Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Представете модел на български подвижен състав | Review a BG model

БДЖ 55 от месинг

(1/12) > >>

Krasi Tankista:
Много колеги от форума настояват да ви запозная с този модел. Явно времето за това дойде. Няма да се впускам в излишни литературни упражнения, всички любители на български ж.п.състав познават добре този локомотив. За много от нас той е любима машина и мисля, че заслужава достоен модел. Тук ще ви запозная с първия прототип на модела  върху шаси от Piko Mak 1206.





vankata86:
Жестока е Краси! &bgflag &bgflag &bgflag

Krasi Tankista:
Това е само първият прототип.Чрез него уточних технологиите и разбира се си направих някои изводи, които са отчетени в следващите няколко екземпляра. Например внесени са множество поправки по екстериора на машината и са разработени всички известни ми до момента модификации. В зависимост от желанието на всеки любител на 55 - та, мога да направя конкретен локомотив подвизавал се в БДЖ, БЖК, Газтреид, Експрес сервиз и т.н. Фабричното пиковско шаси не ме удовлетворява и затова реших да си разработя специално за тази машина. В момента се произвежда пилотната бройка. Двигателят е Машима или Канон. &bgflag

Nenchev:
И да ми покажеш задвижването, че руските ТГМ и ТЕМ са с подобни конструкции и моето мотор-талига задвижване не е подходящо...

Krasi Tankista:
Е това е вече съвсем друга задача. Задвижване за тях има от ROCO ,то не е проблем. За разлика от Piko  там нещата са решени по най - добрия начин. Има подходящи талиги решението е бързо и удобно. Предлагам ти, ако ще говорим за руските маневрени локомотиви, нека не е в тази тема. :ok:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия