Автор Тема: Бдж серия 06 - версия поредна  (Прочетена 18562 пъти)

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #75 -: 03 Февруари 2019, 17:46:05 »
Ето:





vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #76 -: 03 Февруари 2019, 18:06:47 »

  :prankster: bg&flag bg&flag bg&flag

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #77 -: 03 Февруари 2019, 19:26:14 »
Където си слагал ръжда, търъкни с една клечка за уши, да падне излишното, да не изглежда, като мацана. Най-вече, повече чернилка по покрива и по ръбчетата на всички капаци. Супер е станал!
 :im_so_happy: :im_so_happy: :im_so_happy: :im_so_happy:
 

LDimitrov

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 123
  • Рейтинг: 279
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #78 -: 05 Февруари 2019, 16:49:19 »
Еее, Ванка, не така категорично де! Точно за буферите които си сложил, няма какво да се спори. Ти, като ги поиска, какво каза – от буферите за 46-а, нали?
Те са от партидата показана на снимка 29 в темата за 229. Изработени за модели на кончарските машини, като се добавят едни фотоецвани пръстени на талера и плочи на челната греда (имаш и двете). Имам силно подозрение, че с такива са оборудвани само локомотивите преминали модернизация там. Ако намериш 06 или нещо друго снабдено с този вид, ще съм признателен да го споделиш.

Според мен, точното правило в моделизма е само едно – ръководим се по пресъздаваната истинска машина. Нататък е волна програма: донори, детайлизация, боя...
А за истинските буфери има достатъчно стандарти, като избора е на конструктора, но пак избира от стандартизирани изделия.

Доколкото си личи на показаната от теб снимка, буферите ми приличат на неговите си – от онези с пръстените вътре. И понеже спомена достоверност: 06 и 200 – за мен има видима разлика.


Избора е твой и можеш да слагаш където каквито решиш. Аз го отбелязах просто защото не са много, ти го знаеше и очаквах да ги ползваш по предназначение. Мисля да приключвам с буферите.

За химията – благодаря на всички!

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #79 -: 05 Февруари 2019, 20:23:13 »
Неговите са си,забелязах разликата и затова не ги сложих.Инак ще си чакат реда за 46 200.Благодаря. &bgflag

LDimitrov

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 123
  • Рейтинг: 279
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #80 -: 11 Февруари 2019, 08:43:20 »
Ванка, ето и картинката. Махаш INDUSI-та, правиш отвори (приложих истинското) и ей там, около прожектора, ако може да загладиш мястото...  :good:



Ако намеря още дреболии, преди да си започнал новия да пиша ли? Във всички случаи – забавлявай се.

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Re: Бдж серия 06 - версия поредна
« Отговор #81 -: 11 Февруари 2019, 20:39:27 »
Здравей,да видях точно за което говорихме онази вечер за същото място се сетих и аз,та така де,ще направим промените.Разучавам нещата по конкретната машина (ти знаеш за коя става въпрос).И яко действам.Само БДЖ!  &bgflag &bgflag &bgflag