Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Създаване, ремонти и усъвършенстване на модели | Creation, repairs and tuning up models

Заигравки разни

<< < (2/2)

pach:
Както винаги ...много повече от отличен!
Академично, бих казал!!!
 :yahoo: :clapping: :clapping: :hi: :drinks:
 bg&flag bg&flag bg&flag

Много интересно следите от чистачките по стъклата!
Какво представлява техниката за направата и сложна ли е?

LDimitrov:
Пламене, колко да е сложна – тиксо и аерограф.
На двата леви кадъра от последната снимка се вижда. Играчка е изрязването и залепването на маските върху стъклата. И трябва да внимаваш с пръскането, че лесно се пресолява манджата.
Друго няма.

pach:
Разбирам...много питам значи!  ;)
Сега остава да ми обясниш как след тиксото, просто си ги напръскал
финно (чрез аерографа) с бистра водица, запрашил си ги леко, че да стане "мръсна"
и за финал си ги запечатал с някакъФ лак, дето също няма да разтвори евентуално
пластмасата!!! :scratch_ones_head:
Даааа, ще си имаме разговор на маса - занаят се краде, не се купува!!!!
да сме живи и зрави, да се видим, ще го обсъдим, надявам се!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :drinks: :hi:

LDimitrov:
Чак пък много – едва ли.

То и аз явно съм обяснил по-кратко от необходимото (щом пак питаш  :sarcastic:), но гледайки снимката, го счетох за достатъчно. Допуснах, че се подразбира, както обезмасляването и обезпрашаването, които също не съм споменал като извършени.

Накратко – боята е алкидна, някаква пясъчна матова. Разредена около 1:4, обаче не се хващам на бас, защото не съм обърнал внимание. Аерографа гласиш да я разпрашава както ти харесва и нататък гледаш да постигнеш резултата който си си представял. Лошото е, че не си сигурен, докато не махнеш маската. Затова тренираш на едно листче отстрани и после се надяваш да го повториш върху стъклото. От първия път.

Толкова! Просто една силно разредена боя, нанесена пестеливо и предпазливо. Без допълнителни лакове, подобрители, овкусители, консерванти и Е-та.

За масата – да!  :drinks:
За занаята – нали затова сме тук, да си подсказваме и помагаме.  :victory:

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия