Автор Тема: Моделите на Мартин Гетов  (Прочетена 27373 пъти)

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #30 -: 17 Април 2018, 09:48:52 »
За заинтересованите колеги ще кажа:
1.Коша ще е направин от смола или висококачествен принтер;
2.Шасито ще е собствено производство, за да се избегне използване на съществуващи до момента локомотиви (донори);
3.Цената ще се образува в зависимост от желанието на бъдещият копувач с какъв кош да е неговия локомотив.
4.Голяма част от всички размери са свалени от оригиналния локомотив и са сравнени с огромен набор от снимки и чертежи.В този случаи мисля, че е неуместно да си чешаме езиците с глупости и да се говори, че има фрапиращи грешки по модела и т.н.
П.П.
Точна цена ще мога да кажа след завършване на прототипа (по-скъпия модел).
След завършване на прототипа ще бъде показан лично от мен на всеки желаещ при желание за неговото закопуване или при интерес ще бъде представен в КЖМ.
Модели ще има за всеки желаещ след заплащане на капаро.Както казах ще ви държа в течение и ще има още снимки при следващ етап.
Пожелавам ви приятен и успешен ден.   :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #31 -: 17 Април 2018, 12:50:21 »
Марти, сто пъти съм ти казвал - не бързай и обмисляй всичко много пъти
Моделизма ни не е инцидентно запълване на зимните месеци!
Любо е прав - истината се ражда при сравнение на два модела!
За съжаление ти избърза (с много добри чувства да видим) с представянето на един прототип!!! От твойте уточнения на всички стана ясно,
че има още много време и етапи, докато се получи добър модел.
Това за самоделно шаси е хубаво и е желанието на всеки що годе
сръчен моделист, но мнозина от много по-опитните от теб,
биха тръгнали по този път....именно защото от опит знаят за
какво точно става въпрос при проектиране и производство.
Само с един гол ентусиазъм не става!
Надявам се не си решил и електромотора да е самоделка,
тоест какъв ще ползваш например!? Ами зъбни предавки, кардани и колооси?

Сам си разбрал и обръщайки се към помощник (инж. Михаелов)
получените резултати са много по-добри от преди!!!

За съжаление силно ме съмнява обаче, че ще може да се
направи каквото и да е коректно сравняване на модели.
Твоят още не е завършен. Другия пък не търпи развитие.
И питам как ще се сравнят, като всъщност нямат коректни
модели.
И кой ще е този моделист или колекционер, който ще си купи
и от двата завършени модела, да са ги представи тук!?
При това ако на е подписал "декларация" за мълчание,
както като коментари на качеството - така и до цената!!!
Позната родна картинка, не само в този форум!

Слави, това за декларацията се очакваше като вариант!
Тук наистина май ни обърна на панаир. За големи балъци минаваме явно!!!
 Машиниста е прав - като (което е абсолютно съмнително)
имаш оригиналните чертежи, защо моделите ти не се оправят!?

А пък аз имам и такъв въпрос - колко ти струваше удоволствието
да купиш оригиналните чертежи? Не че ми отговори кой е настоящият и действителен собственик на 2020!!! (?)

Малко са маститите моделни фирми, които могат да заделят
нужните суми за оригинални чертежи и правата за производството
на определен модел!!!
Още по-големи са сумите за рядък модел,
 в пренаситения модерен свят!!!

Всичко останало е любителско ниво, което всъщност го разграничава от пиратството!!!

Може още много да коментираве, но не виждам смисъл,
след като ти въобще не уважаваш събеседниците си и
се държиш по този надменен начин.
Всъщност точно това ти пречи да ни приемеш за нещо различно от балъци!!!
За това не се учудвай на отношението към теб, тук и там,
защото хората около теб въобще не са това което ти си мислиш да тях!

За мен тази тема,  на този етап е изчерпана!!!
Пък нека машинистта си се дразни, че няма коментари!!!
По-добре май е без тях, за да няма обидени "производители" и коментиращи!
 :hi: :hi: :hi:

ПП.Машинист, не са ме виждали и повече от четири години,
тези които по един или друг начин са ме обидили мен или
мойте приятели-моселистти...и не са се извинили...включително и ти! Обиждаш наред тук, но се извиняваш на масата ли!?
Хората които не се караме и се разбираме си се търсим и поддържаме моделизма ни, без изцепки и т.н.
Може и да не сме в Клуба (те там правят същото),
 но форумът или събирания на маса с вас останалите, не е
единствените места за срещи и моделизъм. И за да не
получавам (-ваме) негативи или да бъдем грешно разбрани,
уточнявам - не се имаме за нещо по-различно от останалите!
Просто сме в по-тесен кръг с общи виждания и интереси в моделния свят и се разбираме без препирни, изцепки и т.н.
За това не са ме виждали някои .. както казвам . "господа-другари"!
А ти, защо така и сам можеш да проумееш евентуално!
 :hi:


« Последна редакция: 17 Април 2018, 12:54:00 от pach »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #32 -: 17 Април 2018, 13:43:56 »
Пламене не съм дал и една стотинка за чертежите, защото не са ми искали. Собственика е колекционер, казва се Гюнтер. И той също си поръча 04 след като го видя и огледа, заедно с група негови приятели моделисти които също поръчаха общо 20 броя.Модела е претърпял доста развитие и промени в конструкцията, затова и казах че тази 04 която има Адри е по различна от моята и тази в клуба. И не смятам никого за балък. Всяка една забележка която съм отправил към модел на Марто е била единствено с цел да оправи дадена грешка и да не бърза. Ако начина на разглобяване на корпуса е този който си мисля, съдейки по снимките ще задам следния въпрос към Марто - как ще сложиш ръкохватките отстрани на вратите при положение че се захващат към долната и горната половина на коша.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #33 -: 17 Април 2018, 14:01:13 »


Искам да кажа едно благодаря на всеки , който се е осмелил да направи умален модел на български подвижен състав . Да , ще има недостатъци , ще има компромиси , но тази миниатурна красота винаги ще стопля сърцето ми . Какво като не е 1:1 , кефи ме  и в това е същността . Дали ще са 4ките и 6ците на Тониеми , дали на Слави , дали на Ванко или Марто - всеки се е опитал да получи това удоволствие , тази радост , а momentary lapse of reason... :hi:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #34 -: 17 Април 2018, 16:59:58 »
Цитат на: martochkata link=topic=5072.msg111330#msg111330 date=1523947732
За заинтересованите колеги ще кажа:
1.Коша ще е направин от смола или висококачествен принтер;
2.Шасито ще е собствено производство, за да се избегне използване на съществуващи до момента локомотиви (донори);
3.Цената ще се образува в зависимост от желанието на бъдещият копувач с какъв кош да е неговия локомотив.
4.Голяма част от всички размери са свалени от оригиналния локомотив и са сравнени с огромен набор от снимки и чертежи.В този случаи мисля, че е неуместно да си чешаме езиците с глупости и да се говори, че има фрапиращи грешки по модела и т.н.
П.П.
Точна цена ще мога да кажа след завършване на прототипа (по-скъпия модел).
След завършване на прототипа ще бъде показан лично от мен на всеки желаещ при желание за неговото закопуване или при интерес ще бъде представен в КЖМ.
Модели ще има за всеки желаещ след заплащане на капаро.Както казах ще ви държа в течение и ще има още снимки при следващ етап.
Пожелавам ви приятен и успешен ден.   :hi:

Тези неща Мартин Гетов си ги беше написал отдавна във фейсбука. Затова и не се обадих до сега да питам кое какво и как, просто всичко ми беше ясно от преди появата на тази тема.
 
Разбира се лично за мен е повече от обидно (да не се мъча да търся друга дума, която хем да не е забранена, хем да изразява отношението ми) в този форум такова представяне на модел (или бъдещи намерения за такъв), но това си е личен избор на martochkata, както и лично мое мнеие (и отношение) по въпроса. А от коментарите след това (или пък от липсата на такива) ама хич не съм учуден, нито изненадан - както от пишещите, така и от съдържанието.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #35 -: 17 Април 2018, 19:35:09 »
Хората са си го казали още навремето: "Работи за да си създадеш име, а после името ти ще работи за теб". Оказва се вече имаме четири различни производителя на серия 04 - два с вече готови модели (хей, не забравяйте и toniemi) и два тепърва стартиращи. Както е казал другарят Мао "И нека да разцъфнат хиляди цветя" - конкуренцията и градивната конструктивна критика (а не заяжданията и междуличностните нападки) са двигателят на прогреса. Сигурен съм че единият реален (до момента) производител не би имал нищо против да се срещнем и да ми покаже моделът на живо и от там нататък ако ме устройва и задоволява... итн. итн. В моят случай обаче разстоянието е пречка, затова разчитам на снимки и мнения, каквито обаче до момента липсват. Далеч съм от мисълта да коментирам или критикувам цената - то е ясно че когато са вложени знания, умения, труд, време и материали - то това струва пари. Със сигурност всеки би искал да има перфектният 04 и ако може някак си да струва 200 лева, но това няма как да стане - та то само донорът струва толкова! Няма и как да искам останалото да ми бъде направено безплатно, само защото сме членове на един и същи форум, говориме на един и същи език и притежаваме едни и същи задгранични паспорти, на няколко пъти сме си пили ракията заедно или пък заради "Моите кафеви очи" (както се пееше в една популярна песен). За по 100 евро обаче си купувам локомотиви на Пико и Роко, които напълно задоволяват нуждите ми и макар и не перфектни - изцяло покриват личните ми критерии за качество. В случая Пико и Роко са работили за да си създадат име - именно поради това за момента смело си купувам по 3-4 такива вместо един уникат, за който нищо не знам и никога не съм виждал. Вярвам в уменията и способностите на всеки един от Вас, пожелавам Ви успех и да ставате все по-добри в това което правите и да усъвършенствате уменията си и час по-скоро да настъпи моментът, в които Вашите имена ще работят за Вас, поръчките ще валят и дано тогава успея и аз да се уредя, както казах и преди - искам бАрем 5!  :spiteful: Относно производителите решили да сътворят тяхната версия буквално от "нулата" (тоест неизползвайки друг локомотив, шаси или задвижване като донор), след като корубата по разказ на очвидец е станала перфектна (аз това от снимките не мога да го преценя, но да кажем че приемам че това е така) надявам се сте наясно и имате нещо впредвид както спомена Пламен относно моторчето, зъбните колела и задвижвнето, така и ясната визия и идеите относно съвсем тривиални неща като струговането на собствени колооси и точният вид метал от който да бъдат изработени, курцкупкунг кинематиката, електрическата и електронната част (платката за дигитално управление) и дори ако щете схемата за смяната на светлините по посока на движението. В личен план мога да кажа, че не съм постигнал абсолютно нищо в областта на моделизма, в момента нямам дори и една къщичка сглобена, единственото което съм направил е да извадя всичките си локомотиви и вагони от кутиите, да им поставя курцкуплунзи и да ги прибера обратно. Въпреки това, разбира се считам че имам право да критикувам дори и световноизвестните производители,  на първо четене веднага се сещам че не съм си спестявал мнението дори и за такива имена като например Ривароси и Брава. Успех на всички в начинанията, а ние чакаме  :spiteful:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #36 -: 19 Април 2018, 10:04:24 »

