Автор Тема: Компресор за аерографа  (Прочетена 60465 пъти)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор от хладилник за аерограф
« Отговор #90 -: 22 Март 2013, 13:14:02 »
Цитат на: Gogo55 link=topic=3209.msg87782#msg87782 date=1363943293
....
Някви други забележки да има още някои да каже как нещо не е в ред и не му харесва, щото видите ли трябва да не е така, ами онака? Да го сравним примерно с винтов компресор дето бачка в некои завод  и храни десетина промишлени машини с въздух и дебит от поне 200литра в минута?
Всичко изглежда супер! Със здраве, безаварийно и най-вече успешно да си го ползваш!
Не гледай какво са ти писали/предупреждавали по-нагоре! Най-вероятно тея личности нямат никакъв опит с подобен тип компресори и всичко е от злоба и завист. Това е истината ;D
Апропо, познавам и хора дето ползват такава техника за тези цели. Лично аз,  съм разочарован от работата с този тип компресор за въздух. В края на краищата, те не са И правени за тези цели.
Все пак живеем(поне на ужким) в свободна страна и всеки може да прави каквото и както си иска, а градивните и креативни съвети и критики винаги са посрещани на нож :)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Компресор за аерографа
« Отговор #91 -: 22 Март 2013, 19:23:06 »
По-скоро към "тея личности" спадаш ти, Любо, който си вечно недоволен от направеното от другите и си класическия пример на БГ [*цензурирано*], който иска с части за 5 лв. да направи това, което другите са направили с части за 500 лв. И понеже няма как да стане, затова всички са ти криви! Ще се радвам да покажеш и твоя "турбокомпресор с двоен турбоаерограф за денонощна работа за боядисване на дребни детайли" /под 5 мм/, който си направил... Твоята постановка е точно съответствие на ситуацията с издаването на БГ документи - за да е по-евтино МВР купи от "Сименс" машини, които могат да правят по 30 паспорта на ден, купиха малко бройки, а почнаха да ги товарят за 300 паспорта и да реват, че за нищо не ставали! Е, твоята работа е същата - да направим икономия, а после гърч и гърбене до припадък, за да се ударим в БГ гърдите, че всичко е скапано, а ние сме най-умните!  :stop: Ей това е истината...  :hi:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор за аерографа
« Отговор #92 -: 22 Март 2013, 21:16:49 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=3209.msg87789#msg87789 date=1363972986
По-скоро към "тея личности" спадаш ти, Любо...
Ами аз точно себе си имах пред вид. :yes:

Понякога прекрасно разбирам, защо не трябва човек да споделя опита си, ама добро насила не можеш направи...
А тва за частите за 5 лв...  :lol:
Чини ми се бъркаш двата щата ;D, т.е. с някой друг, ама карай, да е весело дет се вика :drinks:

urko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Компресор за аерографа
« Отговор #93 -: 22 Март 2013, 21:27:19 »
напоследък това е най-хубавата информация тук...ще се възпозвам от нея на МАХ!
 :hi:

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Компресор за аерографа
« Отговор #94 -: 02 Октомври 2016, 21:38:50 »
Имам едно въпросче относно компресор със следните параметри:

Аерограф и компресор-комплект AS18CK
Превъзходен мини-компресор с аерограф. Много тих и лек, с регулатор на налягането, автоматично спиране и защита от прегряване.

Параметри на компресора:

Едноцилиндров, безмаслен бутален компресор.
Мощност: 1:5 HP (конски сили)
Напрежение: 220-240V/ 50Hz.
Изходящ въздушен дебит: 23 литра в минута.
Автоматичен стоп: започва при 2 бара налягане и спира при 4 бара.
Манометър и регулатор за налягане, въздушен филтър и влагоуловител.
Нето тегло: 3,6 килограма.
Размери: 245/135/170 мм.
Захранващ кабел: 1,9 метра.


Та интересувам се, понеже съм пълен лаик, дали този компресор е на добро ниво за бъдещо боядисване на модели? В случая е част от комплект с аерограф, но мен ме интересува компресора дали ще ми свърши работа да боядисвам с него?

както и този http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/FALLER/39-7-000-64497-0-0-0-0-0-0-0-0-de-w-0/ein_produkt.html

кой от двата е по-добър избор?
« Последна редакция: 02 Октомври 2016, 21:41:04 от Велко »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re: Компресор за аерографа
« Отговор #95 -: 28 Януари 2019, 19:43:31 »
Да разбутаме отново темата.  Ето още един алтернативен метод за направа на компресор с бутилка. 
https://www.youtube.com/watch?v=LufOrt5yoJU

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re: Компресор за аерографа
« Отговор #96 -: 30 Януари 2019, 18:39:40 »
Още подробности за компресор от хладилник ! https://www.youtube.com/watch?v=hPutRSzDEOA