Автор Тема: Моделите на Мартин Гетов  (Прочетена 27601 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12270
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #45 -: 19 Април 2018, 23:32:58 »
Марти, бъди реалист както си оптимист.
Знам, че имаш голям мерак и с право,
ама оценка "+ За обективен поглед над нещата."
не говори хич добре и за двама ви.
Ако не знаете кои пичове са от  "RailTune", за каква
обективност става въпрос?!?
Дано да си прав с напредъка за бояджилъка, защото човек
като прегледа публикацийте ти назад...наистина се сеща и за
"доматката"  :lol:
Както ние гледаме старите ти снимки, може би ще трябва
да се запознаеш и със писаното тук и в сайта им за "RailTune"!
В интерес на истината, като тях да боядисват модели,
могат само още трима моделисти от тук - най-опитните.
Ако не можете да докарате модела като тях с ливреята,
 свържете се, на никой не са отказали помощ!
 :hi:


ПП. Извън RailTune, майстор-бояджийте са Професора, Ясен и г-н Бояджиев ( той си е даже с фамилията)!!! (от данни на лично проучване, като реда няма значение)
 :hi: ;D
« Последна редакция: 19 Април 2018, 23:41:33 от pach »

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #46 -: 19 Април 2018, 23:41:31 »
Пач нещо с редактора.
Дай повече инфо за майсторите бояджии и за  "RailTune"
Понеже съм по-нов тук наистина не зная за доматка ли е , ягодка ли или друг вегански продукт.

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #47 -: 19 Април 2018, 23:47:51 »
Намам нищо против господата то RailTune, но смятам да пробвам с един кош как ще се получи.Живи и здрави опита ще покаже.Що се отнася за обективната оценка имам в предвид друга публикация но това не е важно. :hi:
« Последна редакция: 20 Април 2018, 00:03:03 от martochkata »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #48 -: 19 Април 2018, 23:53:51 »
Специално за мен и двамата сте доста по НАГЛИ от приемливото.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #49 -: 19 Април 2018, 23:58:43 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=5072.msg111378#msg111378 date=1524171231
Специално за мен и двамата сте доста по НАГЛИ от приемливото.
КОИ ?
« Последна редакция: 20 Април 2018, 00:02:43 от МАШИНИСТ »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #50 -: 20 Април 2018, 03:12:57 »
Не ме разбирайте погрешно, не съм партия или коалиция на който и да е от производителите, както и до момента не притежавам нито един модел от който и да било от тях. Самият аз също не съм производител, дори не ми е и минавало през акъла да ставам такъв, така че не искам информация с цел индустриален шпионаж или нещо подобно. Костенурки също не притежавам, имам разни колички в мащаб 1/87 на фирмите Brekina, Busch, Herpa итн, но сред тях моделът Volkswagen "Костенурка" не присъства. Може да се каже само че съм евентуален бъдещ купувач, може би, някой ден.
RailTune са няколко от членовете на този форум, занимават се главно с преправяне на фабрични съществъващи модели в БДЖ вариант и до момента са най-добрите и смея да твърдя че качеството им по нищо не отстъпва на фабричните модели. Постигнатото от тях може да бъде видяно на сайта им http://railtune.com/ както и във фейсбук https://www.facebook.com/RailTune-745190065515621/
Опитах чрез търсачката на форума да открия "Доматката", но нищо не ми излезе, може би темите са премахнати поради продуктово позициониране. За по-късно присъединилите се, историята накратко е следната:
 Един бивш член на форума работеше в пицария "Дон Домат" и шефът му му дал пари като премия да си купи нов локомотив. Той си взел електровоз на Пико от хоби серията, мисля серия 146 или 189 DB, не си спомням точно, след което го беше оклепал, вапцал, шлепал и топил в някаква синя блажна гланцова боя и беше в несъществуваща в реалността синьо/жълта ливрея, като от двете страни беше залепил големи хартиени лепенки с логото на верига пицарии "Дон Домат". След това оспами всевъзможни теми в този форум, публикувайки за щяло и не щяло ни в клин ни в ръкав снимки на така наречената от самият него "Доматка". Сред определен кръг от хора терминът "Доматка" моментално се превърна в нарицателно за клепано боядисване.
 Член съм на няколко групи във фейсбук (вече им изгубих дирите и имената) където виждам разни коруби за Шкоди 43, 43р, 44 и 45, които  изглеждат много добре. Не знам дали са 3D принтирани, рязани, гравирани или отливани, не съм се и интересувал, понеже както споменах не съм производител и не съм се задълбавал в подробности, нито ме интересува да "взаимствам" тайни и информация та да си оправям моите "костенурки". Та както казах тези Шкоди в "суров" вид изглеждат добре и може да се каже обещаващо. След това виждам същите тези Шкоди, оклепани и навапцани досущ като прословутата "Доматка". Именно за това си позволих да препоръчам RailTune. Може пък да се справите по-добре от тях, знам ли, може пък да намерите кусури и в тяхната работа, сигурен съм че ако има такива - то те биха приели конструктивната Ви критика, още повече пък и когато се докажете като по-добри от тях. И не си създавайте грешни впечатления, не съм нито конкуренция на когото и да било, нито поддържам или взимам страна на някой от спорещите. В никакъв случай не съм и завистник и песимист или пък да злобея, напротив, аз съм един от най-много искащите да притежават 04-ка (няколко даже)

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #51 -: 20 Април 2018, 07:27:10 »
Както ви споменах ще направя личен опит с боядисваането.Ако нещата не се получат ще потърся чужда помощ.За най-точното сравнение и да не изглежда самохвалство ще разберете г-н Der Hetzer от колегите, когато сложим на една маса двата модела и колегите ще си кажат мнението къде какво липсва или не.  :hi:
« Последна редакция: 20 Април 2018, 07:32:57 от martochkata »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #52 -: 20 Април 2018, 10:38:24 »


Аз бих желал Мартииин
4етворка да напраааави
по релсите ми ще вървиии
с 4етворката на ... кой ???
на Слааавииии!  :drinks:

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #53 -: 20 Април 2018, 10:56:47 »
Adrian-Нека стане нашият модел, пък ще върви със всичко което пожелаете няма проблем. :hi:  :drinks:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #54 -: 20 Април 2018, 13:28:00 »
ОК, достатъчно чесане на езици и клавиатури по темата "на кой 4-ката му е по-по-най".

Считам публикации от типа на "правя нещо ново и много готино, за повече инфо пишете на ЛС" за крайно неуважителни към останалите членове на форума, но това все още не нарушава правилата в степен, при която да трябва да прилагам каквато и да е модерация.

Темата е на martochkata, за моделите на Мартин Гетов и единствено той може да информира за развитието на проекта, като това ще е най-добре да бъде с повече снимки, за да не се налага другите да гадаят, да спорят, да се заяждат и да се обиждат. Когато съответния модел стане готов, martochkata може да си пусне отделна тема в Зона на търговеца, с цени и условия за поръчки и доставки.

От тук нататък, всеки следващ безмислен коментар, заяждане без обосновка или без някакви факти, ще го считам за СПАМ и директно ще го трия. А който упорства, ще му дам и съответната принудителна почивка.

Това е и последно предупреждение към потребителя МАШИНИСТ, тъй като той е първенеца в тази тема по коментиране "за спорта" и по самия ръб на правилата.


Mixy

Администратор на Railwaypassion.com

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #55 -: 20 Април 2018, 15:19:23 »
Mixi-Точно защото тук не е мястото за говорене на цени още в началото написах да се свързват по тези въпроси на Л.С. въпреки, че на някои колеги това не се понрави.То тук нататък ще качвам по някоя снимка и няма да се коментират такива неща по никакъв повод.Благодаря отново на всички за вниманието.  :hi:

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #56 -: 09 Септември 2018, 10:05:52 »
Здравейте , колеги .
Разполагам с модел 3D на локомотив серия 55 . модела е безплатен свален от румънски сайт.
Тук май някой го представи като свой.
Все едно . Който се интересува , пише на лс.
Веднага му го пращам.
А който желае , може да го постне някъде и всеки да може да си го изтегли.
На мен не ми се занимава.
А който е доволен , може да почерпи , ако иска.  :drinks: :dance1: :dance1: :lol: :lol:

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #57 -: 09 Септември 2018, 11:10:44 »
Брав колега.
Азсъщ го имам модел свален от румънски сайт на БДЖ 55.Ако модела е от същият сайт трябва да се коригира, че има няколко грешки.Модела вече е свален от сайта и го няма там.
https://forum.lokomotiv.ro/viewtopic.php?t=13764

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #58 -: 09 Септември 2018, 14:39:21 »
Не са премахнати файловете
но явно са преместени в Google Диск и сега трябва който иска да ги тегли да си ги премести в своя гугъл диск
Аз ги преместих и вече мога да ги свалям
9 файла са общо явно е съставен от 9 части
Ако някой иска аз мога да му ги пратя на имейл евентуално файловете са в *.stl формат

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #59 -: 12 Септември 2018, 11:33:25 »
И какви са особените достоинства на това румънско 3d? Малко по - нагоре видяхме унищожителна критика на модела на Слав, а той е много, ама много по - добър. :fie: