Автор Тема: Проблеми с цифровизация, комуникация и тем подобни.  (Прочетена 6533 пъти)

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
 Пускам тази тема, с идея някой ако е имал проблеми с подобни неща и после е намерил решение, да сподели ако реши.
Първото нещо което ми идва на ум е за собствениците на релси A-gleis на PIKO. На първо четене въпросните релси не даваха съмнения за работа под DCC. Първите ми главоблъсканици се появиха с четене на настройки с Nanox. Мислех си, че централата нещо не е по реда си, ту чете, ту не. После ми направи впечатление, че на Trix релси е винаги "послушна". И накрая открих "топлата вода" на места съм с такива конектори : 55275
,
а на места с такива  : 55270
.
 Разлика голяма на външен вид няма, но вътре в конектора на 55270 има един кирлив кондензатор, понеже конектора се води :"Track Power Clip - Analog Layouts". След намесата на резачки и премахване на 3бр. кондензатори вече всичко е наред.  :)

ПП.Всички релси с конектори са ми от стартови сетове, и въпреки че локомотивите са опроводени за декодери, никъде Piko не упоменава в мануалите си, че трябва да се подмени конектора на релсите с такъв без кондензатор.
« Последна редакция: 08 Ноември 2019, 20:34:21 от dred77 »

OBB_Rh_2016

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Рейтинг: 36
Цитат на: dred77 link=topic=5283.msg116855#msg116855 date=1573237320
ПП.Всички релси с конектори са ми от стартови сетове, и въпреки че локомотивите са опроводени за декодери, никъде Piko не упоменава в мануалите си, че трябва да се подмени конектора на релсите с такъв без кондензатор.

В аналоговите старт сетове не го пише на книжките.. Но в книжката която идва с дигиталния старт сет си е написано, че ако искаш да ползваш аналогови клипсове трябва да премахнех кондензатора отвътре за да предодвратиш смущения от/до декодер/централа.

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Цитат на: OBB_Rh_2016 link=topic=5283.msg116877#msg116877 date=1573513201
В аналоговите старт сетове не го пише на книжките.. Но в книжката която идва с дигиталния старт сет си е написано, че ако искаш да ползваш аналогови клипсове трябва да премахнех кондензатора отвътре за да предодвратиш смущения от/до декодер/централа.
Понеже не съм вземал цифрови сетове на Piko , няма как да трябва да чета мануали на такива. Явно не смятат, че някой ще им ползва релсите DC, за DCC.
 По спомен за пръв път видях уточнението за кондензатора тук:
.
 Сайтът е този:https://www.radiokot.ru/konkursCatDay2014/28/, и има още доста интересни неща /поне според мен/, не само за влаци.