А кой е   инж. д-р. Ф.Михаелов   ?
 :this:

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #37 -: 19 Април 2018, 14:00:37 »
Инж. д-р Ф.Михайлов е моят най-добър приятел от детинство.Преподавател в ТУ София и създател на прекрасния 3D модел на прототипа.  :hi:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #38 -: 19 Април 2018, 21:26:00 »
Въпреки че до момента няма как да преценя, приемам за истина казаното от вас и вярвам че сте създали най-точната, най-прекрасната и съвършенна коруба за 04 до момента. Оптимист съм и вярвам че ще се справите и с изработката на задвижването и всичко останало.
Но моля Ви се, умолявам Ви, ако наистина стане толкова идеален - дайте го на RailTune да го боядисат, че с това топене в гланцови авто-емайл лакове ще стане като един друг локомотив от зората на форума, повече известен сред тези които си го спомнят като "Доматката"

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #39 -: 19 Април 2018, 22:39:28 »
Не желая да засягам други колеги от форума но нашия е доста по-точен и близък с реалния от към детайли и има всич ъгли по коша за разлика от предподния.За информация ще кажа, че никога не съм използвал авто бои и не топя моделитеси в боя.Разбирам закачката и завистта на няколко души от форума но това вече не ме дразни.Ако сте забелязали дори не си правя труда да отговарям.Дълеч съм вече от ниското им ниво и продължамам смело напред.Ще кажа още, че когато човек има желание нещата рано или късно се получават.Пожелавам ви приятна вечер и ще ви качвам нови снимки.
 :hi:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #40 -: 19 Април 2018, 23:02:45 »
Може ли една снимка на кабината челно?

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #41 -: 19 Април 2018, 23:05:22 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=5072.msg111365#msg111365 date=1524162360
Въпреки че до момента няма как да преценя, приемам за истина казаното от вас и вярвам че сте създали най-точната, най-прекрасната и съвършенна коруба за 04 до момента. Оптимист съм и вярвам че ще се справите и с изработката на задвижването и всичко останало.
Но моля Ви се, умолявам Ви, ако наистина стане толкова идеален - дайте го на RailTune да го боядисат, че с това топене в гланцови авто-емайл лакове ще стане като един друг локомотив от зората на форума, повече известен сред тези които си го спомнят като "Доматката"
Тези  RailTune - какви са ? Боговете на боите ли ? Питам . Не ги познавам.
А коя е " ДОМАТКАТА " ? Нещо тип гръцки зарзал ли ?
Студио " BULMAN " ще се справи със задачата .

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #42 -: 19 Април 2018, 23:18:21 »
Както ви обещах ще кача снимки тези дни.В момента от прототипа се правят калъпи и не е в мен.А всеки желаещ да разгледа локомотива отвътре и да барника по коша ще може да го направи след закопуване на модела. :hi:

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #43 -: 19 Април 2018, 23:25:14 »
Те някои колеги искат повече снимки да направят база данни сравнение с техните костенурки и нещо да почерпят инфо. :hi:

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #44 -: 19 Април 2018, 23:32:25 »
Най-добрата база за сръвнение на двата модела, ще е когато ги сложим на масата един до друг и нека хората да гледат и сръвняват.От това по-добро сравнение няма според мен.  :hi: