Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Едно нестандартно кръстовище в 1:120/ Non-standard rail junction in 1/120

<< < (2/3) > >>

dred77:
 Много добро ! Само едно питане имам , тука:
ако мине метална колоос няма ли да окъси? Такива неща /имаше някъде тема мисля за направа на стрелки ,ако не се лъжа/ са доста полезни. Отново браво ,че си споделил със снимки техниките. :good:

София 70:
Там ще изпиля на 45 градуса и ще възстановя с поксипол.Вече имам опит.

pach:
Благодаря!
Да, наистина нЕкой забележки са от значение.
Електрически релсите не са най-доброто, но както каза и Георги,
решение има. Аз бих ги направил от подходящо дебела листова пластмаса изрязана и вградена в дълбочина на предварително
вдълбани гнезда в траверсите. Но и от  поксипол става, щото с това има опит човекУ.
Траверсните скари на кръстовища не са така както на направеното. За справка може да се види оригинално кръстовище  на Тилиг-а, на което е дадена електрическата схема.
Не знам да има в истинските железници кръстовища и как изглеждат в действителност..
Следващия път ще си поиграя и траверснатя скара да е вярна.
Първоначално беше направено от цяло парче стъклотекстолит,
но резултата беше меко казано...противоречив, заради неточност в радиусите.. Тогава реших геометрията на релсите да се зададе
от водачите на флексовите траверси
Двойнолепящото тиксо и предварителното огъване на релсите добавиха своето за крайния резулт.
Баластирах с кафява баластра, тъй като не можах да направя смес подобна на тази която Георги ползва. А не се сетих да взема от него. Но пък така си е износено ефектно от спиране на колодките.
Благодаря за отзивите. :hi:
Със сигурност ще има продължение. Ще се пробвам със стрелка
за доизчистване на технологията...пък може и да направя " Беселер" с тази технология.Бързо и лесно е - останалото е опит и натрупване на сръчност с нея!
 ;D

Adrian:

София 70:



И едно видео.
https://www.youtube.com/watch?v=LWp-1ktXtR0&feature=youtu.be

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия