Автор Тема: Забелязано в нета. Защо пък да нямам право на отговор?  (Прочетена 3904 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Имахме си нарочна за това тема, гледам - всичко заключено ... но все пак да напиша какво срещнах да се споменава за мен (във ФБ страницата на Railway Passion):

Цитат:
По повод на коментара на mitko888 - поканих го в работилницата с надеждата да ми помогне и да ми даде съвет в  изработката на кинематиката. Надявах се, че като по-опитен, по-знаещ, по-можещ ще получа ценни съвети. Получих инсформация: "Прочети NMRA", прегледай стандартите, виж в GOOGLE, оправяй се..
Благодаря, mitko888!
Край на цитата.

Замислих се дали да не пусна покрай нещото си подобни изказвания, но все пак реших да отговоря тук.

Да г-н Ненчев, наистина ти казах че не помня наизуст такива работи, и да напишеш каквото сам казваш в гугъл - излиза:

https://morop.org/index.php/de/nem-normen.html

Където АЗ ти казах че е даден ГОТОВ ЧЕРТЕЖ на кинематиката: https://morop.org/downloads/nem/de/nem352_d.pdf. Даже в два варианта.

Освен това във форума пуснах и снимки на самоделно направени ОТ МЕН кинематики:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3947.msg113447.html#msg113447
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3624.msg94826.html#msg94826

както и на линк към кинематики, създадени от други хора тук, във форума:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3305.msg58977.html#msg58977

като в дискусията за кинематики, в коята и ти самият участва, други хора дадоха и други линкове за кинематики.

Дали се очаква нещо повече, което да оцениш като "ценен съвет" за кинематиките?

Едновременно с това, при моето посещение по твоя покана при теб, ти "дадох ценната информация" и за точните чертежи на едно шаблонче, което ти сам каза че ще си изработиш с необходимата точност и допуски, вместо да даваш 30 лв. за него и да си го купиш готово. Както и специално за теб качих снимки на окачване на талиги и какво ли още не. Да не говорим че още с появата ти тук, дадох достатъчно "ценни съвети" по отношение на задвижванията, които правиш. Дадох достатъчно линкове към МОИ клипчета КАК ТРЯБВА ДА СЕ ДВИЖИ един жп модел, както и към МОИ теми във форума за различни задвижвания, които лично аз съм изработил, и то с подръчни инструменти и материали. Не за да ти бъдат еталон, но поне да видиш и нещо различно от единственото ти известно на теб Механо.

Освен това съм изразявал винаги забележките си по отношение на представените от теб модели, и примери кое и как да опиташ да подобриш.

За съжаление, не видях по никакъв начин поне малко да отразиш нещо от коментарите ми по отношение на твоята работа. Считам че положих повече от достатъчно усилия. Няма да коментирам и отношението ти към забележките на други уважавани от мен съфорумци - те са ясни на всички и са извън заглавието, което съм поставил.

По принцип не съжалявам за времето, което съм прекарал с това мое хоби, но в случая действително СЪЖАЛЯВАМ за времето, загубено с теб.
(Оставям настрана отношението ти към форума и някои участниците, което е меко казано неподходящо за човек с твоето положение).

ПС: На мунчо няма да му отговарям, явно до толкова е далече от нещата че не разбра от десетината адаши кой - кой е и какъв е. Простено му е.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Само не мога да разбера защо пускате подобно мнение в този момент - първо това са лични отношения, второ случаят се отнася до човек, който е поставен под модерация и не може да се защити по начин, по който той най-вероятно ще иска и трето - цитатът явно е от Фейсбук, защо не се разбрахте там, а избрахте този форум хич и да не питам.
« Последна редакция: 10 Март 2019, 19:17:54 от Dispatcher »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Макар и да не виждам въпросителен знак, от текста разбирам че се очаква да отговоря:

ФБ страницата е създадена от собственика на този форум, сайт и име, и всички сме уведомени за това с този пост:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1771.msg26920.html#msg26920

Дори и по-късно се споменава: "Някои от материалите и снимките са публикувани само там."
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1771.msg90674.html#msg90674

Така че, считам че ФБ страницата е тясно свързана с живота на този форум и сайта Railay Passion.

И тъй като правя разлика между ФБ страница, форум и сайт, а и по традиция на форума, в този "локумен" раздел се пишат такива неща. Няма какво да се разбираме - той си е казал мнението, аз си казах моето. За мен това е важно, затова предпочитам да е във форума. И считам че това касае отношенията ни във форума.

Да, човекът е поставен под модерация, но аз не очаквам отговор от него. А и в модерация той може спокойно да изрази мнението си.

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Прав сте по принцип господин, госпожо, Диспечер!

 Господин Ненчев обаче първи направи това, пренасяйки на принципа "копирай и постави" всички тези неща от този форум, разчитайки там на по-голяма подкрепа...и на това че, там Диспечерът, няма време или може би?!?, гледа по през пръсти на своята отговорност.

Пиша всичко това, щото този форум е минал през сериозни спадове, но има определено своите висини и постижения...

Та доста хора, знаещи и можещи, се отказаха да пишат сериозни и по жп теми неща, заради грубото незачитане на правилата от една шепа тук пишещи.
Слава Богу, част от тях ги няма, други ги отстраниха завинаги, трети пишат от дъжд на вятър, а четвърти си ВЗЕХА ПОУКА! :hi:

Последната година обаче, като че ли форумът отбеляза някакво Възраждане. Споровете, ако и да ги имаше, бяха в рамките на добрият тон и уважението към другата страна.

С навлизането на нови моделисти, които правят някакви неща, даже се почувства свеж полъх - докато се разбра, че тези хора надали биха били търпяни на много други места, заради заядливият си тон и арогантното си държане. Да не ставам голословен - господин Ненчев и компания.

Известно ми е, че не могат на този етап да отговорят веднага, щото половината са под модерация. Обаче не ритам паднали хора - просто се питам какъв смисъл има да им се подсказва по заобиколен начин или пък направо от не малко колеги - "Не се държите спортменски!" Колко пъти да го правим?!?

Не се забелязва никаква промяна в държанието им. Даже стават по-заядливи.

Този форум техен ли е?!?

Те ли задават тонът, начинът на общуване и излагане на доводи и аргументи?!?

Почти off topic : Работил съм над 30 години с лица, най-вече подрастващи, от рисковите групи. Някои отричат, всичко и всички, - други обаче, макар и без родители, не скачат с юмруци и ботуши и черен сарказъм на инакомислещите...

Както виждате, постарах се да не използвам обидни думи и квалификации.

С уважение към форумните членове и без такова към тези, които си мислят, че жп моделизмът започва с тях, и могат да мачкат всички, които не харесват.
« Последна редакция: 10 Март 2019, 19:59:48 от Boris 2-12-4 »

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
За мое съжаление аз на други форуми какъвто е и Фейсбук не мога да въздействам. Там си има правила, рестрикции и прочие, които са извън моето влияние и ми се струва доста некоректно да прехвърляте проблеми от там тук, дори и това там да е свързано с това тук. Съжалявам, но аз НЕ живея за този форум, да седя в него денонощно и като пъдар да пазя да не се нападате един друг! Имам си своя живот, който нямам никакво намерение да жертвам заради нечие уронено самолюбие. Опитвам се да ви помогна да общувате в нормална среда, но ако и вие не помагате, нищо няма да стане!
Смятам, че взех необходимите мерки да санкционирам едно недобро според мен (а очевидно и според вас) поведение и не считам че е необходимо нещата да ескалират.
Затова и най-добронамерено ви моля да спрете до тук по този въпрос! Най-добронамерено! Оттук насетне всякакво развитие на темата Nenchev ще я приемам като лична напатка и безкомпромисно ще реагирам.И ако това не ви харесва, знаете кой е собственикът на форума и ако той ме помоли, незабавно ще се оттегля! Бъдете здрави!
« Последна редакция: 10 Март 2019, 20:36:19 от Dispatcher »