Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Имам нужда от помощ при макетирането | Need help with layouts

Дължина на Н0 подвижен състав DR/DB, IV-VI Ep.

(1/3) > >>

misho_tabakoff:
Здравейте банда, минаха 100 години ...

Имам питане към всички в Н0 - колко дълга според вас трябва да бъде една пътническа композиция? От колко вагона да се състои? Става дума за IV-VI епохи, DR/DB администрации. Интересно ми е мнението на останалите, защото аз съм максималист, а това не е добре.

pach:
Зависи какъв влак искаш да пресъздадеш обаче.
Международните експреси (вкл. атракциони катэ Ориент експрес)
са с твърд състав който можеш да извадиш от разписанията им.
Междуградските и регионални влакове също са с различни състави.
Например от VI-та епоха, "Турист експрес" (не е тоурех-а)
е от 10-12 вагона, но примерно тези на "Алекс-Арива"
са обикновенно 4-6 вагона.
Питай за конкретен влак - по-лесно ще ти отговорим !

И както писах в оценката - радвам се, че си тук отново!
 :drinks:  ;D

svetljjjo:
Аз на моя макет съм нопровил 3 горови коловоза с пернони по 80см и така едвам успява да влезе локомотив с 3 четириосни вагона по около 20см  . И с три вагона изглежда що годе правдоподобно с 4 е още по яко ама неможе да спре единия вагон излиза изцяло извън пероните което е тъпо хората требва да скачат по баласта си строшат краката  :lol:

Да изглежда що годе правдоподобно си трябва перон поне 60см  за да може да спре лок с три вагона четириосни да прилича на влак
Гледам доста макети в ютуб не наблягат на гарата оставили са некъв перон колкото си е на самата гара на фалер кибри или квото там е 20см и като спре влак те последните вагони са в тунела хората от последните вагони тре ги извозват с автобуси до гарата  :haha:

misho_tabakoff:

--- Цитат на: pach link=topic=5251.msg116017#msg116017 date=1558291450 ---Зависи какъв влак искаш да пресъздадеш обаче.
Международните експреси (вкл. атракциони катэ Ориент експрес)
са с твърд състав който можеш да извадиш от разписанията им.
Междуградските и регионални влакове също са с различни състави.
Например от VI-та епоха, "Турист експрес" (не е тоурех-а)
е от 10-12 вагона, но примерно тези на "Алекс-Арива"
са обикновенно 4-6 вагона.
Питай за конкретен влак - по-лесно ще ти отговорим !

И както писах в оценката - радвам се, че си тук отново!
 :drinks:  ;D

--- Край на цитат ---
То е ясно какви са реалните композиции. Но понеже подметна за ICE ... Тук има композиции, както единични от по 12-14 вагона, така и състоящие се от два скачени, всяка от които е по 8-10 вагона. Обаче като си направя сметката 10 вагона х 30 см, и положението отива на изуй гащи с тези 3+ метра.

Регионалните са обикновено скачени по двойки, всеки от които е по 4 вагона. Пак отива на 8 вагона. Туй като искам да пресъздам челна гара, то само гарата с коловозите и допълнителното пространсство рпед гарата за паркинг, улица, сгради и т.н ще заемат скромната дължина от минимум 4м .... Лошо, Седларов, лошо.

Поради тази причина трябва да намаля в известна степен да намаля количеството на вагоните. Да кажем междуградските да ги огранича до 4-5 вагона, някак си е компромисно решение на влак до 2м заедно локомотива. Regio-то се предлагат по 4 вагона по около 0.8м, два скачени са към 1.60м. При S-Bahn положението е същото, така че там кой знае каква драма няма. Ама ICE-то не върви да е със същата дължина като регионалните, или поне няма да изглежда добре на фона на останалите композиции. Евентуално единичните композиции да ги направя от 6 вагона, а сдвоените да са общо 8, за да се върже към 2.4м.

Макар че като се замисля, където пероните са дълги 2.4м, какво пречи да добавя още 60 см и да не изпадам в големи размисли.  ;D

mitko0888:

--- Цитат на: misho_tabakoff link=topic=5251.msg116070#msg116070 date=1558557464 ---Поради тази причина трябва да намаля в известна степен да намаля количеството на вагоните.

--- Край на цитат ---

Това винаги може да стане:



Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия