Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Представете модел | Review a model

Малко арт измишльотини

(1/5) > >>

TANO:
Напоследък ми се насъбраха някои арт изпълнения, и реших да ги споделя с Вас. Не ги приемам за жп моделизъм, защото не съответстват с нищо реално. Но пък  ще ми вършат работа, а и кефа докато ги правих си е същия. Само не знам към какво течение на изкуството да се причисля. Тук вече си имаме утвърден доайен на арт стила „Джаста праста”, напоследък имаме и силни изяви в Хай-тек арта. Моите измишльотини трябва да предизвикват асоциации у публиката с някои истински жп возила, но сам ми е трудно да преценя, доколко са ми сполучливи творбите.

За начало се излагам с тая каручка. Тя отдавна е в експлоатация, но чак сега си получи надписите и може да се счита за напълно готова.
Само да припомня какво бях писал в темата за малкия макет:


 На базата на ей тая лилипутеста каручка:




...съм възложил на фабриката TANOMAG да изработи за БДЖ нещо такова:


Тоя път обаче няма да е точно жп моделизъм, ще е арт изпълнение под  девиза „Квото стане – такова”. Щото модела на Лилипут няма нищо общо с нашите вагони. Колкото и да го жуля, пак ще е далече от истината. Ще му заобля покривчето в двата края, тук-там някоя дръжчица, степенка, по малки колела  и толкова. Колкото да може някой дето разбира от тия работи да каже „Я, от далече прилича на едни наши каруци”.


И това е крайният резултат:







Малко интериор:


Този е на вагоните на Техномодел:


И специални благодарности на Иво за надписите. Изобщо не си личи, че са ваденки, много добре са станали :hi:

pach:
Не само приличат отдалече на нашите каручки, ами от близо са си като истински теснолинейни вагони!!!
Хак да им е на DR-ците, че си нямат такива вдъхновени АРТ...исти...нски творци на скалпела и лепилото!!!
Ако няма да слагаш дешифратори за осветление, освети едната тоалетна с два силуета на матовия прозорец. Ще минат и
без цензура, както представят секс сценките при продажбата им в 1/87!!! Примерно де...аз само предлагам да развеселиш
докрай "пейзажа"! :blush2:
 :lol: :lol: :lol:

TANO:
Следващата изгъ*ица – трябваше ми някакво малко дековилно дизелче за витринна служба и тъкмо се заглеждах в изделията на Минитрейнс – взеха, че ми подариха( jopeto ) някакво странно дизелче на LIMA.


Казвам странно щото ужким е в N и е с изписана серия на кабината 332 026 – 4. Само, че с тоя номер излиза ей тая машинка.


Това е малка машинка от рода на Кьоф-четата, и би трябвало да е доста по дребна от стандартен магистрален локомотив. Вместо това тя е дори по едра от него:


Оказа се, че има и подобна истинска машина, но пак би трябвало модела да е по малък.
Идеята е да я назнача на дековилна витринна служба, но пък е прекалено ниска за дековилка:


Решението е да и резна кабината и да я надстроя. При височина на моделчето 28 мм. мисля да порасне с още 4 мм. Така височината по мащаб ще се намести някъде м/у нашите 91.01 и 91.02 и 03. И би трябвало да изглежда някак си така:


Горе долу ме урежда, но отзад се получи нещо такова:


Само на мен ли ми е развинтена фантазията, или и друг вижда някаква прилика?

pach:
Ставаме двама с развинтена фантазия щото си приличат!!!
Внимавай кобура с бластера да е от дясно, под формата на висящ
от степенката стрелочник!!!
 :lol: :lol: :lol:

TANO:
Крайният резултат е този:







Въпреки, че виждам разлики в модела, очевидно Лима са гледали оттук:





Спецални благодарности на Джопето за дизелчето.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия