Автор Тема: Моделите на Мартин Гетов  (Прочетена 27382 пъти)

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #75 -: 15 Октомври 2018, 09:25:42 »
Колега svetljjjo , всеки моделизъм има 2 категории.
1 - СТЕНДОВА , тоест дали отговаря на мащаб , детайлност , елементи , изработка и прочее.
2 - ДИНАМИЧНА , тоест движение по трасе предварително определено от журито / комисия по оценяване.
В случая е оценка за стендов модел , тъй като изложбата е насочена към първата категория
А моделите могат да си джиткат по трасето с 200 , 300 и въобще да се движат.
Всеки самоходен модел може да бъде и стендови , но стендови модел не може да бъде движещ се , ако не е направен като такъв.

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #76 -: 15 Октомври 2018, 09:50:41 »
Медалите и грамотите ги получихме на конкурс на които има поне конкуренция.За разлика от други колеги тук не се хвалим със спечелването на самостоятелни еднолични кконкурси.
Мисля че нямаше да е лошо да доидат още колеги, а не само да пишат зад компютъра.
На наградените ЧЕСТИТО. :drinks:

Не зная какво целите, но тези думи само ще предизвикат гневни обратни реакции, затова, моля, въздържайте се от такъв назидателен тон.

Dispatcher
« Последна редакция: 15 Октомври 2018, 09:55:43 от Dispatcher »

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #77 -: 16 Октомври 2018, 13:25:51 »
Здравейте колеги!  :hi:
Ето и няколко изцяло мой модели в процес на разработка.И специялна благодарност към Краси Танкиста за лентите на 06. :hi:  :drinks:











Един БДЖ 44 001 в разработка за разнообразие.  &bgflag






 &bgflag bg&flag

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #78 -: 16 Октомври 2018, 13:42:40 »
Малко си попрекалил с боята на 06, и трябва да и понаместиш лентите (фолио предполагам).
Иначе бива.

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #79 -: 16 Октомври 2018, 14:02:17 »
Благодаря но като за лично ползване е супер.Така е като истинска 06 леко омазана.
« Последна редакция: 16 Октомври 2018, 14:06:40 от martochkata »

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #80 -: 16 Октомври 2018, 16:23:10 »
Поздравления за хубавите модели! :hi:
Шестака в коя епоха ще го правиш? Имаш ли номер и дата на ревизия на локомотива?

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #81 -: 16 Октомври 2018, 18:15:23 »
Трябват ми само комплект табелки и е готов на 100%, ако някояй продава да пише моля на ЛС.
В деня на отворените врати ще видите всеки модел в движение независимо докъде е направен.
 :hi:

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #82 -: 16 Октомври 2018, 23:08:16 »
Цитат на: martochkata link=topic=5072.msg113114#msg113114 date=1539702923
Трябват ми само комплект табелки и е готов на 100%, ако някояй продава да пише моля на ЛС.

Мисля, че все още си далеч от изработване на модела  :hi:. Въпреки че аз не изработвам модели, ще си позволя да ти дам няколко съвета: Преди всичко трябва да уточниш в коя епоха ще е локомотивът, тъй като има разлика в ливреите. Специално за 06 БДЖ съм виждал ливрея в 4-та епоха и ливрея в 6-та епоха, като локомотивите имат и някои дребни конструктивни разлики. След уточняване на епохата, трябва да се избере експлоатационен номер, който да съответства на датата на ревизия на реален локомотив. Не е достатъчно да се налепят някакви ваденки с дати на ревизия, които в действителност не съответстват на експлоатационния номер. За това трябва информация за реални локомотиви 06-та серия, снимков материал и пр. Специално тези ленти, които си сложил, по мое мнение съответстват на ливреята от 4-та епоха, само че при нея фаровете са с по-голям диаметър от тези на модела, който си снимал. Отделно дръжките и плуга също не съответстват.
« Последна редакция: 16 Октомври 2018, 23:18:34 от pavlinbg »

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #83 -: 16 Октомври 2018, 23:14:03 »
 :drinks:  :hi:  bg&flag
« Последна редакция: 16 Октомври 2018, 23:20:07 от pavlinbg »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #84 -: 17 Октомври 2018, 00:10:55 »
То ако говори за това... и рамата е по-дълга от 06 с което автоматично модела не може да бъде БДЖ 06. Но щом на собственика му харесва, значи всичко е наред.

martochkata

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
  • Рейтинг: 45
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #85 -: 17 Октомври 2018, 07:24:39 »
Това което твърдите, че рамата е по-дълга е абсолютно неверно и грешно.По-добре проверете следващия път аз го проверих със оригинала и на дължина е точен още щом чух такива твърдения преди време.Уважаеми господа които твърди, че рамата е по-къса тъне в голяма заблуда. :hi:

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #86 -: 17 Октомври 2018, 12:05:20 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=5072.msg113117#msg113117 date=1539724255
То ако говори за това... и рамата е по-дълга от 06 с което автоматично модела не може да бъде БДЖ 06. Но щом на собственика му харесва, значи всичко е наред.
Интересно , как разбра , че модела е по-къс като на снимките размер , няма ?
И друго : модела е награден на изложба - ГРАМОТА И МЕДАЛ
Комисията по награждаване е от 5 / пет / души.
А те са перфекционисти на стендовите модели и със сигурност всичко се мери мащабно , дали отговаря на оригинала.
Очевидно , според твоите писания и те не разбират и са сгрешили.
За да има награда 1 модел се вземат минимум 3 или 5 мерки в зависимост от модела - пояснявам за не запознатите с този тип оценка. - Стендова оценка . другата е Динамична - в движение по трасе / маршрут или полигон.
ЕДИНИЯ РАЗМЕР , ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е ОБЩА ДЪЛЖИНА !
Казвам го най - отговорно като член на комисия по награждаване и участник в много изложби.
Колкото и 1 модел да е перфектен , няма шанс за награда , ако не отговаря на оригинала и обратно , може да е процес на изработка и да е награден , ако направеното до момента отговаря на мащаба.

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #87 -: 17 Октомври 2018, 12:13:20 »
Цитат на: pavlinbg link=topic=5072.msg113115#msg113115 date=1539720496
Въпреки че аз не изработвам модели, ще си позволя да ти дам няколко съвета: .....

Позволено ли е да попитам, след като очевидно сте много навътре в БДЖ-то, защо не правите модели и правил ли сте някога?

Не се заяждам, просто наистина ми е чудно - такова знания се трупат с много четене, а да си останат само теоретични.  Аз все още съм новобранец и се мъча да разбера някои неща...

Основното, което ме мъчи е, че на някои хора им прави огромно впечатление дребните детайли, а се примиряват с кардинални разлики на моделите спрямо реалността - например този 06 реално не е ли дизел, а моделчето е електрическо - разлика от земята до небето, но минава...странно ми е.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #88 -: 17 Октомври 2018, 12:15:39 »
Момчета, добронамерена критика не понасяте ама хич.
Ще ви споделя в другата тема моето мнение, но не разбирам защо така с рогите напред.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: Моделите на Мартин Гетов
« Отговор #89 -: 17 Октомври 2018, 12:35:12 »
Марто, модела ти е с по-дълга рама и с по-малки долни фарове.


Ето как е в действителност