Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Увеличаване на ампеража.

<< < (5/5)

svetljjjo:
Да почистване на колектора и четките и смазване доста подобряват нещата ама за съжаление старото си е старо
Принципно старите локове се нуждаят от нови двигатели за да се доближът до хода на новото производство
Намирането на подходящи двигатели обаче си е ебаси и скъпото начинание а други подходящи от стара електроника пък много трудно се напасват  ;D

Madness:
Почистват се и обслужват. Все пак това е част от нещата, които ми доставят удоволствие, освен самото движение. Само още не мога да преглътн цената на последната смазка, която взех.... около 25 лв за 4 г. :) Чудя се ако използвам грес финна, синя или графитна дали не е по-добре....

svetljjjo:
Аз лично смазвам с масло за вакум помпи понеже е предвидено да минава много въздух има го в магазините за хладилни части
и остава доста по дълго от другите не се изпарява лесно и е със среден вискозитет нито много гъсто нито много рядко
Не съм привържаник на греста и други такива смазки понеже има навика да се набива и прах в нея и след месеци доста се сгъстява
а и после трудно се чисти

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия