Автор Тема: Великобритания и ЕС: Ето какво се променя от утре 1.02.2020  (Прочетена 4858 пъти)

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
https://offnews.bg/evropa/sled-razvoda-mezhdu-velikobritania-i-es-eto-kakvo-se-promenia-ot-utre-720705.html#

СтатУята е повече от 20 000 знака. Т.Е. не може да се изтипоса тук наведнъж. На части може. Прочети направо от линка. Само факти е, без локуми.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2033
  • Рейтинг: 1419
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
До десетина години ще се върнат или UK няма да е в сегашния си вид...
Популизма, за жалост надделя с помощта от САЩ и Русия ( може би и от Чайна...) Никой не иска силна и обединена Европа.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12267
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
За съжаление си абсолютно прав Грег. При това събраха
обучените източноевропейци, но като ги напънаха африканците,
се спасиха сами! Не мога да ти дам каквато и да е оценка,
щото диспечера е изпълнил заканата си. Някой се е разпознал с действията си, но не е пожелал да понесе последствията.
Също като англичаните и кралицата им. Когато ги няма, винаги
сме по-добре, ама отвреме на време влизат отново в играта.
Нещо като "мъжките бижута" - хем участват в играта заедно с
члена, хем остават отвън! Английска му работа!
Кое поколение бяха братовчеди и продължават актовете
само по между си?! :sarcastic:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Напротив !
UK няма да се върнат обратно в ЕС....защото всичко е въпорос на иконмическа сметка и неприкрито снобарство. Богатото кралство иска да участва, но без да плаща повече вноски т.е. иска да се облагодетелства от общия свободен пазар, но да не плаща за тази си привилегия.
По скоро ще се разпаднат на необединени кралства. Богатите кралства ще си я карат икономически независино, защото имат обективните инструменти, а бедните за които облагите от еврофондовете е по-голяма от силата на местната им икономика ще колаборират с ЕС и ще се борят за повторно присламчваме. Който е запознат със историята на Кралството и съставляващите го кралства и договорните им отношения с кралицата ще ме разбере за какво говоря.
С една дума тези са тежък случай !
« Последна редакция: 01 Февруари 2020, 13:59:46 от gzo »

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Цитат на: gregary link=topic=5311.msg117655#msg117655 date=1580552333
До десетина години ще се върнат или UK няма да е в сегашния си вид...
Популизма, за жалост надделя с помощта от САЩ и Русия ( може би и от Чайна...) Никой не иска силна и обединена Европа.

Британците никога не са се чувствали съпричастни към ЕС. Не се отказаха от валутата си, постоянно искаха отлагане по отношение на тях на някои правила (като напр. на свободно движение на хора, на труд) гратисни периоди и пр. Разбира се по този начин те защитаваха техните си интереси. А самите англичани, когато пътуваха към континента, казваха отивам в Европа. Така че това, което се случи е закономерно и да не плачем на чужд гроб.  :)

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2033
  • Рейтинг: 1419
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Всичко до тук е много субективно!
Колкото до "британците" и тяхната съпричастност към ЕС, нека не ги слагаме под общ знаменател. Има шотландци, които търсят независимост от Лондон и съпричастност с ЕС. Има северноирландци, които също може би ще се отцепят от Лондон и обединени с Ирландия или независими, ще търсят съпричастност с ЕС. Това са стари междуособици с англичаните и сега с брекзит, ще имат силен коз за своите действия. Така предполагам и затова писах по-горе, че до десетина години от Лондон ще избират за сегашната си цялост или обратно... Просто мое мнение.
Колкото и до измисления референдум, аз не мисля, че проевропейските британци бяха мобилизирани и мотивирани както другите. Чуха се и много шашмалогии, относно сформирането на  крайния резултат ( не е само при нас), но аз не съм фен на подобни недоказуеми твърдения, просто го казвам като факт.

Цитат на: pavlinbg link=topic=5311.msg117676#msg117676 date=1580583004
Не се отказаха от валутата си...  самите англичани, когато пътуваха към континента, казваха отивам в Европа...
Според мен тук, не трябва да се смесват понятията за съпричастност и силно развитото им чувство за идентичност, така характерно за наследниците на бивши големи империи - визирам и руснаците... Дай Боже и на нас такова чувство!

Цитат на: pavlinbg link=topic=5311.msg117676#msg117676 date=1580583004
...и да не плачем на чужд гроб.  :)
Лично аз не съм останал с това впечатление и не го правя. От контактите ми с германци, поляци и холандци ( опа, нидерландци   :)) оставам с впечатлението за силно развито чувство на обида от последните действия на UK  спрямо EU и им теглят по една, както и аз, но да плачат... Само забелязвам у някои млади нидерладци подобно настроение за Некзит ( от NL), щото и те имат политици - популисти. Затова ме е яд, щото съм фен на EU...

Всичко това е мое мнение, сформирано по някакъв си начин и ни обвързвам никой с него. Не съм професионалист, но се мъча да мисля логично.

П.П.  Ако някой реши да си каже мнението, моля да спазва добрия тон, а не с цената на неандерталско поведение и липса на възпитание от първите седем години, да налага просташки своето си мнение. Иначе е казано, че в спора се ражда истината...

П.П.2  Принципно теми извън хобито, избягвам да чета и коментирам, но ... не можах да избягам от статуквото на "разбирач" и "мислител" по много теми, та ще се въздържам... :drinks: :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12267
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Три от големите лъжи...или не чак толкова големи, бяха за пръв път пуснати от рошавия БОрис.
( не знам, но като го изговора така както те си му "викат" - бОрис, все се сещам за "Мъже в черно 2" и тамошния междугалактически терорист ...също БОрис)
1.Европейците не ни харесват чипса от скариди!!!
- всъщност европейците винаги са го харесвали, както и същия чипс произведен в Азия /Виентам, Тайван и Китай/
и всеки продукт който се произвежда от скариди /или има такъв вкус/.
2. Референдума мина, просто защото сънародниците му подцениха БОрис, който не спря да повтаря още от кметуването си,
че нито иска да става"световен крал", нито иска да се противопоставя на Европа, но англичаните го искали от него!!!!
- всъщност това е англичанина който освен, че обиди Путин, Меркел и ...още някои от световните политици /не си спомням третия/
в пряк и преносен смисъл в прав текст, имаше и изказване че "в Европа винаги са воювали за границите си и независимостта на страните си, така че той не виждал смисъл да разваля наследеното такова чувство и резултата както от Първата Световна Война така и от Втората такава!"...нима  никой от англичаните не схвана, че ако се беше родил с 70 годино  по-рано, щеше да е нареден между Сталин и Хитлер, като третия  световен кръволок, със задача да избие колкото се може повече население на планетата???? Ами поввярваха и се оставиха да ги убеди, че те всъщност искат от него отцепването на Кралството след 50 години /и няколко месеца/ от бъдещата силна Европа.
3. През цялото време се правеше, че не разбир азащо му викат "английския Тръмп" и твърдеше, че англичаните се отнасят еднакво както към европейците, така и към американците, за да прикрие, че освен кралицата именно и те го  подкокоросваха да се отцепят!!!

А сега тепърва ще се договарят търговските взаимоотношения!!! И след като на цял свят му писна да слуша три години за брекзит,
тези преговори спокойно ще минат в сянката, без никой да се интересува вече  и...ще видим каква американска следа ще намерим в тях, като станат актуални  в силата си!?!!!!! ...американците отдавна прокарват безапелационно свойте интереси, понякога през Канада де...