип:
 не те чета (след оная тъпа агресия), но други искат да
коментирам...и не само твойте изцепки (нищо лично, за разлика
от теб), но това което си написал...е ...бла,бла,бла ...в подкрепа на твоето его!!! Ама това си е за теб...нали сА сещаш ...има по-големи
фактори!!!  А академик на приписвай....щото това не е общото мнение... особено след бояджилъка на ..."Академика"!!!!
За да се стигне до ...докторант дори, си иска стаж, опит и
най-вече ...всеобщо признание!!!
...пък и до академична титла сА минава не само през докторат и професура....но и през много години ... моделизъм, колекционерствж, история, практика ....и въобще всичко което
се натрупва чрез личен опит, контактуване (обратното на изолация) и споделяне, през годините!!!
(аман от купени дипломи и титли!!!)

Марти, го познавам малко лично и знам, че той има същото виждане по тази въпроси!!! Не го въвличай в тази...бездна - той не
е такъв!!! Не го ласкай излишно - нито на него ще помогнеш, нито ...и най-вече на себе си!!! Цената е висока и за всичко се плаща....ако ме разбираш!

А за това на Марти....съжалявам приятелю, щото аз те приземявам...важното е без много да сме в час, да .... движим нещата!!! Нали така - в това е цялата истина!?! :hi:

Тук съм напълно съгласен с Любо (Дер хетцер-а де...):
Стана въпрос за търговия и натриване на нечий нос!!!!
Във връзка с "нос"-ът !!!!
Да задам ....явно твърде удобен/неудобен въпрос:
А за каква цена говорим всъщност???
 :scratch_ones_head:

ПП. Микси, спокойно - при отсъствие на ......... тук всичко е в рамките на корекното и приятелско обменяни на мнения. 
Всеки има право на различно от останалите!


ПП. Машинисте, така може да ме нарича само ...държавата и шефа ми. Всички други имат и достойнството да знаят как да се обръщат към мен!!!
Ти си нито едното, нито другото, и най-малкото като другите,
итака че за теб съм  pach!!!
Поне докато не се запознаем и ...евентуално се (или не) промени нещо между нас!
 :hi:
но
ПП3. Браво Красене - не знаех, че това е толкова набъбнал балон!!!
Добре си го казал!!!

« Последна редакция: 16 Април 2018, 22:02:17 от pach »

totomoto

  • Trade Count: (1)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 222
  • Рейтинг: 90
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #23 -: 16 Април 2018, 22:19:49 »
ЕЕЕЕ стига де, хора! Нека не слизаме на нивото на WV форум. Някой е "произвел" интересен модел и се почва със скандалите. Аз като страничен наблюдател (понеже съм сравнително от скоро във форума) на моменти не знам за какво си говорите. Имате си някакви напрежения наслоени през годините и само се чака удобен момент за да се захапете с недомлъфки. Наистина прави лошо впечатление.
 По темата - видях я и я прочетох веднага като се появи, но лошите снимки наистина ме разочароваха. Предлагам си безплатно услугите на любител фотограф ако се наложи - за мен ще е достатъчно удоволствието да видя модела на живо  :victory:! Поздравления и искаме ОЩЕ  :dance1:.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #24 -: 16 Април 2018, 22:27:58 »
Нали затова е темата, да се дават мнения.
Аз моето мнение го казах - 3 липсващи детайла до момента.
И аз съм на път да си приключа регистрацията във форума.
Най-много мразя хора дето не са показали нещо собствено творчество да ми цитират колко грешен ми бил модела.
Красене тука не става дума за пари, поне не мене грам не ми дреме за българския пазар. Ама хич.
Ама много добре си виждал бълвоча който се лее във фейсбук групите по адрес на моделите които правиме с Митко. То не беше мукава, то не беше картон, то беше само „силуетни прилики”.
До гуша ми дойде. Че даже Машиниста и за фабрика някъде спомена....май не си наясно колко струва една матрица? Щото аз така от малко опит вече 7 годинки установих че клиентите при споменаването на смолна отливка си пожелаваме приятен ден....тоя филм вече съм го играл.  Пламене относно чертежите с които ние работим - копия на оригиналните са, с печат на завода и т.н. И преди да попиташ - подписал съм писмена декларация да не ги показваме никъде.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #25 -: 16 Април 2018, 23:18:53 »
Липсващи детайли, фарове на ЗиЛ... очевидно е че става въпрос за конкуренция.
Относно други локомотиви - например наподобяващия БДЖ 06 на Тилиг / МТБ се изписа доста - плуговете му били навътре, страничните прозорци не били заоблени както трябва итн. За 04-ките обаче - пълно мълчание - нито хвалби от щастливи собственици, нито критики, като изключиме нападките от пряко заинтересованите в случая.
А ето как стават нещата в цивилизованите страни - пример сравнение на един и същ локомотив на Пико и Роко:




ето и линк към цялата тема:

https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?010,7784152,7784152#msg-7784152

В този случай го имам и от двата производителя, и двата ми харесват и напълно задоволяват нуждите ми, със сигурност има и хора, чийто стандарти и критерии са по-високи от моите, но в този случай не мога еднозначно да кажа че единият е страшен, а другият пълен боклук, повярвайте ми ако беше така пръв щях да изпищя от Пикото или пък незабавно да продам всичките Роковски, но не - ще продължа да си ги купувам и от двата производителя с номера и разцветки, които ги нямам.
Друг пример - другият ми любим локомотив след 04 БДЖ - източногерманския 118. Дълги години монополът за тази серия се държеше от Гютзолд (в последните години с "Вартбургов" фейслифт). Ако никой друг не го произвеждаше, със сигурност щях да имам Гютзолд-ските и със сигурност щях да им се радвам. Да, обаче Пико започнаха да го произвеждат, несъмнено по-добър и поради тази причина нямам нито един от Гютзолд. Роко пускат същия локомотив в края на тази година, със сигурност ще се пазарува, както и със сигурност няма да си продам Пико-вските, независимо колко по-добър би бил евентуално този на Роко, просто и те ме задоволяват, както споменах може би моите критерии не са от най-високите. Надявам се да сте ме разбрали какво имам предвид. Успех на всички!


vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #26 -: 16 Април 2018, 23:37:26 »
От всичко видяно до тук поне аз си правя извод такъв:няма смисъл да се караме един друг,нека си помагаме макар и да е за редки модели.Голяма работа че модела на единия бил еди какъв си ,на другия бил най-точен или тем подобно.След няколко дни и аз пускам 04 серия и какво от това!Всеки го е направил по различен и интересен начин и на никой не е верен или най-точен,просто няма как да се вместят всички детайли на локомотив дълъг 20тина метра в моделче дълго около 20 см.Просто няма смисъл от караници,по добре да взимаме идеи един от друг с цел докарване на по точен модел .А избора дали ще се продава или не ,дали ще е серийно производство или не и кой ще си го поръча или не -е това зависи единствено от хората,които харесат конкретния модел и изберат този ,който ги удовлетворява.Така,че нека творим смело и се радваме на нещата,които правим.Това е от мен за сега,поздрави на всички и Само БДЖ! &bgflag bg&flag

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #27 -: 17 Април 2018, 00:06:28 »
Всички , ще имат възможността да гледат и сравняват.
Снимки и на живо.
 --- daddy_g --- Къде са липсващите 3 детайла ? И друго : Как като имаш чертежи с печат и сертификат , и декларация , лока е като трупче?
--- pach ---Пач --- / нали така ? / две години те чекам , а ти не долазаш , душо. На никоя среща не си идвал.
Колеги споменаха,че от 3-4 години не са те виждали.
Е , как искаш да изгладим разликите и нещо да се промени ? --- Онези прЕатели , които искат да коментираш , им кажи те да коментират,или са неграмотни и не могат да пишат?
Не вкарвам никой във водевил , споделих мнение и МАРТИН ще го разбере.
-- А че модела кърти - е истина.Видях и пипнах.
 --- daddy_g ---- Е , моделите ти , не са ли от картон? Поне тези които съм виждал ? Да може би първите с които си спечелил пазар , пари и купувачи ? Сега вероятно са от друг материал,но си пробил с картон,даже и в чужбина.
И аз чета разни форуми освен наши.Нищо лошо , нищо лично.Споделил съм това което видях.
Материала няма значение,макар,че картона не е за пред хората,но че локомотива ти има много грешки и разлики с оригинала е видно и няма какво да се форсаш.По добре го оправи или нов кош направи и освен аплодисменти,друго няма да има,нито ще чуеш и четеш.
--- Der Hetzer --- така ще сравняваме моделите,и конкуренцията е хубаво нещо.
С допълнението само,че на деня на отворените врати в КЖМБ м.11.2017 год. - ЛИЧНО видях и сравних 2 модела на 55.
НА daddy_g  и КРАСИ ТАНКИСТА . И не само аз,а повечето присъстващи.
Разлика от небето до земята.
И на daddy_g освен че модела също имаше грешки , ами е извънмащабен.В СЛУЧАЯ 1/72 - 1/76 - по-голям , по-дълъг и по-широк , по-висок . ЗА липса на детайли да не говорим.В движение - нищо особено.
И ДВЕТЕ СЕДМИЦИ , едното лада,другото бмв.
--- pach --- ЗА цена на л.с.питаш МАРТИН.или му звъниш по тел.щом го познаваш.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #28 -: 17 Април 2018, 00:28:49 »
Цитат на: МАШИНИСТ link=topic=5072.msg111327#msg111327 date=1523912788
Всички , ще имат възможността да гледат и сравняват.
Снимки и на живо.
 --- daddy_g --- Къде са липсващите 3 детайла ? И друго : Как като имаш чертежи с печат и сертификат , и декларация , лока е като трупче?
--- pach ---Пач --- / нали така ? / две години те чекам , а ти не долазаш , душо. На никоя среща не си идвал.
Колеги споменаха,че от 3-4 години не са те виждали.
Е , как искаш да изгладим разликите и нещо да се промени ? --- Онези прЕатели , които искат да коментираш , им кажи те да коментират,или са неграмотни и не могат да пишат?
Не вкарвам никой във водевил , споделих мнение и МАРТИН ще го разбере.
-- А че модела кърти - е истина.Видях и пипнах.
 --- daddy_g ---- Е , моделите ти , не са ли от картон? Поне тези които съм виждал ? Да може би първите с които си спечелил пазар , пари и купувачи ? Сега вероятно са от друг материал,но си пробил с картон,даже и в чужбина.
И аз чета разни форуми освен наши.Нищо лошо , нищо лично.Споделил съм това което видях.
Материала няма значение,макар,че картона не е за пред хората,но че локомотива ти има много грешки и разлики с оригинала е видно и няма какво да се форсаш.По добре го оправи или нов кош направи и освен аплодисменти,друго няма да има,нито ще чуеш и четеш.
--- Der Hetzer --- така ще сравняваме моделите,и конкуренцията е хубаво нещо.
С допълнението само,че на деня на отворените врати в КЖМБ м.11.2017 год. - ЛИЧНО видях и сравних 2 модела на 55.
НА daddy_g  и КРАСИ ТАНКИСТА . И не само аз,а повечето присъстващи.
Разлика от небето до земята.
И на daddy_g освен че модела също имаше грешки , ами е извънмащабен.В СЛУЧАЯ 1/72 - 1/76 - по-голям , по-дълъг и по-широк , по-висок . ЗА липса на детайли да не говорим.В движение - нищо особено.
И ДВЕТЕ СЕДМИЦИ , едното лада,другото бмв.
--- pach --- ЗА цена на л.с.питаш МАРТИН.или му звъниш по тел.щом го познаваш.
Ако за тебе моята 04 е като трупче значи си прост като гъз (Микси, извинявай че нарушавам тона, обаче чашата преля).
Относно сравненията ти в клуба, мисля че собственика на локомотива( Стефан Байков) ти го каза че двата модела са правени по съвсем различни технологии. Краси Танкиста същото ще ти го каже. И локомотива на Краси доколкото знам е на шаси на Пико.
Липсващите детайли си ги намерете само като си толкова голям разбирач. И тези модели които си виждал не са от картон. Ама колкото и да ти се обяснява този факт, пак ще продължаваш да си го повтаряш.
Факт е обаче следното. След като Мартин се опута да ме метне с 04 в 1/160(темата са я чели всички и нямам намерение да е копирам пак тука) и се опита сам да си направи ръчно локомотива в крайна сметка се отказа и реши упорито да се опитва да направи всеки един модел дето аз и Митко правиме от няколко години...няма лошо. Обаче абсолютно всеки път когато някой от нас двамата изкоментира че някъде има пропуск се започва едно наскачане и т.н. В крайна сметка излиза че никой не може да каже критика щото отсреща започва едно наскачане ууу ааа... абе хора научете се да търпите и критика. 04 правени от мене в бг имат точно 3-ма: Шатов (НО и ТТ), Ваньо Колев, и Адриан. На Марио Гергинов му направих в 1/160 от месинг, фотоец. Те могат да си споделят мненията. И с това приключвам участията си във форума. Повече част от тоя панаир и нападки не желая да бъда
« Последна редакция: 17 Април 2018, 07:55:27 от Mixy »

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #29 -: 17 Април 2018, 01:46:59 »
Над всеки прост гъ* стои куха туба - глава.
По-спокойно. Много палиш моторетката.Ще спечеш дефекацията.
И защо като модела ти е супер , имат само трима?
Би трябвало всеки достоен моделист в РЕПУБЛИКАТА да има 04 , който единствено може би само ти си произвеждал !
ЗА вашите отношения с МАРТИН не съм запознат и не е моя работа,но това което е сътворил е перфектно.
В КЖМБ има 04 . Разбрах твое творение. Не зная кой е собственика ,но не са доволни колегите от изпълнението.
Аз лично имах възможността да го разгледам.
На 1-во четене - 04 , на 2-ро нещо не като да е 04. ДА,Добър опит , но има още за работа по разликите.
Лично мнение,което изказвам,но не само мое.
И КАКВО ОТ ТОВА ? Млад си , неопитен , аджамия.Ще направиш няколко хиляди модела и ще се научиш.
Цял живот се учиш и си отиваш ненаучен.
Би трябвало неуспехите да те амбицират още повече , а не да се превръщат в злоба и ненавист към по-добрите колеги.
Не може 1 човек на твоята възраст да има знания и опит повече от човек почти 2 пъти по възрастен от теб.
Освен това на всички моделисти им се отдават различни теми и раздели в моделизма.Всеки е добър в едно и недобър в друго.
Различни сме.
И това не е панаир , а споделяне на впечатления.
Очевидно нападките по твой адрес не са безпричинни.Някъде си се оа.....л.
Не зная по каква технология е правен твоя 55 и на КРАСИ , както и кой на каква рама е сложен , но твоята е недобра и лично на мен не ми хареса.
Картона не е мое мнение , а на колеги.Даже и тема имаш твоя по въпроса.
Добрият моделист,прави онова което му се отдава най-добре.И винаги там ще е № 1.
« Последна редакция: 17 Април 2018, 07:56:02 от Mixy »