Автор Тема: Линк към нещо интересно - има все пак връзка с хобито ни!  (Прочетена 178619 пъти)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Много интересен и показателите документален филм:
https://youtu.be/figiSSgjvk0

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Интересно и любопитно от американска земя:
https://youtu.be/bUho7DgvPxw
...от архивите.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Олеее, добре че някои четат "Банкеръ Daily"....
Статията в електронният им сайт, явно е поръчкова и цели подпоммагането изкарването...
не само на визираните там 15.057 млн. лв. без ДДС, но и на мноооого повече пари, които българския
данъкоплатец ще плати на определени фирми, които намествайки се в тази ниша, новооткрита услужливо
от някои отговорни фактори, на държавна служба, започват да отварят все по настойчиво.
Не съм специалист (а сред нас има дори действащ такъв...) но доколкото знам, въпросните стари
релейни системи, още при проектирането са така направени, щото ако някое реле (висш клас) ОТКАЖЕ,
няма как това да не бъде забелязано и подменено, а системата да не се "самоопази" от грешки заради неговият отказ.
И доколкото си спомням (имам и видеокадри) по първа и втора линия на софйиското метро са монтирани при строежа им,
включително и тяхното удължаване с нови метро странции, именно такива релейни системи , които са и ВИЗУАЛИЗИРАНИ
на ниво местни лаптопи (компютри) и в Централния Диспечерски Пункт. Те не са само визуализирани, но се явяват и нови пултове за управление било то на местно ниво (след допуск на достъп от ЦДП) и централно ниво от въпросното ЦДП!!!
Тоест тази система и направена с релейните системи, но визуализирана и управлявана с цифрова техника.
Подробностите не ги знам (и не ме интересуват), но явно системата е достатъчно надеждна и...
да се върнем на статията в ежедневния банкер - става въпрос  за много пари, които вероятно ще бъдат откраднати и...
встъпването в нова ниша, на строго определени фирми...които вероятно ще делят печалбата от "проектирането" на съществуващи
системи с тези които им ги поръчат...
Та така...
« Последна редакция: 06 Октомври 2022, 20:15:41 от pach »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма