Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Комплекти, модели, планове и работа с LINKA/NOCH

(1/4) > >>

svetljjjo:
Я и аз да попитам нещо за гипса.
Сдобих се от ибей с едни калъпчета за гипсови отливки за сгради и подпорни стени за Н0 мащаб
Ама нещо ме няма в бъркането на гипса пък знам че вие работите по макетите.
Трябва ли да се слага нещо като добавка ?!?
Щото сега ми става доста крехък като исъхне и много трудно се вади отливката здрава трябва да имаш биволски нерви
Гледах в нета се продават некви специални смеси ама много скъпи не ми отговарят на финансовите възможности .
А може и некви чалъми да има при самото разбъркване аз съм лайк в гипсирането  :lol:
Ако някой знае некви трикове и пинизи ще съм благодарен да сподели

Krasi Tankista:
Тези калъпи от какъв материал са?  ;D

svetljjjo:
еми предполагам от силикон ама е възможно и гума да е
за това става въпрос




Имам някакви успехи първите след отварянето на пакета с гипса който купих за лев и нещо станаха много сполучливи и твърди
обаче после следващите стават чупливи доста крехки дали не е проблем и като отвориш гипса да изветрява да се прецаква незнам

Nenchev:
Сложи лепило...Ц-200 върши чудесна работа, а и гипса става по-пластичен.  И за капак, след като го налееш, може да го импрегнираш от задната страна с картини салфетки.  Ама не от тези меките, пухкави, Ами има едни доста по-здрави и плътни.

А, и преди да налееш гипса - задължителни смазка - WD-40, или аз ползвам олио Калиакра - само да се намазни калъпа, да няма останало да се стича...

Krasi Tankista:
Иво е прав, явно разбира не само от чук и длето. Мога да добавя само, че гипса се ръси във водата, а не обратното. Можеш да импрегнираш и с кълчища - това е класическата технология. За отделител можеш да ползваш и сапунена вода.  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия