Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Цифрово / дигитално управление | Digital Command Control

Проблем с конфигуриране на адрес от CV 1

(1/8) > >>

pavlinbg:
Здравейте!
Накратко какъв е проблемът - не мога да запиша искания от мен адрес на локомотив в CV 1. Когато задам стойност 52, не го приема и декодерът продължава да е на фабричния адрес - 3. Установих, че централата ми записва само адреси до 9 вкл. Двуцифрени и трицифрени стойности на адреса не записва. Четох за конфигуриране на дълги адреси, но 52 дори не е такъв. Някой може ли да ми помогне със съвет?

П.С. Централата ми е z21 на Roco.

mitko0888:

--- Цитат на: pavlinbg link=topic=5326.msg118485#msg118485 date=1587982422 ---П.С. Централата ми е z21 на Roco.

--- Край на цитат ---

Остана да си признаеш и какъв е декодерът. и с какво го записваш този адрес - мишка, компютър.

TheJackal:
Дълъг адрес:
Decimal address entered      :              52
Binary 2-byte representation :0000000000110100
Low byte                     :        00110100
High byte                    :00000000       
Setting high byte bits 8,7   :11000000       
CV17 decimal value           :             192
CV18 decimal value           :              52
CV29 decimal value           :              38

Някой декодери не възприемат дългите адреси. Смени показаните стойности на CV 17, 18 и 29 с показаните. Успех! Възможно е и от много базикане декодера да се е ошашкъл, за това CV 8 = W 8 или 0 - рестартиране на декодера. Този проблем съм го наблюдавал при ZIMO декодерите. Още нещо: почисти хубаво програмната релса и колелата на локомотива. Също и да няма друго на релсите освен лока който програмираш.

pavlinbg:

--- Цитат на: mitko0888 link=topic=5326.msg118487#msg118487 date=1587984542 ---Остана да си признаеш и какъв е декодерът. и с какво го записваш този адрес - мишка, компютър.

--- Край на цитат ---

Ей сега ме хвана в крачка. Не знам точно какъв модел е декодерът, тъй като е слаган допълнително на локомотива, преди да го закупя. Само знам, че е марка ESU, NEM-652, 8 пинов. Локомотивът е BR 344 на PIKO. Опитите ми да конфигурирам адреса са с Roco multiMouse, червената с кабела, не й знам арт. номер.
Според мен този проблем не е от декодера, тъй като е при всичките ми локомотиви - мога да ги карам само на адреси до 9.
Утре ще пробвам съветите на TheJackal, но ако някой има някакви други идеи, ще се радвам да даде още малко акъл  :hi:

TheJackal:
Основно правило: Пико се ползва само с пиковски декодери!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия