Автор Тема: LOKMAUS 2 проблем  (Прочетена 12007 пъти)

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #15 -: 22 Май 2018, 20:51:32 »
 Много добре, че си намерил  проблема. В първият  пост си написал, че на мастер и двете мишки и кабели са работели. Явно проблемният кабел е давал от време на време.   :)

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #16 -: 22 Май 2018, 21:48:26 »
То в мастър гнездото като се включи тя не търси комуникация и двете жила да са прецакани ще бачка това опитно се убедих
само тая която се включи в слейв почва да вика на мастъра че се е закачила да и дава адрес и ако нищо не получи след около 3 сек
изписва Е7 .
Ама ако само едно жило е прецакано явно получава нещо а не го разпознава и си седи на L2

Аз много се чудих защо тея кабели се прецакват
в работата си имам досег до лан кабели много и те са подложени на невероятни мъчения гази се с крака върху тях оливат се със саламури по буксите се събира тонове клей мас и кво ли още не изобщо правят ги на гъз ама те бачкат .
Става въпрос за хранителни магазини и комуникация на везните по витрините  с централния сървър и това мнинава и през няколо суича .

И стигнах до извода че има разлика в кабелите FTP кабела е с твърди жила освен това не е чиста мед има примес некъв щото жилата са по твърди от обикновен кабел със същия диаметър. А кабела на роко е многожилен мек и поради тая причина явно
е доста капризен  ;D

направих си труда да разчопла една от буксите дето бях отрязал да видя къде се губи връзката и се оказва че кабела е здрав не е прекъснато жило никъде в самата букса шиповете на пиновете които пробиват кабела като се кримпне не минават през средата на жилото явно щото е многожилен и мек ами на някой ат тях е минал от страни явно мекото жило се измества лесно
то нали има канали в самата букса . И шипа като е минал от едната страна е закачил много малко от жилото на кабела и явно след време тая връзка пропада
« Последна редакция: 22 Май 2018, 21:56:11 от svetljjjo »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #17 -: 23 Май 2018, 08:00:44 »
svetlljjjo, едно от първите неща,които се учат (някъде), е че "Токът тече по две жици".
Тръгва (от някъде), върви по едната жица, стига до някъде (върши си работата) и по втората жица се връща почти там, от където е тръгнал.

Изключения - няма. Дори ако бръкнеш с пръст в контакта, токът ще тръгне от Козлодуй, ще мине по разни жици, през теб, и след това през земята, която макар и да не е от бакър провежда ток, т.е. Земята е втория проводник. И за влака токът върви по едната жица (която се вижда горе на високо), върши си работата в локомотива и през релсите и през втора жица се връща там от където е тръгнал.

Така че на твоите мишоци:
- дали ще им прекъснеш трето краче,
- дали трето и четвърто,
- дали от едната букса,
- дали и от двете,
- или едната жица ще я прекъснеш на едната букса, а другата - от другата букса.

Все тая. Както писах на предишната страница, мишките ще работят като мастър, но не и като слейв. Защото на мастър мишката не и трябва да си говори с други такива. А слейв мишката си говори само с мастъра, но не и с усилвателя (на който му викат централа).

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #18 -: 23 Май 2018, 16:57:42 »
mitko0888 ще се опитам да отговора като игнорирам сарказма и негативизма той и без това лъха от тоя форум в огромни количества


Абсолютно прав си че ток може да тече само при затворена верига
ама даваш ли си сметка че имаш обща маса между всички устройства
понеже те са със общо захранване предполагам и сам можеш да предположиш какво означава това

Ако не вярваш на написаното от мен в предния пост лесно можеш да го провериш и да споделиш получените резултати

Това което съм написал е базирано на непосредствени тестове не на предположения

При липсващ един от двата комуникациони и по точно 4 от ляво на дясно от страната на пиновете гледано
мишката ще забива на L2
ако и двата липсват или има некъв друг хардуерен проблем ще изпише E7

защото на забил слейф на L2 вадя мастъра и слейфа веднага почва да редува L2 и E7 и така до безкрай
щом включа мастъра слейфа изписва L2 и седи така до безкрай

надявам се че ще е полезно на някой щото аз лично не намерих тема за проблема забиваща мишка на L2
като това не означава че тя ще забива на L2 само поради тази причина но това е със сигурност една от възможностите  :good:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #19 -: 23 Май 2018, 18:12:40 »
Още в началото ти започна с две кабелчета, които си замерил и всички пинове са налице. Въпреки това, от описаното от теб, най-вероятно беше да има проблем именно с пинове 3 и 4, и затова в първото ми обаждане ти напомних да ги провериш. След това ти предложих да не бързаш да сменяш транзистори или интегрални схеми. И както разбирам действително проблемът се оказа в кабелчето - пин 4. Чак пък сърказъм и негативизъм ... ?

По добре кажи какво ще пише на дисплея ако сложиш само слейв, без мастер.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #20 -: 23 Май 2018, 20:02:10 »
Off-Topic:
По добре кажи какво ще пише на дисплея ако сложиш само слейв, без мастер

Ако сложиш само мишка в слейф гнездото без да има мишка в мастър
на слейф мишката ще изписва  L2 и Е7 и така до безкрай
L2 означава че си е заредила софтуера или фърмуера както искаш го наречи
Е7 е описана грешката какво означава като към даденото от роко описание може да се добави
възможността за липса на комуникация изобщо но явно от роко са предположили че кабел или букса никога не могат да се прецакат
за това не са го и включили .

Ако обаче липсва само един от двата пина за комуникация мисля че те са двата пред последни 2 и 4 не ми се рови сега в нета да видя кои точно бяха  слейф мишката ще забие на L2  и ще седи така до безкрай
а мастър щи си изпише L2  и ще си превключи в режим готовност като ще се появи последния адрес на който е работила или ако не е ще изпише дефаулт адреса 03 и е готова за работа

И така се получава ситуацията мастър работи нормално слейф стои на L2  и не мърда  ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: LOKMAUS 2 проблем
« Отговор #21 -: 23 Май 2018, 21:28:00 »
Тониемиполиижени си е най-добре - ни Л2 го вълнува , ни Е 7
..