Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Имам нужда от помощ при макетирането | Need help with layouts

Градинарската тема

<< < (2/8) > >>

pavlinbg:
Поздравления за новия проект!
По всичко личи, че при теб има някаква градация и надграждане по отношение на мащаба - от N та чак на 1. Ха сега, при кой от тях ще е реалния моделизъм?! :)
За жалост големите мащаби са ми тера инкогнита и няма да мога да коментирам по същество, но ще следя с интерес.
Успех!

zazo:
Емо, аз бих заложил твърдо на нулата.
Според мен 1 и 0 в градината са се съотнасят както H0 и ТТ в къщата.  :hi:

mitko0888:
Да плесна и аз едно безпочвено мнение. Залагам на G. Може и теснолинейка да караш по него - ще стане с много реалистични радиуси. Може и нормални влакове, че даже и от 1 ако ти домъкне някой ще може да върви.
Ако ще правиш спирали и швейцарски баири - добре е да предвидиш и едно отклонение по равното, с голеееми радиуси, ако ти попадне влакче което не може да катери по 7%, да не го гледаш само във витрината.
Не знам дали да не погледнеш и към Пико. Все ми се струва че техните G неща са по-нови и дали не са по-добри от LGB? Ще си напарвиш и БДЖ07 ...

emilchaushev:
В интерес на истината, аз също се загледах в G на Пико. Първо е по-висока релсата и ще може да се кара всичко по нея, второ предлагат сетове с релси. Един примерен макет го смятах, че купувайки релси поединично ми излиза четири пъти по - скъпо, ако си ги набавя с няколко различни сета.

А някой има ли идея защо 1, която е 1:32, и G, който е 1:22,5 имат еднаква ширина на релсата?

mitko0888:
G не е мащаб, а е междурелсие. Теснолинейки, нормални - мащабът става различен, междурелсието - градинско.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия