Автор Тема: Бдж серия 06 - версия поредна  (Прочетена 18777 пъти)

LDimitrov

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 123
  • Рейтинг: 279
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #60 -: 29 Януари 2019, 11:04:28 »
Я виж ти – паснали ушите точно където им е мястото! Обаче на средната покривна секция трябва да са в средата, а не по краищата. Така поне се вижда на снимката която ти пратих преди известно време.

Тези буфери не са за тази машина и извинявай, но считам материала за най-безотговорно похабен, защото са силно ограничен брой. Това в моделно отношение, а не съм видял такива да са слагани изобщо по истинските шестици, но пък аз не знам всичко.

Имам и един въпрос: как се бори със старата боя преди новото боядисване?
Понеже фабрично синьото е нанасяно върху бялото, там се образува един "скок" който никаква боя не може да скрие. Лечението е или шурка, или сваляне до нула на фабричната боя с някаква химия. Хрумва ми, че е възможно и напластяване в ниската част на още боя до изравняване на нивата, но аз не бих го направил така.

И малко за фотографията - за мен си съм установил три прости правила когато искам да илюстрирам нещо:
1. Обекта да е центриран и да запълва колкото се може по-голяма част от "кадъра". Лесно постижимо от съвременната техника. При висока резолюция, за постигане на тази цел неоценима помощ оказва и Photoshop.
2. Използване на едноцветен, контрастен на обекта фон с плавни преходи, ако има нужда от такива. Три различни по цвят картона формат А2 от книжарницата (син, зелен и черен), напълно ме устройват засега. Всъщност те се виждат по моите снимки.
3. Светлината – вероятно най-важното. Препоръчително е ползването на дневна светлина, ако я няма нужната за добра снимка осветителна техника.
Понеже не съм фотограф и не ми се навлиза много в материята, след няколко опита приех за удовлетворителни резултатите при спазване на горните изисквания. Сигурен съм че дори само ползването на споменатия фон ще подобри видимостта – повярвай ми, на снимка на която има светещ монитор, а ти показваш нещо друго, това другото не печели от наличието на монитора.

Пиша ти горното, понеже си споменал следваща машина с повече екстри. Вярвам ще приемеш моето "било-не било така" по правилния начин.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #61 -: 29 Януари 2019, 18:27:33 »
Свалянето на синята и бялата боя се случва с различни химии, защото те са бои на различна основа. При всички положения, след това се налага финно полиране на целия модел.

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #62 -: 29 Януари 2019, 22:27:48 »
Краси е прав с химия е, нарича се терминатор.Сваля всичко до смолата.После следва шприцване .леко полиране и отгоре грундиране след което се нанася първия слой боя.
« Последна редакция: 29 Януари 2019, 22:35:00 от vankata86 »

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #63 -: 29 Януари 2019, 22:37:00 »
И за буферите мога да поспоря ,за коя машина са?Къде пише ?Нима има точни описани правила на коя машина какво да сложим.Не!Разбирам ,че се гледа доставерността и идентичноста на модела с реалния.В подкрепа на думите си поствам следващата снимка.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #64 -: 29 Януари 2019, 23:08:06 »
В интерес на истината, фаровете ти са добре, като големина.  :good: Струва ми се, че не са с точната си форма, но гадая, може и да бъркам, просто не ги виждам добре на снимките ти. При всички положения последната ти шестица е доста по - добра от предишните. Прогресираш с всеки следващ модел, което струва ми се е и целта на това занимание.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #65 -: 29 Януари 2019, 23:26:42 »
Позволявам си да те поправя. Моделът на МТБ не е от смола, а е от полистирол или някакъв друг подобен материал. Произведен е по класическия начин, чрез шприцване в метална матрица. :)

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #66 -: 29 Януари 2019, 23:28:03 »
Благодаря,именно това е, искам до достигна до някакво ниво,което да ме удовлетворява.И при всеки направен модел все си викам може и още по добре и така се продължава с бройките. bg&flag

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #67 -: 30 Януари 2019, 07:22:37 »
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=5174.msg114353#msg114353 date=1548796086
В интерес на истината, фаровете ти са добре, като големина.  :good: Струва ми се, че не са с точната си форма, но гадая, може и да бъркам, просто не ги виждам добре на снимките ти. При всички положения последната ти шестица е доста по - добра от предишните. Прогресираш с всеки следващ модел, което струва ми се е и целта на това занимание.

Прогрес определено може да се каже че има. Остава да се пребориш със снимането, че да се вижда добре какво си направил. Независимо от това мисля че трябва да поработиш върху боята. zazo писа поне два-три пъти по въпроса. Според мен е все още "твърде дебела" и замазва всичките детайли по коша. Поне като сравнявам снимка на грундираната коруба (http://prikachi.com/images/335/9466335m.jpg) с крайния резултат.

За мен все още е отворен въпросът с челната греда на тази наша 06. Все си мисля че може да се резне с 1 мм още в началото.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #68 -: 30 Януари 2019, 09:38:37 »
Докато никой все още не е отишъл да премери истинския няма как да се докаже истината. Извинявам се, ако някой го е премерил, пък аз не съм разбрал. :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #69 -: 30 Януари 2019, 10:18:59 »
Ванката наистина става все по-добър със 'секи следващ модел!!!
А ако ползваш мат + лак, или полумат без лак дали няма да ти станат още по-хубави моделите!? Спри малко и поекспериментирай на кофички от кисело мляко.
Те са първия помощник на моделистта! ;D

Имам два въпроса засегнати в твоята тема.
Защо казваш за корубите ти да са от смола?
Кой точно ги прави всъщност?

И ще ползвам твоята тема, защото тук стана на въпрос.
Към Краси  :hi: - защо като са полистирол и производни
казваш за шлайфане? Шлайфане след сваляне на боята ли,
ил шлайфане след последващо китване?

Аз свалям боя с разтвор на сода каустик - безотказно
и качествено. Обикновенно следва хубаво измиване
с топла вода и четка за зъби до окончателен резултат.
Но ако не съм китвал  (шприцкит) - не шлайфам!
Дали това не ми грешка ( макар да не съм забелязал лош вид)?
 :hi:

ПП, То "Терминатор"-а, както и " Смивка за блажна боя" на "Дунав" -Русе, са точно сода каустик с още нещо за кашообразния вид.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #70 -: 30 Януари 2019, 14:26:20 »
Шлайфане след сваляне на боята или преди грунда, както повече ти харесва. Най добре е да не се ползва грунд, а направо с боята, но за съжаление това не винаги е възможно. Когато имаме ецвани елементи върху корпуса, и когато той е от смола грунда е задължителен. Ако боядисваме с автолакове с втврдител може да избегнем грунда, но е нужно досконално почистване на аерографа след работа. Забравим ли го и да го накиснем в коресилин, няма да помогне. Между другото боята се сваля добре и със спирачна течност.
« Последна редакция: 30 Януари 2019, 14:29:12 от Krasi Tankista »

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #71 -: 31 Януари 2019, 20:22:45 »
Отговарям на по горния пост на колегата Митко ,никъде нямам замазани или задебелени детайли от наплъстяване на боя!Модела е като излязъл от завода.Ще се постарая да направя по добра снимка за да се види добре.Просто червения цвят не ми излиза добре на снимките. bg&flag

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #72 -: 31 Януари 2019, 21:02:43 »
Ще чакаме по-добри снимки тогава.

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #73 -: 02 Февруари 2019, 20:08:02 »
Ето и малко от обещаните снимки:





jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #74 -: 03 Февруари 2019, 00:05:56 »
Замърсяване ?