Автор Тема: Информация за уеб сайт  (Прочетена 3432 пъти)

TheCharmedOne

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Информация за уеб сайт
« -: 16 Август 2018, 17:41:42 »
Добро утро! С мои роднини имаме идея да правим сайт и да инвестираме в него. Искаме да го популяризираме възможно най-много, за да стане известен. Намерили сме и екип, който ще ни помага за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, които ни интересуват:
1.   Кой вариант е по-добър  - да вземем нов домейн или стар. Четох доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се позиционира в търсачките. Ако това е вярно, от къде мога да го взема и каква ще е неговата цена?
2.   Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.   Някъде четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какъв ефект ще мога да получа. Тук отново стои въпроса как точно да я направя – с чисто нови домейни или със стари.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Информация за уеб сайт
« Отговор #1 -: 17 Август 2018, 16:36:28 »
Здравейте! Този форум е за жп моделизъм! Без да подценявам способностите на някой от членовете му, но сигурен ли сте, че задавате въпросите си на правилното място?
« Последна редакция: 20 Август 2018, 10:57:46 от Dispatcher »

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Информация за уеб сайт
« Отговор #2 -: 17 Август 2018, 18:21:55 »
Да сподела моето мнение понеже съм се занимавал преди доста години с онлайн игри

Първо трябва да уточниш на каква тематика ще е сайта

Има много хостинг компаний които предлагат безплатен домейн със закупуването на някой от хостингплановете им
Желателно е да е българска компанията за да може при проблеми да получиш съпорт ако е чуждоезична трябва да си с перфектен английски

Относно домейна няма разлика дали е стар или нов той трябва да бъде максимално близък до темата на сайта
Те домейните не са доживотни те се купуват за определен период .
А и цената е много различна за различните домейни .Като тези от типа .com .info   .net
са с най малак избор понеже са най старите и хората са използвали всички възможни думи
Иначе за популяризирането на сайта отдавна мина времето когато можеше да излъжеш гугъл бинг и амазон с линкове
и препратки или както ти им викаш спомагателни блогове
Вече алгоритмите са им на такова ниво че дори се справят по добре от човек
Истината е сайта и съдържанието да са наистина интересни да отговаря съдържанието на темата на сайта
И най важното е да се регистрираш в гугъл+ тожй предлага инструменти за уеб администратори които са по мое мнение безценни
за човек който иска да направи сайт и да изкара нещо от него