Автор Тема: Софтуер за каталогизиране и инвентаризиране на колекции и принадлежности  (Прочетена 15148 пъти)

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
единственото дето има смисъл човек да гледа.

http://stecotec.de/produkt/stecotec-modellbahn-verwaltung

сега, те като компания не ги интересува за никой извън немскоговорящите и лично аз никога няма да им дам и стотинка..

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Тъй като аз повдигнах въпроса, ето още едно нещо, което намерих наскоро:

Yard Office - Model Railroad Inventory Software

Има безплатна и платена версии. Безплатната има всичко необходимо за инвентаризиране на всяка колекция, а платената добавя и някои екстри, като повече картинки за бройка, търсене с филтриране, импорт/експорт и т.н. На някой може да му бъде от полза :)

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
За целта аз използвам екселска таблица. Предвидил съм графи за инвентарен номер, жп администрация, епоха, описание на модела, мащаб, производител, артикулен номер, експлоатационен номер, цена на придобиване, както и обща графа "забележка". Умишлено съм разбил информацията в повече графи, тъй като екселската таблица може да се използва като основа при програми за база данни, което улеснява търсенето по даден критерий - напр. по описание на модела - спален вагон, eaos, zags и др.  По-нататък ще направя снимка на всеки един модел, като в таблицата има възможност за поставяне на линкове към снимките.

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Колеги дайте примерни скрийншотове на вашите EXEL таблици.
Да разгледаме и да коментираме критериите, по които правите вашите списъци.
Започнал съм и аз да си правя такава таблица
и искам да разбера точно как да я структурирам.



svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Пробвали ли сте гугъл таблица
никак не е лош инструмент онлайн е споделя се лесно съхранява се вечно
има всички възможности на ексел
ето една примерна която аз ползвам за една игра която играя

https://docs.google.com/spreadsheets/d/14Rsn5-bhkEvef5Qg0u_mImk1tyB2h0I6dbHez7VLnII/edit?pli=1#gid=0

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Цитат на: Ivo Nedkov link=topic=4886.msg111970#msg111970 date=1528022453
Колеги дайте примерни скрийншотове на вашите EXEL таблици.
Да разгледаме и да коментираме критериите, по които правите вашите списъци.
Започнал съм и аз да си правя такава таблица
и искам да разбера точно как да я структурирам.

За жалост по технически причини в момента не мога да ти дам скрийн шот, но мога да кажа какви графи съм включил, а те са следните: 1. - инвентарен номер от колекцията; 2. - описание (вкл. посочване на типа и точните характеристики на подвижния състав като напр. тип B/Y70; Bcme); 3. - администрация; 4 - епоха; 5. - производител; 6 - арт.N; 7. - експлоатационен номер; 8. - дата на ревизия; 9. - мащаб и 10. - забележка.
Разбира се, към посочените критерии за опис, могат да се добавят и други, като напр. вид на захранване, дата на придобиване и др., както и да ги подредиш в различна последователност, както сметнеш за необходимо.
« Последна редакция: 03 Юни 2018, 15:57:06 от pavlinbg »

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
pavlinbg, благодаря за информацията, знаех си че бях пропуснал някоя графа.  :)