Автор Тема: Albert Modell 060DA  (Прочетена 15287 пъти)

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #30 -: 15 Октомври 2019, 06:59:25 »
Няколко думи за логото на БДЖ Товарни превози. Мнението ми за него, напълно съвпада с твоето - АБСОЛЮТНА НЕГРАМОТНА  ГЛУПОСТ. Имам чувството, че е правено от някоя секретарка по скица нахвърляна от пияният началник. Като художествена стойност е пълна нула, като информационна също. Грозно изпълнение с ужасен шрифт. Обаче на някой неизвестен ЖП шеф му е харесало и го е утвърдил. Така е с всичко напоследък - всеки прави това, което не му е работа. Навъдиха се всякакви самозвани художници, болни от творческо безсилие. Това е още по - обидно, като знаем какви успехи жънат наши автори на международни конкурси за винени етикети например. Просто "мутрите", които държат спиртоварните май ще се окажат с много по - добър художествен вкус от нашите БДЖ шефове. Що се отнася до цифрите по рамата - това си е вече чисто ЕВРОПЕЙСКА простотия. Няма какво да се сърдим и ние пожелахме да сме в кюпа.
« Последна редакция: 15 Октомври 2019, 07:01:39 от Krasi Tankista »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #31 -: 15 Октомври 2019, 08:26:19 »
Е ако Алберт ще правят румънската версия на нашата шестица.. не мерси определено няма да я взема.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #32 -: 15 Октомври 2019, 09:02:08 »
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=5269.msg116707#msg116707 date=1571111965
... Що се отнася до цифрите по рамата - това си е вече чисто ЕВРОПЕЙСКА простотия...

Краси, европейската директива изисква ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ на локомотива да е изписан този номер, с цифри поне 80 мм (което в големия мащаб Н0 е 1 мм). Така както това е направено напр. на вектроните на ПИМК.

Това, че на нашите ново боядисани локомотиви този номер е изписан и отпред, и отзад, си е чиста НАШЕНСКА измислица и простотия, за която (ако питаш мен) са виновни не европейците от последните 10 години, ами някой друг от предишните 50 :)

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #33 -: 15 Октомври 2019, 09:33:52 »
Модел на БДЖ 06, VI-та епоха, не изглежда никак зле, даже си е направо супер. Ето малко снимков материал за успокоение на естетите и меценатите :) (има малко за доработване):





Очевидно от естетическа и художествена гледна точка локомотивът си е супер. Браво на майстора!  :hi:
Моето мнение по въпроса е, че от колекционерска гледна точка, тази ливрея на локомотива, както и тази на БЖК, са по-интересни от класическата (IV епоха). Все пак има не малко модели преправени в IV-та епоха, а в БДЖ VI-та, и в БЖК, като изключим този на mitko 0888, няма. На ТБД също няма в HO. Та в този ред на мисли, ще се радвам и ако от Albert Modell го направят в VI-та епоха, независимо дали ще е на БДЖ, БЖК или ТБД. Разбира се и класическата БДЖ ливрея ще е добре дошла.

Цитат на: Krasi Tankista link=topic=5269.msg116707#msg116707 date=1571111965
Няколко думи за логото на БДЖ Товарни превози. Мнението ми за него, напълно съвпада с твоето - АБСОЛЮТНА НЕГРАМОТНА  ГЛУПОСТ. Имам чувството, че е правено от някоя секретарка по скица нахвърляна от пияният началник. Като художествена стойност е пълна нула, като информационна също. Грозно изпълнение с ужасен шрифт. Обаче на някой неизвестен ЖП шеф му е харесало и го е утвърдил. Така е с всичко напоследък - всеки прави това, което не му е работа. Навъдиха се всякакви самозвани художници, болни от творческо безсилие. Това е още по - обидно, като знаем какви успехи жънат наши автори на международни конкурси за винени етикети например. Просто "мутрите", които държат спиртоварните май ще се окажат с много по - добър художествен вкус от нашите БДЖ шефове. Що се отнася до цифрите по рамата - това си е вече чисто ЕВРОПЕЙСКА простотия. Няма какво да се сърдим и ние пожелахме да сме в кюпа.

Не знам дали художникът е секретарка, но най-вероятно са платени една торба пари за новото лого...

« Последна редакция: 15 Октомври 2019, 09:42:26 от pavlinbg »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #34 -: 15 Октомври 2019, 09:52:52 »
pavlinbg, гледам че ме споменаваш, ама аз нямам локомотив на БДЖ, освен един 07 който правя вече 6 години и малко.
Това, което показваш, сопред мен си е супер. Не знам кой и е майстора. Имам една дребна забележка, но тя едва ли се забелязва, освен ако не сложиш една до друга снимка на оригинала и модела, и то от тази страна.
Обаче плуговете мисля че трябва да са доста по напред,или да са с друга форма, знам ли, не се вижда добре, но това за мен очевадно променя силуета на локомотива.
Пък какво толкова не му харесвате на логото. Трябва отдалече да се познава на кого е локомотива, което определено става - не може да го сбъркаш с това лого.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #35 -: 15 Октомври 2019, 10:05:30 »


Красене , защо не може да проумеете , че никой не ще и да чуе да прави специално нещо българско - навиват се за малки количества при минимум разходи - пребоядисване и декали . В случая алберт разполагат с тази матрица .

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #36 -: 15 Октомври 2019, 18:50:47 »
Цитат на: Adrian link=topic=5269.msg116712#msg116712 date=1571123130

Красене , защо не може да проумеете , че никой не ще и да чуе да прави специално нещо българско - навиват се за малки количества при минимум разходи - пребоядисване и декали . В случая алберт разполагат с тази матрица .

Аз пък напротив с удоволствие правя локомотиви на БДЖ и други български превозвачи но не наблюдавам особен интерес у публиката. Всеки иска, ако може без пари ама тая отдавна вече не върви. В подкрепа на Адри трябва да отбележа, че когато става въпрос за сериозен ангажимент, повечето мълчат като мушнати гайди. Защо например Адриан трябваше да уреди изцяло сделката с хоперите дори търсейки подкрепа от чужбина? В крайна сметка много от хората мълчаха, а после хоперите се разграбиха за дни. С 46 серия беше същото , а сега се продава за 1000 евра. Защо нямаме доверие на някой, който реално прави възможни нечиий моделни мечти? А за тези, които не разбират къде е проблема да се направи 06 - ца четвърта епоха от модела на Тилиг - Алберт ще кажа, че доработките на матрицата ще струват сума, която нашият мижав пазар няма да може да осигури и за 10 години. Ако проследите тази тема в развитие, нагледно ще ви демонстрирам голяма част от тези доработки и ще ви стане ясно защо Алберт не биха го направили.
  За логото - разговорът Мите е твърде дълъг за този медиен формат, но ще ти кажа, че през онези 50 години, за които говориш такова откровенно тъпо лого нямаше как да се появи по презумпция. И сега наблюдаваме съвсем нелоши лога в жп бранша. Например логото на НКЖИ. Просто си зависи от художествения вкус на отговорните фактори. Ама когато им липсва образование и не разбират от елементарни художествени принципи имаме и подобаващ резултат. 
« Последна редакция: 15 Октомври 2019, 19:10:43 от Krasi Tankista »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Albert Modell 060DA
« Отговор #37 -: 16 Октомври 2019, 21:30:36 »
Нека сме благодарни и на това което биха направили за нас...после с леки промени и бихте могли да постигнете моето съвършенство  ;D

http://toniemi2.snimka.bg/hobby/bdj-06-seriya.463952.all първо си я направих от пластмаса по чертеж...





http://toniemi2.snimka.bg/hobby/bdj-06-seriya.463952.all после си ги отливах от оригиналната...



« Последна редакция: 16 Октомври 2019, 21:33:47 от toniemi »