Автор Тема: Ревю на хопер-дозатори в 1/87 на фирма „Albert modell“ - първи впечатления!  (Прочетена 44247 пъти)

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
В случая цената е водеща за повечето колекционери(хобисти). На цена до 400лв за фабричен модел бих преглътнал някой недостатъци. За модел по поръчка в порядъка на 800-1000лв, единица са, които биха си го позволили. В случая картинката в България е такава, че единици са  хората, които могат да си позволят вариант 2. Затова и не търся кусури, а се радвам на всичко от сърце.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
За съжаление 800 - 1000 лева струват масовите пластмасови модели, толкова не стигат дори за покриване на разходите по производството на поръчков модел. А за картинката у нас си прав. Като се започне от храната и се стигне до облеклото или колите, всичко което Българинът може да си позволи е менте, но това ние сами го позволихме да се случи. Да не разводняваме темата.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма


Във връзка с многото запитвания за сините ръкавици:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,670.msg110962.html#msg110962
Четете бре господа...четене му е мамата! :lol:
...за да не отговарям на всяко ЛС отделно,
че чушкопека ще гръмне!
 :drinks:

ПП. Ръцете трябва да абсолютно сухи при слагане, иначе не става.
Като се свалят, се обръщат да изсъхнат от потта ви., иначе не става.
Продават се на размери - аз лично ползвам "L" макар и "M" да съм
слагал, но си и мъка (нямам женски ръце).
Водят се все пак за еднократна употреба.
Аз ги ползвам до три пъти, ако не са много изцапани или не са се скъсали.
При отваряне на модели - нов чифт, който после става за общи операции извън моделите, като гипс, боя, епоксидна смола и т.н.
Има ги и в"работно облекло", "ресторантско оборудване" и подобни или други като "Ташев галвинг".
« Последна редакция: 08 Септември 2019, 17:26:34 от pach »

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Цитат на: toniemi link=topic=5264.msg116468#msg116468 date=1567946738
А има ли някъде информация за този модел,снимки...
Ето:






При 60 на БЖК не дразни толкова защото е друг цвят

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Това Тилиг ли е или Алберт модел?

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
С риск да прозвуча като черна станция, нека все пак се придържаме към темата на Мистър Пач за хоперите.  Хубаво ще е да се направи отделна тема за 06 в разцветка на БДЖ, CSD, РЖД или тайванските железници...

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Цитат на: toniemi link=topic=5264.msg116476#msg116476 date=1567954352
Това Тилиг ли е или Алберт модел?

То е едно и също, в матрицата няма разлика.

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Цитат на: Nenchev link=topic=5264.msg116477#msg116477 date=1567955232
С риск да прозвуча като черна станция, нека все пак се придържаме към темата на Мистър Пач за хоперите.  Хубаво ще е да се направи отделна тема за 06 в разцветка на БДЖ, CSD, РЖД или тайванските железници...

Въобще не мисля да отварям нова тема за какъвто и да е пластмасов модел, особенно на Тилиг. Просто Адри спомена за някакви възможности и аз в твой стил не се сдържах. Плюс това не става въпрос за разцветки, а за малоумно проектиран модел. Не гледай само картинките, моля.
 ;D

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Стана въпрос по горе за стъпалата на хоперите ,на модела са водоравни,а на снимките на реалните вагони обърнати,но вижте на каква снимка попаднах и като я видях разбрах ,че моделчетата са си точни!

Mironista

  • Trade Count: (13)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 49
  • Напред и нагоре
Браво Ванка, хоперите са супер, мен лично супер много ме кефят и както се казва в БГ цената е просто супер да не кажа повече от супер. Сега чакам коментари че само цената била важна и не знам си какво. АМИ ВАЖНА Е!

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Цитат на: Adrian link=topic=5264.msg116441#msg116441 date=1567870252
... Договаряме и Бдж06

Това е интересно, ще може ли малко повече подробности - т.е. каква е вероятността да се навият да го произведат?

vankata86

  • Trade Count: (11)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 360
  • Рейтинг: 186
Те са произведени ,дори се продават вече! &bgflag

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Цитат на: Nenchev link=topic=5264.msg116477#msg116477 date=1567955232
...Хубаво ще е да се направи отделна тема за 06 в разцветка на БДЖ, CSD, РЖД или тайванските железници...

РЖД и тайванските железници - звучи интересно и екзотично, а и с това многоточие в края...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: vankata86 link=topic=5264.msg116481#msg116481 date=1567971037
Стана въпрос по горе за стъпалата на хоперите ,на модела са водоравни,а на снимките на реалните вагони обърнати,но вижте на каква снимка попаднах и като я видях разбрах ,че моделчетата са си точни!
(Image removed from quote.)

Както се вижда, не само степенките са като на моделите,
но и цветовата "катастрофа" е малко преувеличена.
Жалко, че снимката е малък формат,
та не се виждат други детайли,
включително и номера на композицията.
Ще търсим и още снимки на големите вагони
 &bgflag

ПП.То се е видяло, че от пловдивския "клуб" съдействие няма да има, та ще трябва сами да си намерим композиция N23!
 :scratch_ones_head:
« Последна редакция: 09 Септември 2019, 23:12:45 от pach »

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Пламене, само аз ли виждам, че това което в действителност е черно в моделите е жълто?  :angry: Ако трябва ще отида да се прегледам, вероятно съм далтонист. Снимка на вагоните с цветова схема като на модела просто няма, защото не ги боядисват така. Има някои вариации, например бели дръжки, но да изчакаме да се появят на 23 влак, ако са като на модела ще се извиня публично. Нямам желание да споря заради самия спор.  От друга страна сигурно е доста сложно за изпълнение да ги боядисат точно по схемата и са си го спестили. Както каза Адри - има някои компромиси. Който иска да му са точни да си ги направи. Хубавото в цялата работа, е че въобще се произведоха тези вагони в "българска" ливрея, за което Адри и неговите партньори наистина заслужават благодарност от гилдията.