Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Създаване, ремонти и усъвършенстване на модели | Creation, repairs and tuning up models

06029.3 от mtb

<< < (8/8)

LDimitrov:
Кратко включване по познатата схема: малко снимки - много работа.

Интериорен напредък:
- добавена перфорираната ламарина пред колонката;
- заигравка с детайли по панелите под пулта;
- „монтаж‟ на различни превключватели, бутони и какво ли не;
- изработка на столовете. Тук ще се разпростря малко – заготовки от различни дебелини полистирол; сглобяване; корекция; добавяне по четири криви крака от някакъв проводник и оформяне на рамката долу с „конец‟ на Infini Model. Някой от конците, не помня точно кой.
Боята и оцапването е ясно, и засега спирам.

030

Финализиране външни доработки:
- корекция на контактите. По-скоро, правилната им изработка. Нещо не ме радваха предишните и докато мислех дали-или, щракнах с клещите и остана да ги направя наново. Вижда се кое как е станало, новото са дръжките за които трябваше да се разпробива цялата конструкция.
- удължени са буферите;
- добавена е гривната на прожектора;
- последното разбутване е по темата „Музика‟. Предложената от производителя на модела сигнална свирка, както е наречена в една книга, е повече от неактуална, вземайки предвид, че предлаганото изобщо не е БДЖ локомотив. Наложи се изработката на нови, което доведе и до промяна на основата на която ще се монтират. Не се получиха съвсем еднакви, обаче това е ясно забележимо само при подобно увеличение и когато са една до друга.

031

По коша май не остана повече нищо за промяна. Един поглед ми трябва към кюнеца на покрива, че нещо не ми харесва сегашния вид. Ще се справим някак...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия